Jak dbać o osłabione włosy

Słabe włosy to te cienkie, delikatne, niezbyt gęste. Ich właścicielki narzekają, że szybko się niszczą i nadmiernie wypadają. Aby pięknie się prezentowały, konieczna jest właściwa pielęgnacja. Zazwyczaj jest ona bardziej intensywna i czasochłonna niż w przypadku włosów normalnych. Zobacz, jak zadbać o osłabione włosy i przywrócić im dawny blask.

Pielęgnacja kompleksowa

Do dbania o słabe i zniszczone włosy trzeba podejść kompleksowo. Nie wystarczą same kosmetyki, konieczna jest zmiana nawyków pielęgnacyjnych, a często i stylu życia. Trycholodzy podpowiadają, że dbanie o włosy osłabione opiera się na trzech filarach. Pierwszy z nich to zmiana diety. Codzienny jadłospis powinien obfitować w produkty przyjazne cebulkom włosa, które będą dostarczały witamin i minerałów przyczyniających się do szybszego i zdrowszego wzrostu. Drugi filar stanowią kosmetyki. Zalecane jest stosowanie preparatów o silnym działaniu nawilżającym. Dzięki temu cebulki włosów będą bardziej odporne na uszkodzenia i zniszczenia mechaniczne. W pielęgnacji włosów osłabionych nie wystarczy dbać tylko o kosmyki. W kosmetyczce powinny znaleźć się też preparaty do pielęgnacji skóry głowy. To od jej kondycji zależy, jakie włosy będą w niej wyrastać.

Do trzech filarów dbania o osłabione włosy należy też dodać unikanie stresu, wysypianie się, właściwą pielęgnację. Nawet najlepsze kosmetyki na zniszczone włosy nie pomogą, kiedy będzie się je niewłaściwie nakładać i nieregularnie stosować.

osłabione włosy

Kosmetyki do włosów osłabionych i zniszczonych

Chociaż na rynku nie brakuje kosmetyków do pielęgnacji włosów, to nie wszystkie preparaty pomogą osłabionym kosmykom. Jeśli chce się je odbudować, najlepiej sięgać po specjalne serie szamponów, odżywek i masek o właściwościach regeneracyjnych. Przykładowo marka Kerastase dedykuje je włosom osłabionym, zniszczonym częstymi zabiegami mechanicznymi i chemicznymi. W skład serii wchodzą: maski odbudowujące, sera, odżywki, kremy do włosów, szampony. Warto zaznaczyć, że marka Kerastase włosom zniszczonym oferuje dwa poziomy terapii. Rytuał Force Architecte jest dedykowany włosom zniszczonym (poziom zniszczenia 1-2), natomiast Rytuał Thérapiste (poziom zniszczenia 3-4) przeznaczony jest do bardzo zniszczonych włosów poddawanych częstym zabiegom sterylizującym.

Efektem regularnego stosowania kosmetyków będzie odbudowanie wewnętrznej struktury włosów, przez co staną się one wyraźnie wzmocnione i odporniejsze na uszkodzenia.

Domowe sposoby na osłabione włosy

W odbudowie włosów pomogą też domowe sposoby, które znane są od wieków. Cebulki wzmacnia się, stosując naturalne odżywki. Ta najpilniejsza na włosy zniszczone to odżywka z jajek z dodatkiem kilku kropel oleju np. oliwy z oliwek. Maskę wmasowuje się we włosy (od połowy w dół) i pozostania na 30 minut, a następnie dokładnie spłukuje. Domowe odżywki czy wcierki warto stosować przynajmniej raz w tygodniu, równocześnie z profesjonalnymi kosmetykami odbudowującymi strukturę włosa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here