Makijaż dla pań o krągłej buzi

Mnóstwo kobiet może poszczycić się krągłą buzią. Wiele z nich uważa to za swoją największą wręcz wadę. Marzą one o posiadaniu nieco bardziej pociągłej, szczupłej twarzy i żałują, że natura nie obdarzyła ich tym właśnie kształtem buzi. Czy mają one racje? Z całą pewnością nie. Naszym redakcyjnym zdaniem okrągła twarz jest wprost najlepszym kształtem twarzy. Dlaczego? Z dwóch prostych powodów – po pierwsze: okrągła buzia sprawia, że posiadająca ją kobieta przez długie, długie lata będzie wyglądać naprawdę młodo; oraz po drugie – ten kształt twarzy stwarza ogromne pole do manewru w kwestii makijażu i jest wspaniałym wprost płótnem, pozwalając na osiągnięcie bardzo zróżnicowanych, fantazyjnych efektów. Dlatego też naszym zdaniem panie o okrągłych buziach powinny być z siebie dumne i zrozumieć, że okrągła twarz to ogromna zaleta, nie zaś wada!

1. Baby face
Okrągłe twarze idealnie wprost komponują się z makijażem w stylu „baby face makeup”. Jest to styl makijażowy preferowany przede wszystkim przez Koreanki, które naprawdę go uwielbiają. Na czym taki makijaż polega i jakie są jego zalety? Zacznijmy od początku. Makijaż baby face odznacza się przede wszystkim tym, że jest delikatny, różowy i słodki. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim staranna pielęgnacja cery. Ta powinna być bowiem zadbana, gładka i delikatna, dopiero taka cera pozwala na zastosowanie makijażu tego typu. O ciężkich, kryjących podkładach nie ma tu bowiem mowy. Wystarczy zastosować jedynie delikatny, pielęgnujący krem BB, najlepiej jasny (jasna cera jest bowiem jednym z kluczowych elementów makijażu baby face), lub tylko delikatny, nawilżający puder, który lekko wyrówna ewentualnie niewielkie niedoskonałości cery. Czas na brwi – te nie powinny być zbyt wyraziste, powinny jedynie pasować kolorystycznie do włosów i być delikatne, jak resztą cała reszta makijażu. Na oczy najlepiej jest nałożyć jedynie jeden delikatny, połyskujący cień do powiek – w kolorze różowym lub ewentualnie brzoskwiniowo-pomarańczowym. Rzęsy powinny być mocno wytuszowane czarną maskarą, cały makijaż dopełniony zaś elementem być może nawet najważniejszym – różem w kolorze podobnym do zastosowanego cienia do powiek. Może być on zarówno matowy, jak i błyszczący – wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Oba rodzaje sprawdzają się lepiej, jednakże naszym skromnym, redakcyjnym zdaniem to właśnie te połyskujące róże sprawdzają się w tym przypadku lepiej.

Jakie korzyści płyną właściwie z zastosowania tego typu makijażu? I dlaczego to właśnie okrągła twarz czuje się w jego towarzystwie najlepiej? Odpowiedzi na oba te pytania w zasadzie bardzo mocno łączą się z sobą. Po pierwsze – okrągłe buzie są delikatne, nierzadko „dziecięce”, dlatego też makijaż typu baby face wygląda na nich najbardziej autentycznie i przekonująco. Ponadto pięknie podkreśla tego typu urodę, jednocześnie ujmując kobiecie lat – makijaż tego typu zapewnia bowiem młody, świeży, promienisty wygląd. My osobiście jesteśmy bardzo na tak i same bardzo często makijaż tego typu stosujemy!

2. Konturowanie
Istnieje jednakże liczne grono kobiet, które swojego kształtu twarzy nie lubią na tyle, że z całą pewnością nie zdecydują się na podkreślanie jej naturalnego piękna. I trzeba to rzecz jasna uszanować, każdy powinien decydować się bowiem na taki typ makijażu, w którym czuje się najlepiej! Również dla takich kobiet mamy jednak wspaniałe rozwiązanie, które powinno sprostać ich oczekiwaniom. Rozwiązanie to brzmi „konturowanie”. Jest to technika makijażu najmocniej rozpropagowana chyba przez siostry Kardashian, które konturowaniu pozostają wierne po dziś dzień i swoim wyglądem pokazują nam, iż istotnie jest to technika skuteczna, przynosząca świetne efekty. Jakie produkty grają pierwsze skrzypce w przypadku konturowania? Przede wszystkim korektor, bronzer oraz rozświetlacz. Na początek wyjaśniamy, iż produkty te mogą występować w różnej formie – możemy zakupić je w kamieniu (a więc w formie pudru), w kremie (co często jest równoznaczne również bronzerom lub rozświetlaczom w sztyfcie) lub w płynie. Które będą najlepszym wyborem? Cóż, nie da się chyba udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jedne kobiety najlepiej radzą sobie z pudrami, inne zaś z kremami – a niektóre wprost nienawidzą rozświetlaczy w płynach, gdyż nie potrafią sobie z nimi poradzić. Rozwiązanie jest jedno – przetestować każdy typ produktu na własnej skórze i wtedy zdecydować, z którym z nich radzimy sobie najlepiej. W internecie znaleźć można tysiące tutoriali instruujących, jak nakładać produkty, by najskuteczniej „wyrzeźbić” swoją twarz, podkreślając jednocześnie swoje naturalne piękno.

Jakie są najważniejsze zalety konturowania? Przede wszystkim ta, iż za pomocą tejże techniki jesteśmy w stanie w pewnym sensie „zamaskować” swój kształt twarzy, z którego nie jesteśmy zadowolone. Jednocześnie otrzymujemy wyrazisty wygląd z podkreślonym kształtem twarzy, który uzupełniony pięknym makijażem oczu lub ust z całą pewnością przyniesie zniewalający efekt. Jest to z całą pewnością świetne rozwiązanie na wielkie wyjścia, jednakże istnieje liczne grono kobiet, które również i na co dzień pozostają wierne konturowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here