Proste i szybkie fryzury wieczorowe

Fantastyczne fryzury wieczorowe nie wymagają wcale długich godzin spędzanych przed lustrem. Zapracowane kobiety sukcesu dobrze wiedzą o tym, że to nie czas poświęcony na ułożenie włosów decyduje o ich ostatecznym wyglądzie. Liczy się przede wszystkim sama kreatywność. Panie, które na ogół nie mają zbyt wiele wolnego czasu i dla których nawet te pięć minut może okazać się bezcenną chwilą, nauczyły się już stosować takie triki, które w przeciągu jednego kwadransa pozwalają im perfekcyjnie przygotować się do ważnego wyjścia. Nie muszą wcale tworzyć na swoich twarzach mocnych i wyrazistych makijaży. Nie trudzą się upinaniem swoich włosów w zabójcze i objętościowe koki. Stawiają przede wszystkim na naturalność, którą tylko delikatnie podkręcają. Bawią się różnymi technikami i same uczą się wymyślać nowe uczesania – oczywiście tylko takie, które nie zajmują dużo czasu. Warto wziąć z nich przykład i zacząć postępować dokładnie tak samo. Po co bowiem marnować kilka godzin na utworzenie wysokiego koka, który i tak po paru godzinach zostanie rozwalony?

Ostatnio dość popularnym trendem w branży fryzjerskiej stały się tzw. „messy hair”. Chodzi tutaj o artystyczny nieład, który wygląda tak, jak gdyby kobieta w ogóle nic z nim nie robiła. To propozycja dla pań najodważniejszych, które nie boją się spotkać ze słowami krytyki i potrafią je odeprzeć. Nie zawsze bowiem włosy w nieładzie zostaną docenione przez ciocię Józię czy wujka Krzyśka. Osoby, które kompletnie nie znają się na modzie i totalnie nie interesują się żadnymi trendami, nie mają pojęcia o tym, że taki nieład na głowie jest czymś bardzo stylowy. Nie należy ich za to obwiniać. Mają oni inne priorytety i nie muszą znać się na trendach. Każdy ma zresztą prawo do wyrażania swoich indywidualnych opinii. Każdy może też robić ze swoimi włosami to, na co ma tylko ochotę, dlatego jeśli tylko jakiejś kobiecie podoba się taki artystyczny nieład na głowie, od czasu do czasu powinna ona go sobie po prostu sprawić. Nie będzie to trudne! Włosy można upiąć np. w luźny wysoki kok, a następnie wyciągnąć z nich pojedyncze pasma, aby opadały one tuż obok twarzy. Niektóre z nich można nawet puścić przez czoło lub zaczesać na bok, tworząc z nich małą grzywkę. Przy pomocy żelu lub lakieru warto podkreślić te pojedyncze pasma i lekko je wygładzić. Wcześniej jeszcze włosy powinny zostać delikatnie podtapirowane. Efekt artystycznego nieładu gwarantowany!

Ostatnio w branży fryzjerskiej pojawił się też nowy trend, którym szczególnie zainteresują się panie niemające zbyt wiele wolnego czasu. Chodzi w nim o tzw. „gładkie ulizanie”. Fryzury wieczorowe nie muszą być przecież objętościowe, gigantyczne i bardzo efektowne. Tego typu uczesania widoczne są już z daleka, ale jednak nie każdej kobiecie zależy na tym, by móc wyróżniać się z tłumu. Niektóre wolą się w niego wtopić, a zaskakiwać innych wyłącznie swoją podkreśloną naturalną prezencją. Gładki „zaczes” stanie się ich niewątpliwym atutem. Chcąc go utworzyć, wystarczy dysponować pięcioma wolnymi minutami. Włosy należy podzielić na dwie części, tworząc na samym środku głowy prosty przedziałek. Następnie należy wmasować w nie jakąś nawilżającą i wygładzającą piankę, a później, gdy kosmetyk zdąży już wyschnąć, przejechać po nich nagrzaną prostownicą. Jeśli natomiast kobieta ma z natury bardzo proste włosy, po wmasowaniu w nie pianki nie musi już niczego więcej z nimi robić. Wystarczy, że raz jeszcze dokładnie je rozczesze i spryska całą fryzurę lakierem do włosów. Dzięki temu zacznie ona efektownie błyszczeć!

Ostatnia propozycja fryzury wieczorowej spodoba się w szczególności młodym dziewczynom. Zazwyczaj bowiem to one lubią czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Nawet gdy mają pojawić się na uroczystej gali czy sylwestrowej imprezie, starają się w taki sposób zadbać o swój wygląd, aby jednocześnie nie zmniejszać swojej wygody. A wysoki kucyk w takim momencie okaże się najlepszym wyborem! Tak naprawdę każda kobieta powinna potrafić go zrobić, ale mimo wszystko tym niedoświadczonym warto to wszystko raz jeszcze wyjaśnić. Przed samą stylizacją włosy należy oczywiście umyć, wysuszyć i bardzo dokładnie rozczesać. Następnie powinno się zaczesać je wszystkie do tyłu w taki sposób, aby nie powstał na nich żaden przedziałek. Od razu można też starać się rozczesać włosy trzymając głowę opuszczoną w dół i łapiąc je na samym jej czubku. Charakterystyczną przedstawicielką takiej fryzury jest znana piosenkarka Ariana Grande. To właśnie ona w tym wysokim kucyku pokazuje się na największych galach i czerwonym dywanie. Wygląda świetnie i wszyscy zawsze są zachwyceni jej prezencją. A to właśnie oznacza, że nawet taki zwykły kucyk może okazać się cudownym rodzajem fryzury wieczorowej.

Kolorowe spinki wpinane we włosy, małe kwiatuszki i ozdobne opaski przestały być już modnymi dodatkami, a stały się symbolem kiczu. Za równie tandetne uznaje się te wszystkie wysokie koki, zwariowane upięcia i inne czasochłonne fryzury. Po co zatem aż tak kombinować ze swoimi włosami, skoro w dużo prostszy sposób można z nich stworzyć coś wyjątkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here