Argentyna

Argentyna, znana też jako Republika Argentyńska to państwo zlokalizowane w Ameryce Południowej. Kraj ten pokochają miłośnicy przyrody, gorącego klimatu i także smakosze dobrego wina i steków. Ciężko się tu nudzić, ponieważ kraj ten ma wiele do zaoferowania. Najlepiej jest wybrać się na wycieczki organizowane z biurem podróży, ponieważ są one gwarancją bezpieczeństwa i odwiedzenia najbardziej znanych punków tego kraju. Niesamowita przyroda, parki, flora i fauna kuszą wszystkich, którzy kochają dalekie podróże, pełne wrażeń. Podczas wyprawy do Argentyny ciężko się nudzić.

Wspaniała Argentyna z biurem podróży

Argentyna z biurem podróży to dobry pomysł! Wszyscy, którzy choć raz podróżowali z biurem podróży w odległe miejsca, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dobrze zorganizowana wyprawa to klucz do pięknych wspomnień. W wielu też przypadkach Argentyna przewodnik, czy też  rezydent, który na stałe mieszka w tym kraju są źródłem ciekawostek, o których nigdzie byśmy nie usłyszeli. To oni też zabiorą nas w miejsca, których raczej nie odwiedzilibyśmy podróżując na własną rękę.

Niezapomniane miejsca

Wybierając się na wycieczkę do Argentyny, nie sposób nie wspomnieć o niezwykłych Parkach Narodowych tego kraju, będącymi już swego rodzaju symbolami tego kraju. Tak więc zaczynając od południowych krańców Patagonii, możemy podziwiać piękny masyw Fitz Roy oraz niezwykle znany lodowiec Perito Moreno. Są to niezwykle malownicze miejsca, których na pewno nie można pominąć, podróżując do Argentyny. Co ciekawe, na wybrzeżu Atlantyku zamieszkuje mnóstwo pingwinów magellańskich, lwów morskich, a także słoni morskich, których to próżno szukać np. w Europie. Z kolei na północy Argentyny warto odwiedzić wspaniały kompleks wodospadów Iguazu, jednak należy też mieć na uwadze fakt, że miejsca te są niezwykle oblężone przez turystów, żadnych podziwiania piękna przyrody.

Piesze wędrówki

Podróżowanie z biurem podróży daje nam też możliwość uczestniczenia w zorganizowanych pieszych wędrówkach, a w szczególności tych w Patagonii, bo rejon ten uznawany jest za istny raj dla wszystkich, którzy kochają piesze wędrówki i ten rodzaj spędzania wolnego czasu oraz eksplorowania nowych miejsc. Warto również wspomnieć u leżącej u stóp Andów – Mendozie, która uznawana jest za jedno z najtańszych miejsc w Ameryce Południowej. Tu też można spróbować niezapomnianych lotów na paralotni. Fanów pieszych wędrówek zachwycie również Południe kraju, a tu na uwagę zasługuje przede wszystkim wspaniałe Bariloche. To niesamowite miejsce, w którym można wędrować pomiędzy jeziorami. Miasta takie jak Buenos Aires, Cordoba czy Salta to istne perełki tego kraju, które posiadają mnóstwo architektury kolonialnej. Z pewnością też zachwycą nawet te najbardziej wymagające osoby, warto je odwiedzić, bo wspomina o nich nie jeden Argentyna przewodnik. Samo Buenos Aires porównywane jest swoją architekturą do wielu miast europejskich, jak np. Rzym, Madryt czy Paryż. W okolicach wspomnianej już Mendozy można z kolei zwiedzać doskonałe winnice, a także podziwiać bogaty street art. Fani sztuki ulicznej będą mieli co tu zwiedzać. Ci, którzy marzą o poleżeniu na plaży i łapaniu słonecznej opalenizny, na pewno zachwycą się największym kurortem w Argentynie jakim jest Pinamar czy też Mar del Plata. To główne, wakacyjne kierunki mieszkańców Buenos Aires. Tu też poza plażowaniem można spróbować surfingu i innych sportów wodnych, które są też odskocznią od całodziennego zwiedzania. Dobrze zorganizowane biura podróży ofiarują swoim klientom urozmaicony plan wycieczki, sprawiając też, że każdy znajdzie coś dla siebie. Argentyna to państwo pełen kontrastów, w którym ciężko się nudzić. Szeroka oferta biur podróży jest tak różnorodna, że można wybierać wśród propozycji dedykowanym zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom podróży. Ogrom atrakcji i wspaniałych miejsc pozwala na wrócenie z wycieczki z głową pełną wrażeń.

Argentyna przewodnik dla rozrywkowych

A kiedy będziemy chcieli odpocząć od typowego zwiedzania, warto udać się do bardziej rozrywkowych miast Argentyny, by zaznać nocnego życia. Tu godne polecenia jest Buenos Aires, Cordoba, Salta czy też Rosario. W tych kolonialnych niezwykle rozrywkowych, studenckich miastach można naprawdę dobrze się pobawić, spróbować lokalnych trunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here