Najmodniejsze męskie fryzury z grzywką

Grzywka wywiera największy wypływ na całość wyglądu fryzury. O ile jest indywidualnie dopasowana do rysów twarzy, to doskonały element urozmaicenia stylizacji. Grzywki mogą być krótkie i długie, mocno wycieniowane, nieregularne lub okrągłe. Odpowiedni kształt i odrobina fantazji fryzjera wystarczą, by efekt działań przeszedł najśmielsze oczekiwania.

To właśnie grzywka jest tym elementem włosów, który ma największy wpływ na efekt końcowy stylizacji. Dodatkowo, daje ona duże możliwości podczas układania włosów. Na wygląd twarzy ma ogromny wpływ rodzaj grzywki. Przed jego ostatecznym wyborem warto skonsultować się z profesjonalistą. Dostępny wybór grzywek jest naprawdę duży. Niektóre są długie lub krótkie, inne mogą być cieniowane albo okrągłe. Zdarza się, że opadają prosto na czoło, są postrzępione albo zaczesane na bok. Ciekawym rozwiązaniem jest asymetryczna grzywka o nieregularnym kształcie. Oprócz tego, może być ona krótka i zakończona przed linią brwi, równać się z tą linią albo być dłuższa, zasłaniając tym samym czoło i oczy. Im dłuższa grzywka, tym więcej możliwości stylizacji. Niedbała i asymetrycznie ułożona grzywka może być dobrym rozwiązaniem na regularne wyjście do pracy czy na uczelnię. Starannie i schudnie ułożona stanowi ciekawą propozycję na oficjalne, eleganckie wyjścia, jak np. ślub.

Męskie fryzury z grzywką – jakie są najmodniejsze?

Obecnie największą popularnością cieszą się fryzury w klimacie lat 40., inspirowane sylwetką Jamesa Deana. Hitem jest zaczesana do góry grzywka oraz podgolone boki.

Panowie, którzy dawno nie odwiedzali fryzjera, mają większe szanse na stworzenie oryginalnej kompozycji na głowie. Wszystko dzięki włosom, które im dłuższe, tym na więcej fryzur pozwalają. Aktualnie najczęściej wybieraną fryzurą jest taka z włosami krótszymi po bokach i z tyłu głowy. Istotne, że przy tym najdłuższe włosy są pozostawione na górze. Chcąc osiągnąć najlepszy efekt przy tej fryzurze, ważne, aby zapuścić włosy do długości co najmniej 5 cm. Krótsze, lekko pocieniowane włosy będą pasowały zarówno do codziennych, jak i bardziej eleganckich wyjść.

Jaka fryzura będzie najlepsza dla mężczyzn z kręconymi włosami? W takim przypadku sprawdzą się podgolone boki i dłuższa, uniesiona do góry grzywka. Niejedna kobieta będzie zachwycona, widząc faceta z uniesionymi lokami! Dzięki temu, że obecnie półki sklepowe uginają się pod ciężarem kosmetyków do pielęgnacji włosów, a wybór prostownic nie jest najmniejszy, możliwe stało się, aby panowie posiadający kręcone włosy, również mieli grzywki. W tym celu powinni lekko podgolić tył głowy i boki, a w górne włosy wetrzeć odpowiedni kosmetyk. Jeśli chcieliby otrzymać efekt prostych włosów, mogą sięgnąć po specyfiki prostujące włosy, natomiast kiedy bardziej preferują kręcone włosy, dobrym rozwiązaniem będzie kosmetyk podkreślający loki.

Dla tych, którzy noszą długie włosy, a obawiają się szybkiego i drastycznego cięcia, optymalnym wyjściem z sytuacji będzie grzywka. Jeśli nie chcą całkiem ścinać włosów, niektóre partie mogą pozostawić półdługie – dzięki temu uzyskają więcej możliwości stylizacji grzywki, a później będą mogli zdecydować o ewentualnym dalszym skróceniu włosów.

Panowie, którzy posiadają krótkie i proste włosy, zdecydowanie powinni zrezygnować z krótkich cięć i przylizanych do głowy kosmyków. Taki styl czesania zdecydowanie odszedł już do lamusa. Warto poeksperymentować z lekko pocieniowanymi włosami, które stworzą efekt tzw. artystycznego nieładu.

Szpakowaci panowie bez obaw mogą postawić na asymetryczną, delikatnie uniesioną grzywkę i krótkie cięcia. Taka fryzura pozwoli odsłonić czoło, dzięki czemu twarz będzie wyglądała młodziej.

Ci, którzy szczycą się długimi i prostymi włosami mogą postawić na długą i asymetryczną grzywkę. Jeśli zostanie dokładnie wycieniowana i obcięta, nie będzie potrzebować dodatkowego modelowania. Oczywiście, wybierając się na uroczystą kolację czy eleganckie wydarzenie, można skorzystać ze specjalnych kosmetyków, które nadadzą fryzurze lekkiego połysku, a dodatkową ją wzmocnią.

Grzywka będzie również doskonałym pomysłem na urozmaicenie fryzury dla mężczyzn lubujących się w stylu retro, ceniących klimat młodości swoich dziadków. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy długie włosy zaczesać do tyłu i lekko podgolić boki. Rewelacyjny efekt gwarantowany!

Grzywka nie jest wyłącznie elementem fryzury przewidzianym dla grzecznych chłopców. Równie dobrze będą w niej wyglądać niepokorni mężczyźni, tzw. twardziele. Nawet jeśli do tej pory ścinali włosy na krótko, fryzura postawiona na sztorc doda ich wyglądowi drapieżnego, zawadiackiego pazura.

Zdarza się, że niektórzy panowie zdecydowanie nie przepadają za grzywką. Jeśli jednak zdecydują się na nieco bardziej modną stylizację, mogą postawić na krótkie, lecz sterczące do góry włosy. Ważne, aby w takim przypadku, włosy nie były krótsze niż co najmniej 5 cm. Dzięki temu będzie można je układać na różne sposoby, dopasowując tym samym do okazji.

Podsumowując, męskie fryzury z grzywką są najmodniejszym rozwiązaniem w stylizacji włosów. Warto wypróbować je na swoich włosach – efekt oryginalnej i wyjątkowej stylizacji gwarantowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here