Różne rodzaje włosów

Każdy z nas ma swój własny, indywidualny typ urody. Składa się na to wiele cech; karnacja, kształt twarzy i oczu, fryzura, proporcje sylwetki itp. Jedne osoby mają efektowniejszą urodę, inne nieco mniej rzucającą się w oczy. Jednak każdy może być piękny, wystarczy odpowiedni makijaż i fryzura, a także dobra stylizacja, by zachwycić siebie i swoje otoczenie. Jeśli chodzi o włosy, to każdy z jakimiś się rodzi. Włosy mogą być proste, kręcone, długie, krótkie, mogą też mieć różne kłopotliwe skłonności. Dlatego powstało wiele specjalistycznych kosmetyków, które radzą sobie z różnymi problemami.
Najczęstsze problemy z włosami
Włosy to bardzo specyficzna część ciała. Bez odpowiedniej pielęgnacji, mogą stać się mało efektowne i mogą z nimi być różne problemy. Najważniejsze jest częste mycie włosów i stosowanie kosmetyków, przeznaczonych do konkretnego rodzaju włosów. Najczęściej ludzie borykają się z problemem przetłuszczających się włosów, przesuszonych, łamliwych i kruchych, mają problemy z małą objętością włosów, a także z wypadaniem. Zaś kobiety z kręconymi włosami, bardzo często narzekają na to, że zamiast pięknych fal, mają puch na głowie.
Do każdego rodzaju włosów, stworzono specjalistyczne kosmetyki w formie szamponów i odżywek. Odżywki są bardzo różne, mogą one być do nakładania pod prysznicem, te są do spłukiwania, albo też mogą być w formie spraju, który rozpyla się na mokrych włosach. Bardzo skuteczne w działaniu są także olejki, które wciera się w mokre włosy, szczególnie w końcówki. Są także specjalne odżywki dla włosów blond i włosów ciemnych. Dodają one blasku i podkreślają kolor włosów. Na uwagę zasługuje też odżywka do włosów kręconych. To specjalna formuła, dzięki której włosy pięknie się wygładzają a skręt loków robi się lekki i efektowny. Włosy w żaden sposób się nie puszą, są piękne i bardzo ładne. Po taką odżywkę powinna sięgnąć każda osoba z kręconymi włosami, niezależnie od tego czy są to włosy naturalnie kręcone czy po trwałej ondulacji.
Jak aplikować odżywkę?
Odżywki do włosów są bardzo specyficznymi kosmetykami. Najskuteczniej działają, jeśli stosuje się je razem z szamponami z tej samej linii. W zależności od rodzaju odżywki, różne są sposoby jej aplikacji. Najłatwiej jest stosować odżywkę na umyte włosy podczas kąpieli, gdzie po kilku minutach można ją łatwo spłukać. Jednak do takich odżywek, trzeba mieć odpowiednie włosy. Jeśli ma się tendencję do przetłuszczania się włosów, to taka odżywka będzie mało skuteczna, bo zbyt mocno obciąża ona włosy. Jest ona przeznaczona dla włosów grubych i mocnych. Dla włosów cienkich i delikatnych, najlepsza będzie odżywka w spraju. Jest ona bardzo delikatna a jednocześnie bardzo prosta w użyciu. Można ją użyć na mokre i na suche włosy, wystarczy rozpylić ją bezpośrednio na włosy i zostawić do wyschnięcia. Zaś dla włosów bardzo mocno zniszczonych, najlepszą propozycją są olejki regenerujące do włosów. Są to bardzo często olejki arganowe, z marakui, awokado itp. Te olejki bardzo głęboko wnikają w strukturę włosa, regenerują je, odżywiają i bardzo intensywnie nawilżają. Są więc idealną propozycją dla włosów rozjaśnianych, zniszczonych przez nadmierne używanie suszarki do włosów i prostownicy lub lokówki, a także do włosów po trwałej ondulacji i licznych farbowaniach. Olejki wciera się w mokre włosy, najlepiej w same końcówki, w zależności od długości włosów. Należy pamiętać o tym, by nie nakładać je u samej nasady, bo to może spowodować nadmierne przetłuszczanie się włosów. O ile odżywki do spłukiwania, czy te w spraju, można stosować codziennie, o tyle olejki należy nakładać raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jeszcze jedną propozycją są maski do włosów. Maski te mają odżywić włosy i dobrze je nawilżyć. Taki kosmetyk nakłada się na mokre włosy na całą głowę i zostawia na jakiś czas. Później trzeba włosy dokładnie spłukać. Są one podobne do odżywek do spłukiwania, ale są mocniejsze w działaniu i zostawia się je na włosach przez dłuższy czas. Są także specjalne odżywki dla skóry alergicznej, skłonnej do podrażnień i wysypek. Są to kosmetyki antyalergiczne, bardzo delikatne w działaniu. Nie mają one żadnych sztucznych barwników ani szkodliwych substancji, które mogły by podrażnić skórę głowy. Takie specjalistyczne odżywki można kupić w drogerii ale największy wybór znajdziemy w aptece. Tam też sprzedawca dobrze doradzi, jaką odżywkę trzeba kupić.
Dbanie o włosy każdego dnia to podstawa. To od nich wiele zależy, na zadbane, czyste i ładnie wypielęgnowane włosy, każdy zwróci uwagę. Dbałość o włosy nie jest uciążliwa ani czasochłonna, umycie włosów i nałożenie odżywki, trwa zaledwie kilka minut. A korzyści jakie można zauważyć ze stosowania odpowiedniej odżywki, są szybko i łatwo zauważalne. Każdy więc powinien się zaopatrzyć w dobrej jakości szampon do włosów, a także w odżywkę, z tej samej linii, dzięki którym włosy będą piękne, zadbane, zdrowe i bardzo efektowne. Takie kosmetyki nie kosztują wiele, a są skuteczne w działaniu i łatwo dostępne w każdej drogerii i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here