Robert Ludlum - książki autora

Robert Ludlum jest mistrzem powieści sensacyjnych. Potwierdza to fakt, że jego książki nie poddają się próbie czasu i wciąż przyciągają wielu czytelników. Pisarz jest także twórcą nowego gatunku, który został określony jako global conspiracy thrillers. Robert Ludlum – książki autora znajdziesz w ofercie SkupSzop. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Poznaj twórczość Roberta Ludlum

Robert Ludlum był amerykańskim pisarzem, aktorem i producentem. W trakcie kilkudziesięciu lat swojej działalności napisał 33 powieści, które sprzedały się w milionach egzemplarzy. Co więcej, książki autora zostały przetłumaczone na w sumie 32 języki. Robert Ludlum zmarł w 2001 roku pozostawiając po sobie dużą spuściznę niewydanych, ale prawie ukończonych i naszkicowanych powieści.

Pierwszym światowym bestsellerem Roberta Ludluma była książka pod tytułem “Tożsamość Bourne’a:. Jest to pierwsza część Trylogii Bourne’a, na którą składają się jeszcze książki Krucjata Bourne’a i Ultimatum Bourne’a. Pierwsza część cyklu została w Polsce wydana w 1990 roku przez wydawnictwo AMBER. Książki doczekały się także ekranizacji. W rolę Bourne’a wcielił się Matt Damon, a filmy do dziś, podobnie jak książki, cieszą się bardzo dużą popularnością.

Niedługo przyszły również kolejne  sukcesy. Popularność zdobyły także inne książki Ludluma, takie jak Transakcja Rhinemanna, Manuskrypt Chancellora, Pakt Holcrofta, Weekend z Ostermanem, Przesyłka z Salonik, Spisek Akwitanii, Plan Ikar, Iluzja Skorpiona, Dokument Matlocka, Dziedzictwo Scarlattich, Trevayne, Mozaika Parsifala, Strażnicy Apokalipsy, Zew Halidonu, Testament Matarese’a, Spadkobiercy Matarese’a, Strategia Bancrofta.

Robert Ludlum – książki autora w ofercie SkupSzop

Od 2001 roku mistrz powieści sensacyjnych przeżywa w Polsce wielki renesans. Klątwa Prometeusza została jednym z polskich bestsellerów roku 2001. Wiele pozycji od Roberta Ludluma znajdziesz w ofercie SkupSzop. Jest to internetowy skup książek zarówno nowych, jak i używanych. Szeroka oferta to gwarancja, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Po jakie książki Roberta Ludluma warto sięgnąć? Według „Rzeczpospolitej” najlepiej sprzedającą się powieścią sensacyjną w Polsce w 2002 roku był Protokół Sigmy. Natomiast w 2002 i 2003 roku na listach bestsellerów królowały Przymierze Kasandry, Zlecenie Jansona i Opcja paryska. Wartą uwagi propozycją jest także Zdrada Tristana. Natomiast Kryptonim Ambler to mistrzowski conspiracy thriller, który powstał w tradycji największego ludlumowskiego bestsellera – Tożsamości Bourne’a.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here