Szukamy prostownicy idealnej

Lubimy zmieniać swój wygląd. Lubimy bawić się swoją urodą i manewrować nią w taki sposób, aby jeszcze lepiej się prezentować. W tym właśnie celu sięgamy po różnego rodzaju urządzenia stylizacyjne, z pomocą których w krótkim czasie jesteśmy w stanie wyczarować na swojej głowie coś zupełnie nowego i świeżego. Proste włosy zwykle kręcimy, a te falowane prostujemy. Jeżeli jednak chcemy to robić w miarę często, czyli częściej niż raz w tygodniu, musimy zainwestować w taki sprzęt, który przy okazji nie będzie niszczyć naszych delikatnych kosmyków. Jaka prostownica najlepsza? Na to pytanie teraz powinnyśmy znaleźć odpowiednią odpowiedź. Źle dobrana prostownica, wykonana z kiepskiego materiału, może doprowadzić do nieodwracalnych skutków ubocznych. Może zniszczyć nasze włosy tak mocno, że nie będziemy już w stanie ich w żaden sposób zregenerować, nawet używając przeróżnych odżywek i balsamów. Zostaniemy zmuszone do ich drastycznego ścięcia, a na pewno nie chciałybyśmy się na nie decydować. Sprawdźmy zatem, jaka prostownica umożliwi nam przeprowadzenie zabiegów stylizacyjnych bez doprowadzania do tych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Takie bezpieczne i funkcjonalne sprzęty naprawdę istnieją! Musimy je tylko odszukać.

Proste włosy dodają nam uroku. Szał na zakręcone fale i loki na dobre już przeminął. Gdy tylko spojrzymy na czerwone dywany lub uroczyste gale, zauważymy, że największe gwiazdy branży hollywood zawsze mają idealnie wygładzone i perfekcyjnie proste włosy. Ich kosmyki lśnią tak bardzo, że zastępują im mocniejsze makijaże. Wyglądają schludnie i estetycznie. Niby są niepozorne, bo proste i gładkie, ale jednak to właśnie takie fryzury robią na nas zwykle największe wrażenie. W ciągu ostatnich paru miesięcy w branży fryzjerskiej zaczęła panować moda na „sleek look”. Chodzi w nim o lśniące, mocno wygładzone włosy, które przypominają wręcz błyszczącą taflę wody, fantastycznie komponując się z wieczorowymi kreacjami i delikatnymi, aczkolwiek rozświetlonymi makijażami. Oczywiście nad wizerunkiem tych wszystkich gwiazd pracuje cały sztab profesjonalistów. Ich fryzury układane są przez najlepszych fryzjerów, którzy mają swoje triki na to, by nawet z niesfornych i mocno puszystych włosów utworzyć gładką taflę. A jak możemy zupełnie samodzielnie zapewnić sobie podobny efekt? Pomoże nam w tym wyłącznie dobra prostownica. Ta wysoko jakościowa poradzi sobie nawet z największymi lokami i mocnymi skrętami. Niewiele więc trzeba, aby uzyskać efekt rodem z Hollywood.

Niektóre prostownice nie są jednak dobre dla naszych włosów. Zazwyczaj te najgorsze są jednocześnie najtańsze, dlatego pierwszym kryterium naszego wyboru powinna być cena urządzenia. Jeżeli widzimy, że jakaś prostownica kosztuje mniej niż sto złotych, nawet nie powinnyśmy sprawdzać jej właściwości. Producent na jej opakowaniu może przecież napisać wszystko to, co tylko zechce. Może obiecać nam cuda na kiju, podczas gdy tanie urządzenie do stylizacji nigdy nie zadziała dobrze na nasze włosy. Zazwyczaj w takich prostownicach nagrzaniu ulegają nie tylko same płytki, ale również i cała obudowa urządzenia. Jeżeli ustawimy sobie wysoką temperaturę samych płytek, konstrukcja prostownicy może się nagrzać nawet do 100 stopni C. Teraz same już tylko możemy się domyślić, co by się stało, gdybyśmy zupełnie przypadkiem dotknęły takim urządzeniem swojego policzka, ucha lub czoła. Tanie prostownice są dla nas po prostu niebezpieczne. Niewiele trzeba, aby się nimi mocno oparzyć lub chociażby poparzyć. Zwracajmy więc koniecznie uwagę na ich cenę. Zazwyczaj lepiej już zapłacić za coś trochę więcej, ale mieć pewność, że jest to produkt dobry i przede wszystkim bezpieczny.

Jaka prostownica najlepsza? Teraz już wiemy, że na pewno nie okaże się nią ta tania. A na rynku nietrudno znaleźć urządzenia przeznaczone do wygładzania i prostowania włosów, których ceny wynoszą trzydzieści czy maksymalnie siedemdziesiąt złotych. Nie dość, że nie są one dla nas bezpieczne, to oprócz tego źle radzą sobie z samym układaniem fryzury, a takie jest przecież ich główne przeznaczenie. Lepiej więc przez kilka najbliższych miesięcy odkładajmy sobie drobne sumki i dopiero gdy uzbieramy te kilkaset złotych, zacznijmy szukać swojej prostownicy idealnej. Być może okaże się nią prostownica wyposażona w płytki ceramiczne. Zazwyczaj to właśnie ona jest polecana przez wszystkich ekspertów i samych fryzjerów. Bardzo szybko potrafi się nagrzać do wysokich temperatur. Nagrzaniu ulegają jednak wyłącznie jej płytki – obudowa pozostaje zimna, dlatego spokojnie możemy nawet przyłożyć ją do skóry i nic nie powinno się wtedy stać. Takie prostownice idealnie „suną” po naszych włosach. Nie zatrzymują się nawet na tych rozdwojonych czy połamanych, a wręcz są w stanie je przygładzić. Nawet za jednym pociągnięciem możemy wyprostować pasmo pokręconych kosmyków, oszczędzając tutaj swój czas i w ciągu paru minut tworząc nową zachwycającą fryzurę. Takie gładkie uczesanie świetnie sprawdzi się i na co dzień, i podczas specjalnych okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here