Nowoczesne trendy w modzie męskiej (fryzury)

Trendy w modzie bywają na przestrzeni lat bardzo różne. Zmieniają się w zależności od obowiązujących aktualnie trendów. Mężczyźni od zawsze cenią sobie praktyczność, i praktykują to niemal w każdej dziedzinie życia. Szampony dla mężczyzn przeznaczone są na ogół dla wszystkich rodzajów włosów. Kosmetyki takie jak żele pod prysznic mają również wiele zastosowań. Nie inaczej jest w wypadku fryzur, które muszą być praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Najlepiej również by były modne przez dłuższy czas, a jak wiadomo jest to dość ciężkie przy zmieniających się stale trendach w świecie mody.
Jeszcze kilka lat temu na polskich ulicach królowały fryzury męskie z przyciętymi bardzo krótko włosami, lub głową ogoloną na łyso. Nie oznacza to że moda ta całkiem przeminęła, bo tak zwany buzzcut jest nadal bardzo popularny, zwłaszcza w młodszej części społeczeństwa w naszym kraju. Nowoczesne fryzury męskie opierają się natomiast na powrotowi do klasycznych i najbardziej znanych męskich fryzur, których czar na przestrzeni lat nadal nie przeminął. Styliści nawiązują tym samym do form popularnych w modzie męskiej od bardzo dawna. Znaczna część wariacji była popularna nawet w latach 20 XX wieku. Moda na ten rodzaj fryzur popularny był szczególnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki.
Duża część z tych fryzur prezentuje się zdecydowanie lepiej w momencie gdy do ich utrwalania użyte zostaną produkty nadające włosom charakterystyczny połysk.Sprawia to że fryzura zyskuje dodatkowy elegancki charakter, przez co robią one jeszcze większe wrażenie na otoczeniu. Nie jest to jednak element niezbędny, ponieważ część panów woli gdy ich włosy nie są lepiące się, i gdy w dotyku pozostają matowe. Efekt zmatowionych włosów sprawia, że fryzury te prezentują się trochę inaczej. Pierwsze wersje tych ponadczasowych męskich fryzur były na przestrzeni lat wiele razy modyfikowane i podawane różnym wariacjom. Spowodowało to, że aktualnie można dostrzec bardzo wiele wariantów jednej i tej samej klasycznej fryzury.
Pierwszym z wariantów wartym omówienia jest tak zwany slide back, będący klasycznym wariantem tej fryzury, polegającym na zaczesaniu włosów do tyłu. Jest to rodzaj fryzury która może zostać ułożona całkowicie na płasko, lub z lekkim uniesieniem w rejonie czoła.Fryzura ta jest szczególnie polecana dla osób nie posiadających okrągłej twarzy.
Aby nadać włosom w tej kombinacji odpowiedni kształt należy użyć żelatyny do włosów już podczas suszenia, co sprawi że fryzura zostanie utrwalona na wiele godzin. Następnie przy pomocy szczotki lub grzebienia trzeba włosy zaczesywać w tył.
Następnym rodzajem fryzury, będącym obecnie bardzo popularnym jest tak zwany pompadour. Jest to fryzura z charakterystycznymi cięciami po bokach głowy (na skroniach) podczas gdy reszta grzywki uniesiona jest na około 10 centymetrów w górę. Fryzura ta była niezwykle popularna w latach 60 XX wieku, a to chociażby za sprawą Elvisa Presleya, który był jej głównym propagatorem. Jeżeli będziemy chcieli by fryzura sprawiała wrażenie większej objętości zastosować można puder do włosów. Ten rodzaj fryzury jest odpowiedni dla każdego rodzaju twarzy, więc powinna ona pasować każdemu bez względu na wiek.
Side part jest kolejną z fryzur występujących obecnie bardzo często wśród młodzieży. Cechą charakterystyczną tego cięcia jest wykonanie wyrazistego przedziałka na jednej ze stron głowy. To jaką stronę głowy wybierzemy nie ma jednak większego znaczenia, rozsądnie jednak jest zastosować przedziałek w miejscu wskazanym przez klienta. Ten typ fryzury sprawdzi się u osób o twarzy w innym kształcie niż kwadratowa. Fryzura ta należy do fryzur płaskich, przez co gdy będziemy chcieli uzyskać nieco bardziej ekstrawagancki efekt, można unieść grzywkę fryzury za pomocą żelu lub lakieru do włosów. I w tym wypadku pomoże nam w tym odpowiednia szczotka lub grzebień do włosów.
Następnie warto wspomnieć o fryzurze zwanej pospolicie undercut. Całość niewątpliwie przypomina wspomnianą już wcześniej pompadour. Jednak główna różnica polega na tym że boki tej fryzury nie są cięte tak blisko skóry, a grzywka nie jest uniesiona tak wysoko. Gdy zdecydujemy się na taki wariant fryzury, nasze włosy powinny mieć długość przynajmniej sześciu centymetrów, co pozwoli na utworzenie małego irokeza znajdującego się na środku głowy, który doda całej kompozycji ekstrawaganckiego charakteru. Jest ona szczególnie popularna wśród mężczyzn ze względu na brak wymagań co do kształtu twarzy, co się z tym wiąże może być noszona przez każdego.
Fryzjerstwo i moda z nim związana ciągle pokazuje nam coś nowego. Ewolucja jaką przechodzą poszczególne typy fryzur była by w stanie zaskoczyć nawet doświadczonych fryzjerów. Mamy dzięki temu gwarancję, że i ta moda będzie na przestrzeni czasu ulegała wielu modyfikacjom i wariacjom. By być na bieżąco z trendami we współczesnej modzie męskiej, musimy ciągle aktualizować wiedzę na ten temat, tak by nie pozostawać w tyle w stosunku do obowiązujących aktualnie trendów. Musimy jednak mieć na uwadze jedno, a mianowicie to, że każda moda kiedyś przemija.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here