suplementy dla sportowców

Intensywny wysiłek fizyczny sprzyja szybszemu wypłukiwaniu z organizmu substancji niezbędnych do prawidłowej pracy mięśni, układu nerwowego i wielu innych układów. To właśnie dlatego profesjonalni sportowcy tak chętnie sięgają po napoje izotoniczne i różnego rodzaju odżywki, które mają pomóc w uzupełnieniu związanych ze wzmożoną aktywnością niedoborów minerałów. Czy suplementy dla sportowców są jednak w pełni bezpieczne i mogą korzystać z nich osoby, które sport uprawiają jedynie rekreacyjnie?

Wskazania do stosowania suplementów dla sportowców i osób aktywnych

Stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety bogatej w różnorodne składniki odżywcze, obfitującej w świeże owoce i warzywa, to najprostszy sposób na dostarczenie do organizmu niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania witamin, minerałów i innych substancji odżywczych. W pewnych sytuacjach dieta może okazać się jednak niewystarczająca. Dotyczy to zwłaszcza osób aktywnych, w tym sportowców. Takim osobom, w celu wsparcia ich organizmu, zaleca się przyjmowanie suplementów diety. Są to na ogół preparaty mineralne, niekiedy wzbogacone wybranymi witaminami, które mają pomóc w uzupełnieniu poziomu elektrolitów, wypłukanych z organizmu pierwiastków i witamin. Co warte podkreślenia, suplementy dla sportowców bez obaw mogą być stosowane również przez osoby uprawiające sport amatorski i ćwiczące czysto rekreacyjnie, zwłaszcza gdy ich codzienna dieta jest uboga w produkty zawierające dużą ilość łatwo przyswajalnych witamin i minerałów.

Jakie suplementy wybierać?

Jeśli w sposób szczególny zależy Ci na bezpieczeństwie, zamiast tradycyjnych, chemicznie syntezowanych preparatów z apteki, możesz wybrać organiczne suplementy dla sportowców. W sprzedaży znajdziesz produkty pozyskiwane z naturalnych źródeł, na przykład ze skał bogatych w określoną grupę pierwiastków. Doskonałym przykładem takich produktów są preparaty na bazie naturalnych surowców z Morza Martwego. Oczywiście przed wprowadzeniem do sprzedaży są one dokładnie sprawdzane pod kątem czystości biologicznej i przetwarzane w wygodną do przełknięcia formę. Wśród wartych polecenia suplementów dla sportów znajdują się m.in. te, które zawierają naturalne sole magnezu, potasu czy cynku.

Jeśli dopadło Cię osłabienie i nie masz siły na codzienne aktywności, włączenie do diety wybranych suplementów diety dla sportowców może pomóc w złagodzeniu tego typu objawów. Takie produkty są bezpieczne w stosowaniu pod warunkiem przestrzegania zalecanych przez producenta dziennych dawek spożycia. Nigdy nie powinny być również zastępstwem dla prawidłowo zbilansowanej diety. Mogą być co najwyżej jej wartościowym uzupełnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here