wianek z kwiatów
fot. pexels.com

Wianek na głowie Panny Młodej, to coraz częstszy widok. Żeby taki wianek sprawdził się jak najlepiej powinien być solidnie przygotowany, a do tego mieć specjalnie dobrane kwiaty. Dowiedz się, jakie kwiaty powinny znaleźć się w takim wianku, aby ten posłużył nam przez całą noc, na poprawiny, a być może również był możliwy do ususzenia, jako pamiątka po tym najważniejszym życiowym doświadczeniu.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-dobrac-zywe-kwiaty-do-wlosow/

Czy każde kwiaty się sprawdzą?

Mogłoby się wydawać, że tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki rodzaj kwiatów zostanie wykorzystany do wianka. O ile pasują do klimatu ślubu, wesela i są spójne z kwiatowymi dekoracjami, to wszystko jest w porządku. Ważne przecież, aby wianek stabilnie trzymał się na głowie. No właśnie i tutaj pojawia się kilka ważnych kwestii.

Otóż, to nie jest bez znaczenia jaki rodzaj kwiatów zostanie wykorzystany do wianka. Jeśli kwiaty będą zbyt ciężkie, to mogą być niewygodne dla Panny Młodej, a też sprawić, że cały wianek nie będzie stabilny. Z drugiej strony, zbyt delikatne i nazbyt rozwinięte kwiaty mogą sprawić, że wianek nie będzie wyglądał profesjonalnie i szybko się zniszczy, a może być też tak, że nawet nie wytrzyma całej nocy.

Tak więc, należy pamiętać, aby kwiaty były uniwersalnej ciężkości (w zależności od typu wianku), a najlepiej jest połączyć kwiaty duże i cięższe z tymi niewielkimi kwitnącymi, a także w wianku wykorzystać kwiaty żywe i sztuczne. 

Czy każdemu pasuje wianek?

Wianek to piękny dodatek, który jeśli jest dobrze zrobiony, to naprawdę pasuje każdemu. Jednak warto również wziąć pod uwagę inne dekoracje kwiatowe na ślubie i weselu, suknię Panny Młodej, makijaż i fryzurę. Wianek powinien podkreślać każdy z tych elementów, uzupełniać się z nimi, a nie stanowić odrębny element. Czasem wcale nie jest to takie proste, aby zrezygnować z jakiegoś elementu, stanowiącego element uzupełniający, ponieważ jest to jedyny taki dzień w życiu kobiety i chciałaby ona wykorzystać w nim wszystko, co znajduje się w jej wizji o dniu ślubu i wesela. Warto jednak z dystansem spojrzeć na założenie wianka. Może np. wianek założyć na wesele, a na ślub postawić na welon i ewentualnie drobną ozdobę biżuteryjną. Warto postawić na elegancki umiar.

Przeczytaj też: http://olejzycia.pl/dlaczego-peruka-naturalna-jest-lepsza-od-sztucznej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here