palenie

Uprawa outdoorowa, czyli na zewnątrz, kusi wielu początkujących growerów. Jeśli należysz do tej grupy, nasz artykuł pomoże Ci na starcie. Radzimy, jakie nasiona konopi outdoor warto kupić i gdzie. Podpowiadamy też, na co zwrócić uwagę, nim podejmiesz decyzję o uprawie.

Najpierw warunki, potem nasiona

Większość osób zaczyna research na temat uprawy outdoorowej dopiero wtedy, gdy posiadają już nasiona. To duży błąd. Może się bowiem okazać, że nie jesteś w stanie zapewnić wybranej odmianie warunków, jakich wymaga. Czy będzie mieć wystarczająco dużo światła? Czy roślinie nie zagrożą szkodniki żyjące w tym miejscu?

Wybór nasion marihuany outdoor należy zacząć od analizy warunków. Zastanów się, jakim miejscem dysponujesz, jaką ziemią (jakie jest jej pH?), ile słońca możesz zapewnić, czy podlewanie w tym miejscu nie będzie problematyczne. Jest wiele czynników, do których należy dobrać rodzaj nasion, nie na odwrót.

Wybór nasion outdoor

Genetyka nasion to główny czynnik decydujący o tym, czy uprawa się powiedzie i jakie będzie miała plony. Każdy ma do wyboru dwa rodzaje nasion: pełnosezonowe i automatyczne.

Pełnosezonowe nasiona konopi outdoor długo dojrzewają. Na plony trzeba czekać ok. pół roku, ale ich główną zaletą jest płodność. Plony są naprawdę duże, chociaż – niestety – duża jest też roślina.

Automatyczne nasiona outdoor, jak wskazuje ich nazwa, rosną szybciej (“automatycznie”). Niektóre odmiany potrzebują ok. 60-70 dni, aby dać plony. Oznacza to, że przy dobrych warunkach odmiana automatyczna dojrzeje 2 razy w ciągu sezonu. Plony z takich nasion się mniejsze od nasion konopi pełnosezonowych.

Niezależnie od tego, na jaką odmianę się zdecydujesz, zwróć uwagę na jakość nasion. Kupione z niesprawdzonych źródeł mogą w ogóle nie wykiełkować. Polecamy więc dobre sklepy online z szerokim asortymentem nasion outdoor.

Odmiany polecane dla początkujących

Istnieje wiele odmian nasion, które sprawdzą się w przypadku początkujących. Każdy jest w stanie wybrać taką, która go usatysfakcjonuje i będzie pasować do określonych warunków. Przygotowana przez nas lista jest subiektywna i powinna służyć jako pomoc w orientacji na rynku.

 • Super Skunk
  plony: koniec września / początek października
  genotyp: głównie Indica
 • AK
  plony: połowa października
  genotyp: głównie Sativa
 • Hash Monster
  plony: koniec września / początek października
  genotyp: 100% Indica
 • White Widow
  plony: koniec września / początek października
  genotyp: 50% Indica, 50% Sativa

Dokładne informacje na temat nasion marihuany outdoor (ich właściwości i uprawy) uzyskasz od sprzedawcy. Doświadczony grower na pewno Ci doradzi. Pamiętaj też, że uprawa marihuany i konopi bez zezwolenia jest w Polsce nielegalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here