Fryzury sylwestrowe

Sylwester jest jedynym dniem w roku, kiedy większość ludzi na świecie pragnie się dobrze zabawić. I niezależnie od tego, jakie dzielą nas strefy czasowe jest on obchodzony na całym świecie. Tyle, że w niektórych częściach świata dużo wcześniej od Polski, ale równie hucznie, jak u nas.
Sylwester każdego roku wypada w inny dzień. Podobnie, jak wigilia Bożego Narodzenia. Jeżeli np. wigilia wypada w poniedziałek, to sylwester również wypada w poniedziałek. Gdyż dzieli je zawsze tylko tydzień. Sylwester również jest wigilią, tyle że Nowego Roku. Bo wigilia oznacza dzień ostatni przed innym bardzo ważnym wydarzeniem. W sylwestra żegnamy stary rok. A o północy bardzo hucznie, bo przy wybuchach sztucznych ogni i przy lejącym się szampanie witamy Nowy Rok. Składając sobie na wzajem życzenia. Życzymy sobie, aby Nowy rok był jeszcze lepszy od starego, aby dopisywało nam szczęście i zdrowie.
Zabawy sylwestrowe i huczne witanie Nowego Roku nie ma zbyt długiej tradycji. Ponieważ kultywowane jest dopiero od przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. I nie od razu sylwester był tak hucznie obchodzony. W ostatnim dniu roku nie bawili się wszyscy ludzie, lecz tylko warstwy najbogatsze. Jednak bardzo szybko zwyczaj żegnania starego roku i witania Nowego Roku rozprzestrzenił się na wszystkie warstwy społeczne. I sylwester stal się najpopularniejszą zabawą w całym roku dla bogatych i dla uboższych grup społecznych.
Sylwestrowi towarzyszą wielkie przygotowania, gdyż każdy pragnie w tym dniu wyglądać elegancko. W zakładach fryzjerskich już od świtu układane są fryzury sylwestrowe, gdyż żadna kobieta nie pójdzie na sylwestra bez zrobionych włosów. Oczywiście ważna jest też kreacja, lecz kreację można przygotować dużo wcześniej. Natomiast makijaż i fryzurę trzeba zrobić w tym dniu, w którym odbywa się zabawa sylwestrowa. Podobnie zresztą, jak to bywa w przypadku wesel, czy innych ważnych uroczystości okolicznościowych, kiedy trzeba wyglądać szykownie. Bo po prostu inaczej nie wypada. Ponadto nieprzygotowanie na sylwestra odbiłoby się również na dobrej zabawie. Ponieważ wiedząc, że nie jesteśmy dostatecznie przygotowani czulibyśmy dyskomfort. Mogłoby się nam wydawać, że odbiegamy od reszty wspaniale wyglądających ludzi. A z takim podejściem nie byłoby dobrej zabawy, a jedynie udręka i brak dobrego humoru. Dlatego warto na ten jedyny dzień w roku przygotować się tak, aby wyglądać, jak przysłowiowe milion dolarów.
W przygotowaniach najważniejsza jest kreacja sylwestrowa i fryzura. Fryzury sylwestrowe są różne, gdyż są zależne od wielu czynników. Pierwszym z nich jest wiek. Nie zawsze fryzura pasująca nastolatce będzie dobra dla kobiety np. po pięćdziesiątym, czy sześćdziesiątym roku życia. Nastolatka nawet w potarganych włosach wygląda świetnie. Im bardziej są one potargane, tym bardziej wygląda seksownie. Natomiast starsza kobieta z potarganymi włosami wygląda okropnie. Nie ma mowy o seksapilu, lecz wówczas jest mowa o niedbalstwie i braku wyczucia. Każdy wiek ma swoje prawa. Kobieta dojrzała pozująca na nastolatkę wygląda po prostu śmiesznie. Nie jest ani elegancka, ani modna, ani atrakcyjna.
Drugim czynnikiem decydującym o fryzurze jest długość włosów. Jest przysłowie, że z pustego i Salomon nie naleje. Gdy kobieta posiada krótkie włosy, to siłą rzeczy jej fryzura będzie inna niż kobiety posiadającej piękne i długie włosy. Co prawda, że w czasach współczesnych można dopiąć sztuczne włosy. Lecz najlepszym wyjściem będzie ułożenie fryzury na krótkich włosach. Wówczas nie ma obawy, że przez przypadek się odepną doprowadzając do niemiłej sytuacji. Ponadto każdy kto nas zna wie, że nie posiadamy długich włosów, więc zbyteczny zachód jest je sobie dopinać.
Jeszcze innym powodem powstania takiej, a nie innej fryzury jest nasz własny styl. Styl nie przemija. Jest on czymś stałym. Zupełnie odwrotnie, jak moda, która bardzo szybko się kończy. Warto zachować własny styl w ubraniu, jak i we włosach. Właśnie po stylu jesteśmy rozpoznawani. Własny styl wyraża nas samych. I nie musi się innym podobać. My sami musimy się w nim dobrze czuć. Najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie, a zwłaszcza podczas wielkich imprez typu na przykład sylwester.
Fryzury sylwestrowe zależą także od tego, gdzie wybieramy się na sylwestra. Jeżeli jest to bal z prawdziwego zdarzenia, to fryzura musi być elegancka podobnie, jak kreacja. Natomiast jeżeli będzie do wyjście na koncert odbywający się na wolnym powietrzu, to wówczas nie ma konieczności robienia szałowej fryzury. Bo może się zdarzyć, że będziemy nawet w czapce. Wszystko oczywiście zależy od pogody. Mniej wykwintna fryzura może być także wtedy, gdy na sylwestra wybieramy się do klubu lub na tak zwaną domówkę.
Jak się uczesać na sylwestra? Oto jedno z najważniejszych pytań dręczących kobiety przed zabawą sylwestrową. Sylwester, to czas kiedy można zaszaleć i wybrać fryzurę, w której na co dzień nie chodzimy. A więc mogą to być loki, koki, fale, a nawet warkocze. Wszystko zależy od naszej fantazji. Najważniejsze, aby nie robić niczego wbrew sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here