Jak stworzyć delikatny dzienny makijaż?

Mocny i bardzo wyrazisty makijaż nie będzie zbyt dobrym wyborem na co dzień. Jeżeli każdego dnia na pomalowanie swojej twarzy poświęcasz całą godzinę, końcowy efekt najprawdopodobniej nie jest zadowalający. Przyzwyczaiłaś się jednak do korzystania z tych wszystkich kolorowych kosmetyków. Nie wyobrażasz sobie sytuacji, w której wyszłabyś chociaż do sklepu lub szkoły bez grubych i czarnych kresek na powiekach lub czerwonych ustach. Przywykłaś po prostu do takiego mocnego makijażu i sądzisz, że w tym delikatniejszym prezentowałabyś się nieciekawie. Nie chcesz tego zmieniać, podczas gdy byłby to świetny pomysł. Takie ciemne i mocno pomalowane oczy nie wyglądają dobrze na co dzień. W ciągu dnia jesteś zresztą bezustannie aktywna, dlatego też cienie osypują się z twoich powiek już po paru godzinach, maskara odbija się na skórze, a ty zaczynasz wyglądać po prostu niechlujnie. Jeżeli nie masz czasu na to, by wykonywać jakiekolwiek poprawki w ciągu dnia, lepiej postaw na naprawdę delikatny i naturalny makijaż, który odrobinę cię upiększy, ale nie zmieni drastycznie twojego wyglądu. Różowe cienie do powiek będą w nim jak najbardziej wskazane. Te ciemniejsze i brokatowe pozostaw sobie na specjalne okazje i używaj ich tylko wtedy, gdy wychodzisz z domu na imprezę lub ważniejsze spotkanie.

Swój dzienny makijaż powinnaś rozpocząć od zamaskowania ewentualnych niedoskonałości. Na pewno masz ich wiele i na pewno nie podwyższają one twojej samooceny, dlatego zawsze starasz się je skutecznie ukrywać. Pomoże ci w tym dobrym korektor. Jeżeli narzekasz na ciemne cienie pod oczami, które pojawiają się nawet wtedy, gdy prześpisz całe osiem godzin, powinnaś przykryć je warstwą korygującego kosmetyku. Wybierz ten w jasnym odcieniu. Jego odcień powinien być o kilka tonów jaśniejszy od karnacji. Nałóż jego niewielką ilość pod oczy i wklep ją opuszkami palców. Następnie zajmij się swoimi wypryskami i innymi niedoskonałościami. Teraz skorzystaj z ciemniejszego koloru korektora, aczkolwiek wciąż jaśniejszego od twojej karnacji. Wsmaruj go we wszystkie krostki i zaczerwienienia, a następnie rozetrzyj pędzelkiem. Aby twoja cera nabrała jednolitego i atrakcyjnego kolorytu, powinnaś również użyć na niej jakiegoś podkładu. Nie musi być on wcale ciężki i mocno kryjący. Na co dzień wybieraj lżejsze kosmetyki, które być może nie maskują niedoskonałości zbyt dobrze, ale skoro ukryłaś je już korektorem, sprawdzą się u ciebie świetnie. Nie obciążą one przesadnie skóry i nie zatkają porów. Lekkie fluidy wyglądają dobrze nawet wtedy, gdy odrobinę zetrą się z twarzy w ciągu dnia.

Skoro twoja twarz została już wygładzona, a wszystkie niedoskonałości ukryte, możesz ją lekko wymodelować. Najprawdopodobniej wolałabyś mieć bardziej wyraziste kości policzkowe. Chciałabyś wyszczuplić swoją buzię i sprawić, by przestała być ona tak krągła i pyzata. Sięgnij zatem po bronzer, wybierając ten o matowym wykończeniu i chłodnym odcieniu. Nanieś go wąskim pędzlem tuż pod kośćmi policzkowymi i lekko rozetrzyj. Jeżeli natomiast masz problem z mocno przetłuszczającą się skórą twarz, przed jej wymodelowaniem powinnaś jeszcze delikatnie pokryć ją warstwą matującego pudru. Dopiero po tym kroku zajmij się samym konturowaniem. Z pomocą ciemnego bronzera zaakcentuj swoje kości policzkowe. Tuż nad tym kosmetykiem możesz zastosować delikatny róż do policzków. Ożywi on całą twoją buzię i nada ci promiennego wyglądu. A jeśli masz ochotę jeszcze bardziej zaszaleć, naucz się korzystać z rozświetlaczy. Cudownie odbijają się one w naturalnych promieniach słonecznych. To w nich zaprezentujesz się jak prawdziwa gwiazda!

Makijaż twarzy został już wykonany. Czas zająć się samymi oczami. Tym razem możesz zastosować różowe cienie do powiek, zastępując nimi kosmetyki w ciemniejszych kolorach. Jasnym różem pokryj całą powierzchnię ruchomej powieki. Staraj się również delikatnie rozetrzeć go do góry, aby stworzyć spójny i jednolity efekt. Beżowym bądź niemalże białym cieniem zaznacz linię pod brwiami. Następnie użyj cienia w ciemniejszym odcieniu różu i podkreśl nim załamanie swojej powieki, nakładając jego większą ilość w zewnętrznym kąciku oka. Gdy cały efekt w miarę cię już zadowoli, możesz sięgnąć po większy i puchaty pędzelek, rozcierają nim wszystkie mocniejsze linie. Spraw po prostu, by twój makijaż był jak najbardziej naturalny. Raz jeszcze podkreśl łuk brwiowy białym lub perłowym cieniem i nanieś go również przy wewnętrznym kąciku oka. Twoje spojrzenie stanie się bardziej głębokie i jednocześnie ożywione. Taki makijaż jedynie cię upiększy!

Oczywiście na samym końcu powinnaś jeszcze zadbać o dobre podkreślenie samych rzęs. Zastosuj na nich odpowiednią maskarę. Pomaluj nią rzęsy przynajmniej kilkukrotnie, tworząc na nich dwie bądź trzy warstwy tuszu. Wcześniej możesz jeszcze podkręcić je zalotką. Tuszem pokryj je natomiast zarówno od ich wewnętrznej strony, jak i od samej nasady. Pomaluj usta zwykłym błyszczykiem lub pomadką ochronną. W takim makijażu spokojnie możesz pokazać się wszędzie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here