Jak wybrać dobrą farbę do włosów?

Nas kobiety nachodzą czasem takie dni, w trakcie których po prostu nie jesteśmy w stanie spojrzeć w swoje lustro. Dobrze wiemy, co w nim zobaczymy. Ponownie wpędzimy się w kiepski nastrój i spore kompleksy, widząc, że nasza prezencja od wielu lat jest dokładnie taka sama, a nie mając zielonego pojęcia, co można by było z nią zrobić. Kombinujemy przecież ze swoimi makijażami i mimo iż nigdy wcześniej nie robiłyśmy sobie na powiekach żadnych kresek, teraz opanowałyśmy tą technikę do perfekcji i możemy wyczarować na swojej twarzy niesamowite i tajemnicze kocie oczy. Nauczyłyśmy się również dopasowywać do swojej sylwetki odpowiednie dla nas ubrania, które są także zgodne z naszą osobowością i ogólnym stylem życia. Wciąż mamy jednak problem z samymi włosami. Zawsze przycinamy je na tą samą długość, bo nie wyobrażamy sobie siebie w krótszej czy nawet półdługiej fryzurze. Uczesanie to jednak pół biedy. Gorzej jest bowiem z kolorem kosmyków. Od urodzenia narzekamy na swój mysi odcień blondu, który wręcz zlewa się z naszą równie jasną karnacją i sprawia, że wyglądamy smętnie i mało wyraziście. Naturalne farby do włosów pozwolą nam to wszystko odmienić! Dzięki nim na własną rękę przeprowadzimy swoją totalną metamorfozę. Uzyskamy na głowie nowy niesamowity kolor – taki, jaki tylko nam się zamarzy. Zanim jednak zabierzemy się za samo farbowanie, ustalmy, jakiego produktu do koloryzacji powinniśmy w trakcie tego zabiegu użyć. Nie każda farba będzie dla nas dobra. Opanujmy więc jeszcze swoje emocje i zapoznajmy się z jej różnymi rodzajami, sprawdzając ich konkretne właściwości. Na co powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając taką farbę w drogeriach?

Wszystkie te kluczowe informacje, których potrzebujemy do znalezienia idealnej farby, znajdziemy oczywiście na samych opakowaniach produktów. Każdy z nich, który tylko nas zainteresuje, powinnyśmy wziąć do rąk i odwrócić na drugą stronę. Spójrzmy na etykietę przytwierdzoną do jego pudełka. Zobaczmy, z czego tak naprawdę składają się te wszystkie drogeryjne farby. Uważajmy przede wszystkim na sam amoniak. To on zapewni nam doskonałe efekty koloryzacji, bo otworzy łuski naszych włosów, dzięki czemu pigment będzie mógł błyskawicznie się do nich przedostać. Amoniak jest jednak drażniącą chemiczną substancją. Szczególnie negatywnie zadziała na skórę delikatną i wrażliwą. Jeżeli więc nawet podczas codziennego mycia włosów nieraz odczuwamy swędzenie lub pieczenie skóry, gdy tylko zamienimy swój szampon na coś innego, raczej wybierajmy dla siebie farby niezawierające żadnych ilości amoniaku. One oczywiście istnieją. Są to po prostu naturalne farby do włosów – bezpieczne i dla skóry, i dla samych kosmyków.

Następny krok to wybór właściwego koloru. Na ten etap z przyjemnością poświęcimy więcej czasu, mogąc do woli sprawdzać odcienie preparatów zróżnicowanych marek. Zamiast jednak szukać tych kolorów na samych opakowaniach produktów, lepiej poprośmy ekspedientkę drogerii lub sklepu kosmetycznego o zaprezentowanie nam palet barw należących do konkretnych marek. Każda szanująca się firma coś takiego posiada. Dzięki takim paletkom nie musimy już szperać w tych wszystkich farbach, bo większość kolorów odnajdujemy na jednej kartce. Konkretnymi odcieniami farb pokrywa się małe sztuczne pasemka, które możemy przyłożyć do swojej głowy i sprawdzić, jak same byśmy w nich wyglądały. Nawet jeśli odcień płomiennej czerwieni od razu wpadnie nam w oko, lepiej przypasujmy ją do swojej cery i postarajmy się przewidzieć możliwy efekt całej koloryzacji. Nie chcemy przecież skończyć z takim kolorem na głowie, który w żadnym wypadku nas nie upiększy. Na drastyczne zmiany przyjdzie jeszcze pora. Póki co zmieńmy barwę swoich włosów maksymalnie o kilka tonów, a dopiero potem, gdy się do niej przekonamy, zdecydujmy się na poważniejszą i odważniejszą metamorfozę.

Nie ufajmy też w stu procentach tym wszystkim informacjom, które odnajdujemy na opakowaniach farb. Nie są one do końca wiarygodnie. Kolor włosów samej modelki może wyglądać perfekcyjnie. Wiedzmy jednak o tym, że cały sztab profesjonalistów zadbał o to, aby przygotować ją do sesji. Na jej włosach najprawdopodobniej znajduje się cała masa dodatkowych kosmetyków, które je wygładzają, zapewniają im wspaniały blask i podkreślają ich kolor, dzięki czemu wspaniale odróżnia się on od samego tła. Niekoniecznie natomiast same będziemy w stanie uzyskać kolor identyczny jak ten zaprezentowany na zdjęciu. Odcienie zazwyczaj wychodzą trochę ciemniejsze i z tym musimy się liczyć. Wspaniały ciemny granat w rzeczywistości przypomina zwykłą czerń, a jasny blond okazuje się być popielatym odcieniem. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak dana farba zareaguje na naszych włosach. Pogódźmy się więc z myślą, że efekt naszego farbowania może nie być w stu procentach dobry.

Niezależnie od tego, czy sięgamy po zupełnie naturalne farby do włosów, czy raczej po te chemiczne, starajmy się ich po prostu właściwie używać. Róbmy to zgodnie z instrukcjami zaznaczonymi przez samego producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here