Jakie paznokcie do biura

Jeśli pracujesz w małej, rodzinnej firmie, w której na co dzień nie widujesz się z klientami, możesz zainwestować w dowolny, nawet bardzo odważny manicure. Jeśli jednak pracujesz w wielkiej korporacji lub po prostu zajmujesz się bezpośrednią obsługą klienta, powinnaś postawić na dużo bardziej stonowane rozwiązania. W tym wypadku kolor paznokci do biura powinien być stonowany, a cały manicure minimalistyczny, pozbawiony zbyt wielu dekoracyjnych elementów. Czy jednak przez to musi być nudny? Absolutnie nie. Poznaj 3 nasze sprawdzone pomysły na to, jak pomalować paznokcie przed wyjściem do pracy.

French manicure do biura

Przyjęło się, że do pracy najlepiej stawiać na spokojne odcienie nude, a więc te różowe, beżowe czy cieliste. By nadać im ciekawszego wyrazu wykorzystajmy je w stylizacji określanej jako manicure francuski. Będą to niezwykle eleganckie paznokcie do biura, które w żadnym razie nie będzie można opisać jako nudne. Jak wygląda french manicure? Cała płytka paznokcia pokryta jest tu jednym odcieniem lakieru. Wybrać tu można chociażby lakier do paznokci w kolorze łososiowego różu. Następnie na brzegi paznokci nakładamy lakier biały, który ma formę idealnej linii wykańczającej brzeg płytki.

Pastelowe paznokcie hybrydowe do biura

Gdy jednak chcemy, by nasz manicure był utrzymany w bardziej zdecydowanych kolorach – różach, zieleniach, błękitach, fioletach czy czerwieniach, wybierzmy pastelowe lakiery do paznokci. Delikatny kolor seledynowy, rozjaśniony fiolet, lekki blady róż, lazurowy odcień zieleni czy przytłumiona, koralowa czerwień to zdecydowanie bezpieczne rozwiązania. By przełamać tę jednolitą, spokojną konwencję, jeden paznokieć na każdej dłoni możemy pomalować na inny kolor, przy czym on też powinien pochodzić z barwy pastelowej. 

Paznokcie do pracy w biurze – długość

Przyjęło się, że podczas wykonywania pracy biurowej nie powinno się mieć bardzo długich paznokci. Po pierwsze – jest to bardzo niewygodne podczas pracy przy komputerze. Klawiatury komputerowe skonstruowane są tak, że najwygodniej jest je obsługiwać opuszkami palców, co jest bardzo utrudnione w przypadku długich płytek paznokciowych. Zbyt długie paznokcie do biura to także niewygodne rozwiązanie, gdy chcemy się z kimś przywitać za pomocą uścisku dłoni. Długa płytka może bowiem przypadkowo zahaczyć o dłoń naszego gościa. Podsumowując – manicure biurowy będzie raczej krótszy niż dłuższy. Nie ma jednak znaczenia jego kształt. To, czy wybierzemy paznokcie bardziej kwadratowe, czy te w formie migdałków, zależy już tylko od nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here