Farbowanie włosów i trwała

Loki, zwłaszcza gdy są zadbane i idealnie skręcone są obiektem zachwytu. Wiele kobiet marzy o takich włosach, ale głównie wtedy, gdy same takich nie mają. W dzisiejszych czasach nie trzeba urodzić się z kręconymi włosami, ale można je w każdej chwili sobie zrobić. Gdy już się takie ma, problemem może być ich właściwa pielęgnacja, która przysparza niemałych kłopotów, a także zajmuje bardzo dużo czasu. Wie o tym każda kobieta, która ma takie włosy. Przede wszystkim ważne jest ich codzienne nawilżanie. A więc stosowanie kosmetyków, które sprawią, że loki będą sprężyste, a nie przesuszone. Niestety zdarza się tak dość często. Podczas ich rozczesywania tracą swoją sprężystość i stają się bardzo puszyste, co przy tym rodzaju fryzury nie jest wskazane.

Jeśli ma się proste włosy i marzy się o lokach, to można wykonać zabieg fryzjerski, który pozwoli je uzyskać. Nie jest on drogi i wbrew pozorom nie zajmuje wiele czasu. O wiele więcej trzeba go poświęcić, gdy ma się już skręcone włosy i chce się zachować ich prawidłowy, czyli pierwotny kształt. Warto przy tym wiedzieć, że farbowanie włosów i trwała nie idą ze sobą w parze. Jeśli dana osoba decyduje się zarówno na jedno, jak i na drugie to powinna zachować właściwy odstęp czasowy między jednym a drugim zabiegiem fryzjerskim. Oba na raz mogą, a raczej na pewno, osłabią włosy i to w znacznym stopniu. Farbowanie włosów na wybrany kolor już samo w sobie jest inwazyjne i działa negatywnie na strukturę włosa. Osłabia ją i sprawia, że jest szorstka. Gdy jeszcze dodatkowo rozjaśnia się włosy, to stają się one łamliwe i kruszą się przy każdej okazji, a już najbardziej podczas codziennej pielęgnacji, czyli rozczesywania ich grzebieniem albo szczotką. Nie ma jednoznacznych wytycznych, czy lepiej używać jednego, czy drugiego. Przy cienkich i rzadkich włosach bardziej praktyczny jest grzebień, ale nie poradzi sobie on z włosami, które są gęste i grube. W takim przypadku najlepiej używać szczotki. Zarówno jeden przedmiot, jak i drugi, co jakiś czas należy wymieniać, gdyż są one siedliskiem bakterii, w tym drożdżaków, które są odpowiedzialne za powstawanie łupieżu.

Po farbowaniu albo rozjaśnianiu włosów, a bardzo często i po jednym i po drugim, należy dać włosom odpocząć. A więc zafundować im odżywki, a także maski, które zawierają w sobie wiele różnych witamin pomocnych przy odbudowie zniszczonych włosów. Dobrym i polecanym sposobem są też profesjonalne zabiegi, jakie wykonuje się w zakładach fryzjerskich, a polegają one na parowym nawilżaniu włosów, od samej nasady aż po końce. Jest to doskonały sposób, zwłaszcza jeśli ma się mocno zniszczone włosy, a planuje się w najbliższym czasie poddać je trwałej ondulacji. Gdy ma się już pewność, że włosy są w dobrym stanie. W ocenie ich kondycji także może pomóc doświadczony fryzjer, to można umówić się na wykonanie trwałej. Polega ona na założeniu specjalnych wałków, które przypominają swoim kształtem loki. Ich skręt jest bardzo zróżnicowany i to klient sam musi wybrać, jakie sobie życzy. Można wybrać bardzo małe albo duże fale i efekt będzie dokładnie taki, jak model wałka, na który nawijane są poszczególne pasma.

Cały zabieg także ma związek z działaniem pary wodnej. To pod jej wpływem włosy ulegają skręceniu. Jest to jednak metoda, która także niszczy włosy i po takim zabiegu niezbędna jest ich odbudowa. Dlatego nie zaleca się, żeby wykonywać zarówno farbowanie, jak i skręcanie w tym samym czasie, bo może być to zbyt duże obciążenie dla cebulek włosowych, a ponadto włosy mogą się bardzo ukruszyć i odstawać od reszty, a to, nie wygląda ładnie, ani estetycznie. Wizyta, podczas której wykonuje się trwałą, trwa z reguły dwie godziny. Wiele zależy od tego, jaką długość włosów się ma. Oczywiście w przypadku włosów bardzo długich czas ten automatycznie ulega wydłużeniu, bo więcej pracy trzeba włożyć w nawinięcie włosów na wałki. Efekt utrzymuje się dość długo, ale już po upływie miesiąca, gdy włosy zaczynają odrastać, trzeba przyjść do fryzjera i je podciąć. Jeśli się tego nie zrobi, to fryzura utraci swój kształt i loki będą bardzo przylegać do skóry głowy. Odpowiednie cięcie powinno załatwić sprawę i sprawić, że jeszcze długo będzie można cieszyć się pięknymi włosami, o których tak bardzo się marzyło.

Farbując włosy, a także poddając je różnym innym zabiegom, warto wiedzieć, że najważniejsze jest odpowiednie zadbanie o nie, a także o skórę głowy. W przeciwnym razie włosy będą matowe i nie będą zachwycać. Możliwe jest ich nabłyszczanie olejkami, żeby zachować ich świeży i zdrowy wygląd, ale przede wszystkim należy odżywiać je od środka. Tabletki, które można stosować, jeśli chce się mieć piękne włosy, bywają niezwykle pomocne w tym zakresie. Podobnie jak wszelkiego rodzaju odżywki, które można spłukiwać, albo nie. W zależności, jaką się wybierze. Wybór jest naprawdę ogromny, więc z całą pewnością, każdy, kto tylko chce, znajdzie taki produkt, który najbardziej spełni jego oczekiwania. Warto dbać o swoje włosy i cieszyć się ich nienagannym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here