Suchy szampon do włosów

Włosy przetłuszczające się to poważny problem, który wymaga codziennego mycia głowy. Czasem nawet już po kilku godzinach od mycia włosy wyglądają nieestetycznie. Świetnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie suchego szamponu.
Choć suche szampony dopiero zyskują popularność, to stworzono go ponad 40 lat temu. Czym właściwie jest suchy szampon? Jest to produkt, w którego składzie znajdują się substancje mające zdolność do wchłaniania wydzielin gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za przetłuszczanie się włosów. Może to być na przykład skrobia ryżowa lub ziemniaczana. Ponadto znajdują się w nim także substancje pielęgnujące. Taka formuła sprawia, że włosy są natychmiastowo odświeżone i odzyskują objętość. Suchy szampon do włosów często ma ładny zapach, po jego zastosowaniu możesz więc poczuć się jak po tradycyjnym umyciu włosów.
Suche szampony zwykle sprzedawane są w postaci sprayu, ale dostępne są także pudry. Mechanizm działania produktów jest taki sam, różnica tkwi jedynie w sposobie aplikacji. Zdecydowanie wygodniejszy będzie produkt w sprayu. Jak stosować suchy szampon? Cały zabieg wymaga jedynie kilku minut. Włosy powinny być dokładnie uczesane, co przyczynia się do dokładnego pokrycia całej powierzchni włosów i uzyskania lepszego efektu. Szampon w sprayu należy przed użyciem energicznie potrząsnąć. Następnie spryskaj nim równomiernie włosy, zachowując około 20 centymetrów odległości między opakowaniem a głową. Rozpocznij czynność od skóry głowy, ponieważ to właśnie tam gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Jeśli na włosach pozostanie nadmiar szamponu, możesz usunąć go za pomocą ręcznika. Efekt widoczny jest niemal natychmiast. Najlepiej jednak poczekać około 5 minut, aby składniki aktywne szamponu efektywnie zadziałały. Po tym czasie wyszczotkuj dobrze włosy, aby usunąć resztki kosmetyku. Zaraz po aplikacji na włosach może pojawić się siwy odcień. Nie przejmuj się – powinien on po chwili samoistnie zniknąć. Ewentualnie w łatwy sposób usuniesz go podczas szczotkowania włosów.
Suchy szampon do włosów to doskonały produkt dla osób zabieganych. Nie wymagają użycia wody i czasochłonnego suszenia włosów. Niektórzy ciągle sceptycznie podchodzą do tego produktu, uważając, że niszczy on włosy i jest używany przez osoby prowadzące niehigieniczny tryb życia. Jeśli chodzi o pierwszą kwestię – nie martw się – nie mają one negatywnego wpływu na zdrowie i kondycję włosów. Zawierają składniki pielęgnacyjne, takie jak ekstrakty roślinne, które dodatkowo pielęgnują włosy. Pamiętaj też, że suche szampony nie są alternatywą dla codziennego mycia włosów, a jedynie pomocą w nagłych wypadkach. W żaden sposób nie zastąpią wody, tradycyjnego szamponu i odżywki.
Jak długo działa suchy szampon? Efekty utrzymują się przez kilka godzin, spokojnie więc zdążysz wrócić do domu i umyć włosy. Nie stosuj go kilka razy pod rząd i staraj się po aplikacji unikać stosowania kosmetyków stylizujących.
Suchy szampon do włosów oferowany jest przez coraz więcej firm kosmetycznych, stopniowo też zmniejsza się nieufność do tego preparatu. Zamiast zastanawiać się, warto spróbować – suchy szampon do włosów sprawdzi się nie tylko dla osób o kosmykach przetłuszczających się. Może być przydatny na przykład w podróży, w której masz utrudniony dostęp do łazienki. Sprawdzi się też w celu odświeżenia po treningu na siłowni, gdy na dworze jest chłodno i nie chcesz się przeziębić wychodząc na powietrze ze świeżo umytymi włosami.
Produkt ten jest także wykorzystywany w celu przedłużenia czasu pomiędzy myciem u osób, których włosy szybko się przetłuszczają. Niektórzy uważają bowiem, że problem ten jest związany właśnie ze zbyt częstym myciem włosów, które powoduje przesuszanie się skóry głowy, a tym samym pobudza gruczoły do wytwarzania jeszcze większej ilości łoju. Jeśli prawidłowa pielęgnacja nie pomaga w rozwiązaniu tego problemu, warto jednak udać się do dermatologa, który pomoże ostatecznym jego rozwiązaniu. Przetłuszczanie włosów może powodować na przykład grzybica, a wtedy konieczne jest użycie substancji leczniczych.
Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez suchego szamponu. Jeśli akurat Ci go zabraknie, możesz zrobić go samodzielnie w warunkach domowych. Możesz w tym celu wykorzystać na przykład puder dla dzieci, który zawiera talk absorbujący sebum. Pomocna będzie też skrobia ziemniaczana albo kukurydziana o tych samych właściwościach. Osoby o ciemniejszych włosach mogą dodać do nich kakao, co sprawi, że mieszanka nie będzie widoczna. Wielbicielki pudru bambusowego wykorzystują go nie tylko do utrwalania makijażu twarzy – stosują go także właśnie jako zamiennik suchego szamponu.
Suchy szampon do włosów w sprayu stanowi jednak najwygodniejsze rozwiązanie. Po pierwsze możesz zabrać go ze sobą zawsze, gdy wychodzisz z domu. Po drugie użycie domowych sposobów nie zawsze daje pożądane efekty. Takie mieszanki są dość trudne w aplikacji, niekiedy też ich pozostałości są widoczne na włosach, co powoduje efekt odwrotny od zamierzonego i wymaga tradycyjnego umycia włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here