Jak skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową

Kabina prysznicowa jest narażona na nieustanny kontakt z wodą  i kosmetykami, które powodują zacieki i nieefektowne smugi. Jeśli woda jest zbyt twarda, może również być przyczyną powstawania kamienia. Jak sobie z tym poradzić i skutecznie wyczyścić kabinę prysznicową?

Domowe sposoby na czyszczenie łazienki

Jeśli chcesz umyć kabinę prysznicową, wykorzystując naturalne metody, świetnie sprawdzą się produkty takie jak:

  • Soda oczyszczona – aby stworzyć roztwór do mycia, najlepiej zmieszać sodę z wodą (dla lepszego efektu można użyć również wody utlenionej). Następnie stworzony w ten sposób specyfik należy nanieść na całą powierzchnię kabiny i pozostawić na kilkanaście minut. Po tym czasie zmyć go za pomocą ciepłej wody.
  • Ocet – to popularny i bardzo skuteczny środek do czyszczenia wielu, nawet mocno zabrudzonych powierzchni. Należy zmieszać go z ciepłą wodą w proporcjach 50:50, nanieść na zabrudzenia w kabinie i pozostawić na kilkanaście minut. Po tym czasie dokładnie spłukać ciepłą wodą. Aby zneutralizować nieprzyjemny zapach octu, do roztworu można dodać kilka kropel olejku eterycznego.

Szyby kabiny prysznicowej najlepiej myć za pomocą miękkiej gąbki lub ściereczki. Natomiast trudno dostępne szczeliny, takie jak np. łączenia pomiędzy szybami, można wyczyścić specjalną wąską szczoteczką. Jeśli takiej nie masz, możesz wykorzystać szczoteczkę do zębów.

Specjalistyczne preparaty

Innym sposobem na szybkie i skuteczne pozbycie się zabrudzeń z kabiny prysznicowej jest użycie specjalnych środków. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na skład. Im bardziej jest on naturalny, tym bezpieczniejszy dla domowników i środowiska.

Produktem wartym polecenia bez dwóch zdań jest Płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience Ludwik Ekologiczny. Powstał on na bazie naturalnych składników. Jest wolny od sztucznych barwników, formaldehydu, boranów, reaktywnych związków chloru czy mikroplastiku. Swoją skuteczność zawdzięcza innowacyjnej formule Citric Acid System. Dzięki niej szybko usuwa wszelkie zabrudzenia – również nieestetyczny osad z mydła  i innych kosmetyków oraz kamień – nie tworząc smug. Jego dużą zaletą jest także delikatny, przyjemny zapach eukaliptusów i cytrusa. Jest to nowoczesny i ekologiczny środek, który został doceniony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Posiada również certyfikat EU Ecolabel.

Płyn do mycia kabin prysznicowych i innych powierzchni w łazience Ludwik Ekologiczny sprzedawany jest w praktycznej butelce ze spryskiwaczem. Aby wyczyścić zabrudzoną powierzchnię, wystarczy spryskać ją środkiem, a następnie przetrzeć gąbką lub ściereczką i spłukać wodą.

Płyn do naczyń

Kolejnym środkiem, który może być wykorzystywany do czyszczenia szklanej kabiny prysznicowej, jest płyn do mycia naczyń. Ma on właściwości nie tylko myjące, ale również odtłuszczające. Dobrze sobie radzi z osadami, jednak raczej nie usunie kamienia i rdzy. Z tego względu zalecany jest tylko do mycia szyb kabiny. Decydując się na ten sposób mycia łazienki, warto wybierać sprawdzone, ekologiczne produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here