Jaką metodę przedłużania rzęs wybrać?

Sztuczne rzęsy cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Dzięki nim można zaoszczędzić czas podczas wykonywania codziennego makijażu. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów metod przedłużania. Jaka spośród nich będzie najlepsza? Najbardziej ryzykownym wyborem jest wykonywanie zabiegu samodzielnie. Zdecydowanie bezpieczniejszym wyjściem jest skorzystanie z profesjonalnego zabiegu u kosmetyczki.

Nic nie nadaje takiego uroku kobiecie, jak gęsta „firanka” rzęs, spod której może rzucać długie, zalotne spojrzenia. Niestety niewiele kobiet może cieszyć się naturalnymi i gęstymi rzęsami. Z tego powodu coraz więcej spośród nich oddaje się w profesjonalne ręce kosmetyczek, które potrafią zdziałać cuda. To właśnie one najlepiej są w stanie dobrać metodę przedłużenia rzęs, która nie obciąży włosków i będzie się dobrze prezentować.

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z zabiegu u kosmetyczki, powinnyśmy zarezerwować do 3 godzin czasu. To nie tak dużo, biorąc pod uwagę fakt, że efekt może utrzymywać się nawet przez 6 tygodni. Rzęsy, nawet te sztuczne, mają jednak tendencję do wypadania, dlatego profesjonaliści zalecają uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie. Jeśli chcemy, aby efekt zabiegu był lepszy i bardziej trwały, przed przystąpieniem do niego warto przyciemnić włoski henną. Dzięki temu będą łatwiejsze do rozdzielenia, a różnica pomiędzy naturalnymi a doklejonymi rzęsami nie będzie bardzo dostrzegalna.

Metody przedłużania rzęs

Jedną z popularnych metod jest przedłużanie 1:1. Sposób ten polega na doklejeniu do naturalnego włoska jednej jedwabnej rzęsy. Przykleja się ją około 1 mm ponad krawędzią skóry, dzięki czemu klej nie dostanie się do oczu i nie zajdzie niepożądana reakcja alergiczna. W efekcie zabiegu rzęsy prezentują się bardzo naturalnie i nie są sklejone.

Kolejną metodą, na którą warto zwrócić uwagę jest 2:1, co polega na przyczepieniu dwóch rzęs do jednej naturalnej. Dzięki temu rzęsy wyglądają na grube i gęste. Wykorzystywane w tym sposobie rzęsy pochodzą z futra norki. Materiał został dobrany nie bez powodu – nie obciąża on naturalnych rzęs. Warto wiedzieć, że futro z norki jest jednym z najlżejszych materiałów wykorzystywanych do doczepiania rzęs. Sztuczną rzęsę przyczepia się do naturalnej, drugą przykleja u podstawy. Skutkiem takiego zabiegu jest osiągnięcie efektu podwójnie grubych rzęs.

Inna z metod, która gwarantuje maksymalnie pogrubione i wydłużone rzęsy, jest 3:1. Polega na przyklejeniu do każdej naturalnej rzęsy trzech sztucznych wykonanych z futra norki. Gdyby zamiast tego materiału, został przyczepiony inny gatunek sztucznych rzęs, pojawiłoby się duże ryzyko, że włoski mogą wypadać. Metoda 3:1 sprawdzi się szczególnie u kobiet, które marzą o bogatych, ekstremalnie grubych rzęsach. Będzie to także dobry wybór dla osób, które naturalnie posiadają rzadkie rzęsy. Doczepienie trzech sztucznych włosków do każdego prawdziwego sprawi, że rzęsy będą grube jak nigdy dotąd. Efektu takiego zabiegu nie da się nie zauważyć.

Metoda Blink & Go

Taki zabieg jest stosunkowo krótki, bo nawet w profesjonalnych salonach kosmetycznych trwa około godziny. Ułatwia on uzyskanie efektu ekstremalnie długich rzęs, a przy tym jest stosunkowo tani. Przedłużenie rzęs tą metodą kosztuje około 200 złotych. Sposób polega na doklejeniu rzęs poliestrowo-jedwabnych do naturalnych włosków. Czym w takim razie różni się ta metoda od 1:1? Otóż, włosków nie dokleja się do każdej rzęsy. Różni się również zastosowany klej. Przy Blink & Go jest on wolnoschnący, a przy 1:1 schnie on nieco szybciej. Rzęsy poddane tej metodzie zabiegu wyglądają całkiem naturalnie, a efekt utrzymuje się około 2 tygodni.

Warto wiedzieć, że na rynku są dostępne również inne metody przedłużania rzęs. Zdarza się, że salony kosmetyczne oferują własne, autorskie metody. Zazwyczaj są to modyfikacje powyżej przedstawionych metod. Różnica polega na zastosowanych sztucznych rzęsach – niekiedy są one grubsze, innym razem cieńsze. Ciekawym zabiegiem jest zastosowanie różnych kolorów rzęs. Ich różnorodność sprawia, że przy oku tworzy się efekt ombre. Na ogół salony kosmetyczne dopasowują przebieg zabiegu przedłużania rzęs do oczekiwań i naturalnych uwarunkować klientki. Jeśli jej rzęsy są bardzo rzadkie, do jednej naturalnej rzęsy dokleja się nawet 5 – 6 rzęs z futra norek.

Jakie są rodzaje sztucznych rzęs?

Do jednych z najbardziej delikatnych i podatnych na doczepianie są rzęsy syntetyczne. Mają one regularny kształt, a dzięki temu że występują w wersjach o różnej długości i grubości, łatwiej je indywidualnie dopasować do oczekiwań kobiety. Wybierając rodzaj rzęs, warto pamiętać, że to właśnie rzęsy syntetyczne mogą być najbezpieczniejsze dla oczu, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznych.
Jeśli chcemy, aby efekt przedłużonych rzęs był jak najbardziej naturalny, dobrym rozwiązaniem będzie wybranie rzęs z futra norek. Są lekkie, dzięki czemu nie obciążają naturalnych rzęs. Przed ich zastosowaniem warto jednak sprawdzić, czy nie wywołują uczulenia.

Długie rzęsy to jedna z oznak kobiecego wyglądu. Warto zdecydować się na ich przedłużenie, które nada spojrzeniu głębi i odrobiny tajemniczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here