Zastrzyki z osocza bogatołytkowego

Wypadanie włosów jest czymś naturalnym. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety tracą średnio od pięćdziesięciu do stu włosów dziennie, w większości przypadków niezauważalnie. Utrata włosów może być tymczasowa lub trwała i choć na ogół nie jest to powodem do obaw medycznych, nadmierne wypadanie włosów może być niepokojące.

W takiej sytuacji można zalecić kilka skutecznych opcji leczenia, w tym zastrzyki z osocza bogatopłytkowego – nowatorską metodę leczenia wypadania włosów na bazie krwi, którą wykonuje klinika dermatologiczna Poznań i inne wyspecjalizowane do tego zadania placówki.

Co robi osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe na skórę głowy Poznań to zabieg terapeutyczny, w którym wykorzystuje się stężenie płytek krwi i czynników wzrostu pacjenta, aby wspomóc odrost włosów i wzmocnić istniejące włosy. Ta metoda zasadniczo wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do regeneracji i leczenia.

Skuteczność tego zabiegu w leczeniu wypadania włosów zdaje się być bardzo wysoka – to rozwiązanie, które może pomóc:

  • stymulować uśpione mieszki włosowe,
  • spowalniać tempo wypadania włosów,
  • powodować, że włosy będą wyglądać na grubsze poprzez ich wzmocnienie.

Efekty kuracji z osoczem bogatopłytkowym w roli głównej są sprawą indywidualną, ale sam zabieg na pewno warto rozważenia. Nic więc dziwnego, że podobnie jak zabieg oczyszczający skórę głowy Poznań zdobywa coraz większą popularność.

Na czym polega procedura z udziałem osocza bogatopłytkowego?

Wszystko powinno zaczynać się od wstępnej konsultacji dotyczącej wypadania włosów i ustaleniu indywidualnego planu leczenia dla tej przypadłości. Samo leczenie z pomocą osocza bogatopłytkowego jest stosunkowo szybką, ambulatoryjną procedurą, podczas której pobiera się próbkę krwi z ramienia – ilość tej próbki zależy od wielkości obszaru, który chce się poddać zabiegowi. Następnie krew jest ostrożnie odwirowywana w celu oddzielenia czerwonych krwinek od osocza. Uzyskane w ten sposób osocze zawiera bogate stężenie płytek krwi i czynników wzrostu. Następnie delikatnie wstrzykuje się pozyskany w ten sposób materiał dokładnie w ten obszar, który chce się poddać zabiegowi – co czyni się za pomocą bardzo cienkich igieł.

W przypadku wypadania włosów zabieg z osoczem bogatopłytkowym stanowi niechirurgiczną opcję leczenia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet i to z absolutnie krótkim czasem rekonwalescencji – na poziomie około pół godziny. Wiele osób uważa również ten zabieg za naturalną metodę leczenia, ponieważ wykorzystuje się tu naturalne czynniki wzrostu pochodzące z organizmu pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here