Różne rodzaje lokówek

Proste włosy od niedawna uchodzą za najpiękniejsze. Fale i loki odeszły już do lamusa, dlatego naturalne posiadaczki zakręconych fryzur muszą na co dzień korzystać z tych wszystkich prostownic, byleby tylko z ich pomocą wygładzać swoje pasma i zapobiegać ich puszeniu się oraz oczywiście kręceniu. Proste włosy podobają się i samym paniom, i mężczyznom. Sporym ich atutem jest to, że wyglądają zawsze schludnie i estetycznie, podczas gdy te zakręcone mogą wyginać się na wszystkie strony, zaburzając idealną prezencję swojej właścicielki. Jeżeli jednak my same od urodzenia mamy włosy proste jak drut i na przestrzeni lat tak bardzo nam się one znudziły, że wręcz nie jesteśmy w stanie na nie patrzeć, nie musimy wcale podążać za tą całą modą na wyprostowane kłaki. Zamiast tego zacznijmy swoje włosy kręcić lub falować. Stwórzmy na swojej głowie zwariowaną szaloną fryzurę, która za każdym razem, gdy tylko ją utworzymy, poprawi nasz nastrój i zapewni nam świetne samopoczucie na cały dzień. Skoro nasze włosy są proste, odpowiednim sprzętem stylizacyjnym dla nich okaże się lokówka – np. lokówka ceramiczna. Sprawdźmy zatem, jakie urządzenia mogą nam teraz zaproponować sami producenci. Przyjrzyjmy się tym najbardziej podstawowym oraz tym najnowocześniejszym. Ustalmy także swoje kryteria wyboru – pośrednią cenę, jakość czy dodatkowe funkcje maszyny. Idąc do sklepu, musimy po prostu wiedzieć, czego tak naprawdę w nim szukamy.

Lokówki są jednymi z ulubionych narzędzi stylizacyjnych wszystkich kobiet. Możemy ustawić je niemalże na równi z samymi prostownicami, choć oczywiście te drugie urządzenia w ostatnim czasie cieszą się jeszcze większą popularnością. Przejdźmy jednak do konkretów i zajmijmy się samymi lokówkami. Skoro bowiem my same mamy idealnie gładkie i proste pasma, na pewno nie chcemy ich jeszcze bardziej prostować – nie miałoby to żadnego sensu. Wolimy je lekko zakręcić, nadając im nieco szalonego wyglądu. Chcemy je czasem delikatnie pofalować, by w romantycznym wydaniu pokazać się swojemu partnerowi na rance, a innym razem mocno zakręcić, gdy tylko zbliża się termin szalonej imprezy. Z pomocą dobrej lokówki możemy zrobić z włosami dosłownie wszystko. Tworzymy z nich zarówno te romantyczne i bardzo dziewczęce fale, urocze małe loczki oraz fantazyjne skręty. Szukając więc dla siebie tej lokówki idealnej, przede wszystkim spójrzmy na to, jak ona wygląda. Oceńmy jakość jej końcówki. To jej kształt i rodzaj zadecyduje o samych właściwościach naszego sprzętu stylizacyjnego. Ogólnie uznaje się, że końcówka powinna być po prostu okrągła. Ważna jest także sama średnica sprzętu – im mniejsza ona będzie, tym ciekawsze loczki i spiralki będziemy mogły kręcić. Nie uda nam się jednak stworzyć większych i romantycznych fal. Określmy więc, jaka fryzura rzeczywiście nam się marzy, by wybrać taką lokówkę, która pozwoli nam ją w prosty sposób wyczarować.

Wiemy już, jak mniej więcej powinna wyglądać nasza lokówka ceramiczna. Ale czy na pewno mamy decydować się na tą ceramiczną? Spójrzmy, z jakich innych materiałów wykonuje się obecnie te popularne sprzęty. Producenci prześcigają się przecież w wymyślaniu coraz to ciekawszych, a nieraz dziwniejszych rozwiązań, byleby tylko czymś nas zaskoczyć. Wiedzą, że jeśli zaproponują swoim potencjalnym klientkom lokówkę wykonaną z takiego materiału, jaki nigdy wcześniej nie był stosowany w tym celu, od razu o ich produkcie zrobi się głośno. Zanim jednak poszukamy tych najbardziej oryginalnych i niesamowitych urządzeń, przyjrzyjmy się tym zupełnie klasycznym. Największą grupę lokówek tworzą oczywiście te wykonywane z chromu oraz metalu. Są bardzo tanie, dlatego gdybyśmy tylko poszukały ich w zwykłym supermarkecie, mogłybyśmy zapłacić za nie mniej niż pięćdziesiąt złotych! Te dwa materiały, zastosowane na głowie, otwierają jednak łuski naszych kosmyków, przez co te zaczynają się puszyć, łamią się i po prostu niszczą. Jeżeli koniecznie chciałybyśmy skorzystać z takich sprzętów, bo nie stać nas na nic droższego, pamiętajmy koniecznie o tym, aby przed ich użyciem zastosować na włosach jakiś środek termoochronny. Mimo wszystko lepszym wyborem będzie rozejrzenie się za inną lokówką – wykonaną z dobrego dla naszych włosów materiału.

Nieco droższe, aczkolwiek również stosunkowo tanie, są lokówki tytanowe. Fantastycznie przewodzą one ciepło, dlatego nie musimy zbyt długo przytrzymywać ich na włosach, aby uzyskać niezwykły efekt. Błyskawicznie zdołamy skręcić nimi wszystkie swoje pasma. Taka lokówka tytanowa sprawdzi się u nas świetnie, jeśli zazwyczaj na przygotowanie się do wyjścia mamy mniej niż pół godziny i nie możemy pozwolić sobie na dłuższe bawienie się z samymi włosami. A jak działa lokówka ceramiczna? Czy ona nie sprawdziłaby się jeszcze lepiej od tej tytanowej? Otóż mogłoby się tak okazać. Urządzenia do stylizacji włosów wykonywane z ceramiki tak naprawdę są najbezpieczniejsze dla naszych kosmyków. Mają jednak jedną kluczową wadę, która może nas do nich zniechęcić – kosztują sporo, dlatego zwykle posługują się nimi fryzjerzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here