Najlepsze korektory do twarzy

Czym należy się kierować, wybierając dobry korektor do twarzy? Jakie wymogi powinien spełnić, aby spokojnie i z czystym sumieniem nazwać go właśnie korektorem do zadań specjalnych? Jak dobrać korektor do potrzeb swojej twarzy? Te i więcej pytań to najpopularniejsze, które zadają sobie kobiety, które polują na korektor doskonały. Warto jednak wiedzieć, czym należy się kierować. W końcu każdy rodzaj skóry potrzebuje czegoś zupełnie innego. Produktów na rynku jest jednak tak wiele, że bardzo łatwo się w nich zagubić i wybrać produkt, który wcale nie spełnia podstawowych wymagań. Na co więc warto się zdecydować? Na pewno warto zasięgnąć porad, wśród internetowych blogerek makijażowych, które testują na co dzień pojawiające się nowości i mogą rzetelnie ocenić, które z nich faktycznie są warte szczególnej uwagi, a które natomiast najlepiej po prostu omijać szerokim łukiem.

Jaki dobry korektor do twarzy należy wybrać, aby być w pełni zadowolonym z efektu, jaki można nim uzyskać?

Przede wszystkim na samym początku warto zdać sobie sprawę z tego, do czego w ogóle służy korektor i w jakim celu się go aplikuje na twarz.
Korektor do twarzy ma przede wszystkim na celu pozostawić cerę gładką i nieskazitelną, która będzie prezentować się idealnie nawet przez cały dzień. Warto więc wybierać korektory o przedłużonym działaniu, których producent gwarantuje utrzymywanie się na skórze nawet przez cały dzień, niezależnie od panujących warunków. Korektor spełnia także inne wymogi i sprawdza się w innych sytuacjach. Przede wszystkim jest on również doskonałą bazą pod podkład i cienie do powiek. Dlaczego? Ponieważ przedłuża i utrwala ich działanie. O wiele łatwiej jest nałożyć podkład na korektor, niż bezpośrednio na nieprzygotowaną do tego skórę. Cienie do powiek nałożone na korektor nie sypią się i nie rolują, co sprawia, że po prostu prezentują się one znacznie lepiej. Z wyborem korektora trzeba postępować jednak wyjątkowo ostrożnie, bowiem źle dobrany do potrzeb korektor potrafi oszpecić cerę i uwydatnić na przykład znajdujące się na niej suche skórki oraz wypukłe wypryski. To dlatego kilka razy należy sprawdzić wybór konkretnego koloru oraz samej formuły korektora. O pań ze skłonnością do suchych skórek, o wiele lepiej sprawdzi się korektor w mokrej formule, niż taki kompaktowy, który bardzo często jest mało plastyczny i wymaga specjalnej wprawy i doświadczenia w aplikacji tego typu kosmetyków. Na jaki korektor warto się więc zdecydować, aby był jak najlepiej dobrany, zarówno do rodzaju cery, jak i jej indywidualnych potrzeb? Warto dowiedzieć się także, w jaki sposób prawidłowo go nakładać, aby nie rolował się, ani nie ważył na twarzy. Jest to bowiem zmora wielu kobiet, które w ciągu dnia nie zawsze mogą pozwolić sobie na poprawę makijażu. To dlatego od korektora oczekuje się, że będzie wyglądał perfekcyjnie i pozostanie na swoim miejscu przez cały dzień.

Do czego służy dobry korektor do twarzy?

Korektor do twarzy to bez dwóch zdań kosmetyk bardzo ważny. Służy on przede wszystkim do tuszowania cieni pod oczami, które są zmartwieniem wielu kobiet. Potrafią one zepsuć nawet najbardziej starannie wykonany makijaż! Ponadto świetnie radzi sobie także z popękanymi naczynkami, więc na pewno przypadnie do gustu paniom z cerą naczynkową. Oczywiście, jak najbardziej używany jest także do zakrywania drobnych niedoskonałości skóry. Chodzi tutaj na przykład o zaczerwienienia, rumienie, czy drobne wypryski, które dzięki dobremu korektorowi, z łatwością można ukryć nawet na cały dzień. Tylko, że nie każdy rodzaj kosmetyku sprawdzi się na każdy problem. Warto zdawać sobie z tego sprawę, aby łatwiej poradzić sobie z doborem potrzebnych kosmetyków! Na przykład korektor do krycia cieni pod oczami, z całą pewnością powinien mieć lekką i nawilżającą formułę. Nie musi być on mocno kryjący. Spokojnie wystarczy korektor o niskim lub średnim kryciu. Ważne jednak, aby posiadał on plastyczną formułę i z łatwością dał się zaaplikować. Jeśli chodzi jednak o wypryski pojawiające się na twarzy, z całą pewnością warto postawić na korektory mocno kryjące. Używane są one jedynie do miejscowego kamuflażu, a więc powinny być jak najlepiej nasycone, ale jednocześnie idealnie dobrane do naturalnego koloru skóry, aby nie odznaczały się pod podkładem, czy też pudrem. Nie każda z pań zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dobre korektory do twarzy nie występują jedynie w odcieniach zbliżonych do kolorów twarzy. Na rynku istnieją również korektory kolorowe! Służą one do zadań specjalnych i tym samym, warto wiedzieć do jakich. Na przykład korektor w kolorze seledynowym służy do zakrywania sińców i popękanych naczynek. Korektor może też lekko wykonturować twarz! Wystarczy na przykład korektor w kolorze ciemniejszym niż podkład i już z powodzeniem może pełnić on rolę kosmetyku do profesjonalnego konturowania twarzy. Na pewno warto mieć w kosmetyczce przynajmniej jeden dobry korektor do twarzy, który uratuje cię w nawet najbardziej kryzysowej sytuacji, gdy nagle na mieście pojawi ci się wyprysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here