ultracontour

Gabinety medycyny estetycznej i salony urody w swojej ofercie mają kilka zabiegów, mających na celu walkę z nadprogramowymi kilogramami oraz nieestetyczną skórką pomarańczową. Do grona sprzymierzeńców w zmaganiach z cellulitem i tkanką tłuszczową dołączył niedawno ultracontour – innowacyjny zabieg wykorzystujący ultradźwięki. W jakich przypadkach jest on skuteczny, czym się charakteryzuje i co warto o nim wiedzieć? Przekonajmy się!

Co kryje się za nazwą ultracontour?

Obco brzmiąca nazwa “ultracontour” określa zarówno sam zabieg, jak i urządzenie, które wykorzystuje się w jego trakcie. Ma ono za zadanie pobudzić organizm do spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej, wykorzystując przy tym połączenie dwóch mechanizmów. Jednym z nich jest zogniskowana wiązka ultradźwięków HIFU, która rozbija błony komórek tłuszczowych i przenosi je do przestrzeni międzykomórkowej, drugim zaś drenaż ultradźwiękowy UMD, z którego pomocą o wiele szybciej są one usuwane przy wykorzystaniu naturalnych procesów metabolicznych. Ultracontour pozwala szybko i skutecznie pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, zwłaszcza w przypadku osób, które cierpią na nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach trudno dostępnych.

Ultracontour – wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg ultracontour coraz częściej można spotkać w ofercie salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej. Jego szybko rosnąca popularność wynika zarówno ze skuteczności, jak i dużej dozy innowacyjności, która wykorzystuje efekt synergii między dwoma etapami zabiegu, znacząco zwiększając w ten sposób efektywność wykonywanych czynności. Polecany jest przede wszystkim dla osób zmagających się z nadwagą i pierwszym stopniem otyłości, a także tych, którzy prowadzą raczej siedzący tryb życia i nie przestrzegają zasad zbilansowanej diety. Co istotne, ultracontour jest niezwykle skuteczny w przypadku tych partii ciała, z których najtrudniej jest pozbyć się nadmiernych kilogramów lub cellulitu, takich jak pośladki, uda, ramiona czy brzuch.

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat ultracontour

Jako że ultracontour jest stosunkowo nowym zabiegiem, który dopiero stopniowo zyskuje popularność w salonach urody w całej Polsce, wiele osób zupełnie nie wie, czego można się po nim spodziewać. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jest on bezpieczny i bezbolesny, gdyż dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu ultra niskich dźwięków, podczas zabiegu nerwy, mięśnie oraz naczynia krwionośne pozostają nietknięte, dzięki czemu ultracontour jest zupełnie bezbolesny oraz nie niesie za sobą ryzyka powikłań. Z tego samego względu nie jest potrzebne żadne znieczulenie. SKuteczność zabiegu jest ponadto mierzalna nie tylko w redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, ale także ogólnej poprawie wyglądu skóry. Może być wykonywany na całym obszarze ciała.

Jak się przygotować do ultracontour?

Zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Przed wizytą w salonie kosmetycznym należy jedynie wypić przynajmniej pół litra wody. Sam ultracontour trwa około półtorej godziny, przy czym czas zabiegu może się nieznacznie różnić, w zależności od wybranej partii ciała. Przed przystąpieniem do niego należy zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami, wśród których znajduje się hemofilia, łuszczyca, okres ciąży i karmienia piersią, zakrzepowe zapalenie żył, a także posiadanie stymulatora serca lub metalowych implantów w ciele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here