Przedłużanie i zagęszczanie rzęs: ceny

Długie, gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Nie każda z nas została wyposażona przez naturę w szczególnie dobry wachlarz nad oczami. Warto wówczas posiłkować się zabiegami wykonywanymi przez kosmetyczkę. Przedłużenia i zagęszczanie rzęs w salonach kosmetycznych, które wykonuje się średnio raz na 3 tygodnie, pozwala zdecydowanie poprawić wygląd. Poniżej kilka informacji o tym, jak przedłuża się rzęsy, jaka jest cena oraz jak przygotować się do zabiegu!

Długie, gęste i całe w połysku rzęsy są możliwe do osiągnięcia bez wielkich nakładów kosztów. Zabieg przedłużania w salonie może kosztować już 130 zł. W większych miastach ceny zaczynają się od 150 zł. Jeśli zdecydujemy się na przedłużanie rzęs poza salonem: u osób hobbystycznie wykonujących zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, wówczas możemy zapłacić nawet połowę tej ceny. Aby jednak zapłacić mniej i jednak wykonywać usługę w salonie kosmetycznym, można poszukać ofert zniżek grupowych w internecie lub kuponów rabatowych. Za sztuczne rzęsy cena jest niższa. Koniecznie sprawdźmy w tym celu internet, media społecznościowe, a także zasięgnijmy opinii u koleżanek.

Jakie są zalety przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym?
Przedłużenie rzęs w salonie uwalnia nas od konieczności malowania naszych naturalnych rzęs. Nakładanie makijażu przestaje być dla wielu koniecznością, bo oko wygląda bez niego równie atrakcyjnie, gdy mamy na rzęsach sztuczny wachlarz. Zdecydowanie też warto wykonywać ten zabieg, jeśli nie mamy na co dzień czasu na nakładanie rzęs na pasku. Mimo że istnieją nowoczesne rzęsy na paskach magnetycznych, to trzeba przyznać, że nadal konieczność codziennego ich nakładania może doprowadzić do szału nawet najbardziej cierpliwą kobietę.

Dlaczego warto zrobić przedłużanie rzęs?
Zabieg przedłużania rzęs niewiele kosztuje, a efekty po nim są piorunująco dobre. Zdecydowanie poleca ssie stosować go nie tylko przed ślubem, studniówką czy przed wielkim balem. Wiele kobiet chodzi na co dzień z przedłużanymi rzęsami i są zadowolone. Jednocześnie, nowocześnie przeprowadzane zabiegi nie obciążają rzęs naturalnych: nie powodują szybszego wypadania i nie sprawiają, że trudno o odrastanie nowych włosków. Zdecydowanie poleca się stosowanie tego typu zabiegów wszystkim kobietom, których rzęsy rosną prosto, a każde nałożenie dużej warstwy tuszu do rzęs powoduje powstawanie tak zwanego efektu pandy. Mimo że niegdyś zabieg był przeznaczony tylko dla gwiazd filmowych, dziś wykonują go wszystkie salony piękności w polskich miastach.

Kurs przedłużania rzęs
Zdecydowanie dobrze jest udać się także na kurs przedłużania rzęs, w trakcie którego dowiemy się jakie są techniki przedłużania rzęs, nabierzemy wprawy w dobieraniu długości i jakości rzęs do twarzy konkretnej klientki. Mimo że aplikowanie sobie samemu rzęs nie jest polecane, to jednak wykonywanie takich usług koleżankom sprawi, że odczują dużą oszczędność. Dodatkowo, jest to dobra umiejętność na trudniejsze czasy!

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?
Zabieg ten polega na przyklejaniu rzęsy syntetycznej, kaszmirowej lub z futra norek do rzęs naturalnych. W zależności od preferencji klientki, na jedną rzęsę naturalną nakłada się jedną rzęsę sztuczną, dwie rzęsy sztuczne lub trzy rzęsy sztuczne. Analogicznie, zabiegi te nazywamy przedłużaniem rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1 i tak dalej. W skrajnych przypadkach, do jednej naturalnej rzęsy doczepia się nawet 6 rzęs sztucznych. Wówczas jednak rzęsy sztuczne są wyjątkowo cienkie. W przypadku przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 5 czy 6 D możliwe jest nadal uzyskanie naturalnego efektu, jeśli używa się dobrej jakości materiałów.

Dobór długości sztucznych rzęs
Oprócz wyboru materiału, z którego są tworzone sztuczne rzęsy, można wybrać sobie indywidualnie też ich długość. Mamy do wyboru rzęsy króciutkie: mierzące 6 mm, do rzęs, które mają nawet 17 mm długości. W zależności od tego, jak wysklepione jest oko klientki, rzęsy najdłuższe wcale nie muszą wyglądać teatralnie. Utrzymanie naturalnego efektu jest nadal możliwe nawet wówczas, gdy rzęsy mają 15 milimetrów długości wówczas, gdy oko klientki ma duże wgłębienie oraz gdy oczy są szeroko rozsadzone. Zdecydowanie polecamy eksperymentowanie z różną długością rzęs, aby sprawdzić, w czym jest nam najlepiej.

Uzupełnianie rzęs
Zabieg przedłużania rzęs wystarcza jednorazowo na minimum dwa tygodnie. Po tym czasie widoczny jest ubytek. Rzęsy należy uzupełniać raz na 3 do 5 tygodni od ostatniego wykonania. Zdecydowanie warto dbać o regularne uzupełnianie rzęs. Uzupełnianie ubytków jest tańsze niż nakładanie rzęs od zera. W przypadku uzupełniania ubytków przygotujmy się na wydatek rzędu 100 zł.

Czego nie należy robić ze sztucznymi rzęsami?
Osoby, które zakładają sztuczne rzęsy zwykle doceniają to, że można z nimi z powodzeniem iść na basen lub na saunę. Rzęs sztucznych nie trzeba też malować: same w sobie są dość ciemne i jednocześnie na tyle geste, że dodatkowe działanie tuszem to zbędne zabiegi. Nie ma także przeciwwskazań do opalania się czy do chodzenia na solarium. użytkowniczki sztucznych rzęs jednak zalecają, aby na czas noszenia takich pięknych wachlarzy zrezygnować z parówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here