Fryzura na nowy rok

Nowy rok niesie ze sobą zazwyczaj wiele zmian. To także bardzo dobra okazja na zmianę naszego wizerunku, którą wiele osób rozpoczyna od włosów. Fryzury przecież z czasem nam się nudzą i nie ma co nieustannie trwać przy jednej ulubionej, którą wybraliśmy wiele lat temu. Może się przecież okazać, że w innych upięciach, będziemy wyglądać tak samo dobrze, a może nawet i lepiej.Nigdy się tego nie dowiemy, dopóki nie spróbujemy.

Decydując się jednak na metamorfozę naszych włosów, warto wybrać dobry salon fryzjerski. Taki, który będzie miał przyzwoitą reputację. Najlepiej, jeśli takie miejsce, poleci nam ktoś z rodziny lub znajomych, wtedy możemy być spokojni, bo przecież ktoś już wcześniej sprawdził to miejsce na własnej skórze.

Niestety, zdarzają się także przykre niespodzianki, związane z nową fryzurą. Szczególnie kobiety, mają tendencje do nadmiernego przeżywania wizyt u fryzjera. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak po ich myśli, mają ochotę wręcz się rozpłakać, bo przecież włosy są dla nich bardzo cenne. Nic dziwnego, w końcu jest to jeden z głównych atutów kobiecości, więc zadbane włosy to wizytówka kobiety.

Fryzury dla pań mogą być przeróżne i wystarczy jedynie przeglądnąć kolorowe czasopisma, aby przekonać się, jak bardzo można zaszaleć w kwestii fryzur. Oczywiście, fryzury możemy podzielić na te bardziej szalone, jak jaskrawe irokezy, jak i na te bardziej stonowane jak pasemka ombre. Wybór zależy już tylko i wyłącznie od nas, a właściwie od naszych upodobań i charakteru. Wpływ na wybór fryzury ma też pośrednio zawód, jaki uprawiamy. W niektórych branżach raczej nie wypada za bardzo szaleć z upięciami i cięciami na głowie. Mowa tu głównie o zawodach zaufania publicznego jak przykładowo lekarz czy też farmaceuta. Można sobie to łatwo wytłumaczyć tym, że przecież te osoby mają wzbudzać zaufanie, a nieodpowiednia fryzura, może to znacznie utrudniać.

Są okazje, kiedy można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Przykładowo sylwester, czy też Halloween, gdzie wręcz obyczaje wymagają, aby zrobić ze sobą coś szalonego. Kolorowe włosy, dopinane gadżety, a wszystko po to, aby maksymalnie odmienić swój wygląd. Oczywiście takie stylizacje łatwo jest usunąć, więc metamorfoza zazwyczaj jest tylko jednodniowa, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób nie do końca przekonanych do zmian, jeżeli chodzi o swoje włosy.

Mężczyźni mają nieco łatwiej. Zazwyczaj ich wizyty u fryzjera ograniczają się do kilku podstawowych cięć. Chociaż ostatnio moda męska, jeżeli chodzi o fryzury, także uległa znacznej ewolucji. Panowie coraz częściej dbają o siebie i są w stanie spędzić u fryzjera długie godziny, aby uzyskać wymarzoną fryzurę.

Jednak wizyty w salonie fryzjerskim u mężczyzn często mają na celu zatuszować pewne mankamenty ich wyglądu. Zazwyczaj nadmierne łysienie, spotykane głównie u mężczyzn to duże wyzwanie dla fryzjera, od którego oczekuje się, że tak dobierze fryzurę, aby chociaż w pewien sposób ukryć łysiejące partie na głowie. Co ciekawe, w wielu przypadkach bardzo skutecznie się to udaje i panowie nie muszą wstydzić się przedwcześnie tego, że mają zbyt mało włosów.

Inną kwestią, jeżeli chodzi o wizyty u fryzjera, są fryzury okazjonalne. Na pierwszą myśl przychodzą fryzury ślubne, które są przecież jedną z ważniejszych kwestii podczas ślubnych przygotowań. Panny młode naprawdę solidnie planują to, co będą miały na swojej głowie w dniu ślubu. Fryzury ślubne są zazwyczaj wyszukane i wyjątkowe, dlatego też fryzjer, który się ich podejmuje, musi posiadać specjalne zdolności manualne. Nie ma co się dziwić, w końcu ślub z reguły bierzemy raz w życiu, więc chcemy nawet w swojej fryzurze uczcić to wielkie wydarzenie.

Większość młodych pań decyduje się na koki jako swoje upięcie do ślubu. Są one wygodne i eleganckie. Dzięki temu włosy nie przeszkadzają w zabawie i można o nich właściwie zapomnieć na czas wesela. Coraz częściej też panny młode, wybierają włosy rozpuszczone, do których idealnie pasują wianki, które obecnie powróciły do łask. To szczególnie korzystny dodatek dla dziewcząt, które mają delikatną urodę. Wianek podkreśli te walory.

Inne okazje, na które wykonujemy wyjątkowe fryzury, to bale studniówkowe, sylwestrowe, czasem imieniny lub urodziny. Wszędzie tak, gdzie chcemy czuć się dobrze i elegancko.

Wiele pań rezugnuje jednak z usług fryzjerskich, polegając jedynie na sobie. Zazwyczaj są to osoby, które kiedyś w przeszłości, bardzo zawiodły się na wizycie w salonie fryzjerskim i teraz nie mogą się przekonać do powrotu do nich. Takie osoby wszystkie zabiegi związane z włosami, łącznie z ich podcinaniem i modelowaniem, wykonują samodzielnie. Z czasem nabierają w tym takiej wprawy, że mogłyby z powodzeniem otworzyć swój własny salon fryzjerski. W końcu praktyka czyni mistrza.

Nieudane fryzury i cięcia u fryzjera jednak wciąż się zdarzają.Często wynika to z faktu, że wybierając nasze wymarzone cięcie, kompletnie nie myślimy, czy nadaje się ono do naszych włosów. Niektóre fryzury nie będą dobrze wyglądać na włosach prostych i odwrotnie, paniom z prostymi włosami, nie można zaoferować takiego cięci jak tym z włosami kręconymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here