Czy doklejanie rzęs niszczy rzęsy naturalne?

Czy przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy?
Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Na pewno naklejanie kleju na rzęsy i obciążanie ich ciałem obcym może doprowadzać cebulki włosowe w rzęsach do pogorszenia swojej kondycji. Wiele jednak zależy od tego, jakie mamy naturalne uwarunkowania, naturalną odporność oraz jak dbamy o nasze rzęsy. Wiele do powiedzenia ma również to, w jaki sposób nakładane są rzęsy: jakie umiejętności ma kosmetyczka oraz jakiego rodzaju kleju używać.

Ile trwa pełna regeneracja rzęs po zdjęciu sztucznych rzęs?
Ocenia się, że pełna regeneracja mieszków włosowych po tym, jak zakończymy przedłużanie rzęs, trwa około siedem miesięcy.Oznacza to, że jeśli chcemy mieć rzęsy jak nowe, wówczas trzeba odczekać aż ponad pół roku od momentu ostatniego ściągnięcia rzęs. Dlatego warto dokładnie przemyśleć decyzję o rozpoczęciu przedłużania rzęs.

Przedłużanie rzęs: jak wybrać kosmetyczkę?
Stylistki rzęs mają najróżniejsze doświadczenie, wiedzę, wprawę i naturalne predyspozycje. To właśnie od tych czynników zależy bezpieczeństwo wykonania przez nie zabiegu przedłużania rzęs. Jeśli rzęsy są wykonane nieprawidłowo, wówczas można doprowadzić do zniszczenia swoich naturalnych rzęs. Dlaczego? Przypominamy, sztuczne rzęsy doklejane są do naturalnych, a nie do skóry powieki. Dlatego każda kępka, która zakleja naturalną rzęsę może ją obciążyć i zniszczyć. Dodatkowo, ryzykowne może być szarpanie rzęsą w trakcie wykonywania klejenia.
Dodatkowo, ryzykowne może być dostanie się kleju do oczu. Jeśli widzimy, że stylistka rzęs nie ma wprawy i klej rozlewa się po powiekach, wówczas należy poprosić zdecydowanie o przerwanie takiego zabiegu. Kleje są toksyczne i gdy dostanie się ich zbyt dużo pod powieki, możemy mieć problemy ze śluzówką oka. W konsekwencji może dojść do uszkodzenia rogówki.
Szukając salonu kosmetycznego, w którym przedłużymy rzęsy sprawdźmy, od jakiego czasu pracuje w nim osoba, która będzie nam doklejała rzęsy. Skupmy się na tym niezależnie od tego, czy wybieramy metodą jeden do jednego, czy też 2, 3, 4 lub 5 D.

Czynniki niszczące rzęsy naturalne
Do zniszczenia rzęs naturalnych przyczynia się nieprawidłowe nałożenie rzęs. Oznacza to, że gdy rzęsy są doklejone z użyciem zbyt dużej ilości kleju, wówczas swędzą nas. Doprowadza to do tego, że pocieramy rzęsy i prowokujemy ich wypadanie. Dodatkowo, jeśli rzęsy są przyklejone do całej długości naturalnych włosków, wówczas łatwiej o wypadanie całości niż w przypadku, gdy rzęsa jest doklejona tylko do nasady rzęsy naturalnej.

Przerwa od nakładania rzęs
Niezależnie od profesjonalizmu wykazywanego przez kosmetyczkę, jak i niezależnie od jakości kosmetyków, warto raz na jakiś czas zrobić sobie przerwę w noszeniu rzęs. Jest to czas na regenerację: na nakładanie odżywek oraz robienie specjalistycznych zabiegów w salonach kosmetycznych. Nawet jeśli nie decydujemy się na nakładanie żadnych kosmetyków pielęgnujących rzęsy w trakcie takiej przerwy, to wskazane jest zrobienie sobie takiej pauzy dla samej siebie. Po to, aby włosy mogły rosnąć przez chwilę bez żadnego kleju na swojej powierzchni. Oddychają wówczas, odzyskują swój naturalny kształt i mogą chwilowo odżyć.

Odżywianie naturalnych rzęs
Codzienne odżywianie rzęs jest ważne nie tylko wówczas, gdy nosimy sztuczne rzęsy, ale także wtedy, gdy nie doklejamy kępek rzęs, ale gdy codziennie nosimy tusz do rzęs. Używanie wszelkich substancji chemicznych osłabia cebulki włosów. Na rzęsy należy działać nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz.
Konieczna jest dieta bogata w cynk, selen, a także w witaminy z grupy B oraz krzem. Pestki dyni, słonecznika, a także jedzenie mięsa i odpowiedniej ilości owoców jest tutaj bardzo ważna.

Odżywki na rzęsy
Rzęsy po zdjęciu sztucznych rzęs należy smarować olejkiem rycynowym lub balsamami dostępnymi w aptekach i w niektórych drogeriach. Można stworzyć także samodzielne maseczki, aby wcieraj je u nasady oka. Zdecydowanie poleca się to robić, aby nowe rzęsy wrosły szybciej i abyśmy szybciej mogły założyć kolejne sztuczne rzęsy. Standardowa długość życia rzęsy wynosi około 10 tygodni. Okres ten może się wydłużyć lub skrócić, w zależności od diety i warunków życia.

Dlaczego warto przedłużać rzęsy?
Wiele kobiet decyduje się jednak zrezygnować zabiegu przedłużania rzęs ze względu na to, że obawiają się, że taki zabieg może zniszczyć ich naturalne rzęsy. Czy jest to słuszna obawa? Jest w tym nieco prawdy, jednak warto dodać, że pozytywny aspekt przedłużania rzęs to przede wszystkim zdecydowana poprawa wyglądu. Kobiety z przedłużonymi rzęsami wyglądają na szczuplejsze, zmieniają się optycznie rysy ich twarzy. Oczy nabierają kociego wyrazu, a kości policzkowe wydaja się bardziej wystające. Wydaje się wręcz, że rzęsy są najbardziej odpowiedzialne za poziom atrakcyjności twarzy.

Kto powinien zrezygnować ze sztucznych rzęs?
Kobiety, które mają naturalnie bardzo geste rzęsy nie powinny ich dodatkowo obciążać kolejnymi kępkami. Łatwo wówczas o uzyskanie efektu sztuczności. Zbyt ciężki, zbyt długi i zbyt gesty wachlarz czarnych rzęs, zwłaszcza gdy są to rzęsy syntetyczne, a nie naturalne, wyglądają źle. Wyglądają szczególnie źle wtedy, gdy kobieta nie nakłada poza nimi żadnego innego makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here