fryzjer mokotów

Skóra, włosy oraz paznokcie potrzebują regeneracji po miesiącach pełnych słońca, suchego powietrza oraz słonej wody. Po powrocie z wakacji warto wybrać się do kosmetyczki, czy fryzjera, aby odbudować naszą urodę.

Wzmocnienie włosów po lecie

Jak zregenerować włosy po słońcu i słonej wodzie? Na pewno warto poszukać informacji o dobrych maskach i balsamach na włosy, ale również należy odwiedzić profesjonalnego fryzjera. Mokotów w Warszawie jest miejsce, gdzie na pewno takiego znajdziecie — my polecamy Salon Urody Impress (https://impress.waw.pl/fryzjerstwo.php)!

Jakie zabiegi pielęgnujące włosy warto wykonać u fryzjera? Po pierwsze, należy podciąć końcówki. Suche powietrze i słońce sprzyjają wysuszaniu się włosów, a co za tym idzie również ich rozdwajaniu. Najlepiej delikatnie podciąć końcówki, aby fryzura zaczęła się na nowo układać oraz, aby odzyskała blask i wigor.

Zniszczone po lecie włosy świetnie również reagują na zabiegi nawilżające. Często maseczki i odżywki, które mamy w domu, nie wystarczają na osiągnięcie odpowiedniego nawilżenia na zniszczonych włosach. Na szczęście w praktycznie każdym lepszym salonie fryzjerskim można wykonać zabiegi regeneracyjne.

Jak wzmocnić paznokcie po lecie?

Łamliwość paznokci oraz ich rozdwajanie są bardzo częste po lecie. Szczególnie długotrwały kontakt z piaskiem może je osłabić, gdyż małe drobinki rysują i niszczą płytkę paznokcia. Podobnie, jak włosy, paznokcie również powinny być poddane zabiegom regeneracyjnym.

Warto sięgnąć po odżywki do paznokci i skórek. Ich regularne używanie podczas cieplejszych miesięcy sprawi, że zniszczenia będą o wiele mniejsze. Dobrym pomysłem jest również wykonanie manicure hybrydowego. Nic tak nie zabezpieczy płytki, jak odpowiednio wykonane paznokcie hybrydowe. Warszawa to miejsce, gdzie taki manicure można wykonać w wielu miejscach, dlatego przed jak i po wakacjach na pewno znajdziemy wolne terminy.

Sucha skóra po lecie

Długie przebywanie na słońcu ma najgorszy wpływ na naszą skórę. Chyba już wszyscy wiedzą, że promieniowaniu UV nie tylko postarza naszą skórę, ale też może prowadzić do wytworzenia się raka skóry. Dlatego podczas słonecznych miesięcy przed każdym wyjściem z domu powinniśmy używać balsamów z filtrem. Bardziej delikatna skóra, jak skóra twarzy i dekoltu, powinna być smarowania filtrem co najmniej 30, co około 3 godziny.

Nie wolno również zapominać o stosowaniu kremów nawilżających oraz balsamów po opalaniu. Po powrocie wakacji warto poddać skórę proces złuszczania — wszelkiego rodzaju peelingi na pewno pozytywnie wpłyną na regenerację skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here