Proteiny na włosy

Kiedyś odżywki do włosów były „po prostu” odżywkami. Teraz świadomość konsumencka jest coraz większa i pojawiło się na rynku coraz więcej różnego rodzaju odżywek do włosów. Są dostosowane do każdego typu włosów: odżywki dla włosów suchych, odżywki dla włosów zniszczonych, odżywki dla włosów przetłuszczających się, odżywki dla włosów farbowanych. Dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, odżywki dzielą się też na trzy grupy: humekantowe, proteinowe i olejowe. Odżywki humekantowe nawilżają włosy, olejowe je zabezpieczają (dlatego tak popularny jest zabieg olejowania włosów), ale bardzo potrzebną i ważną częścią pielęgnacji włosów jest użytkowanie odżywek z proteinami. Proteiny są bardzo ważne dla utrzymania prawidłowej budowy włosa, ale też paznokci i skóry. Proteiny wzmacniają włosy, czyniąc je odpornymi na uszkodzenia. Odżywka z proteinami będzie na pewno w składzie odżywki dla włosów suchych, a także dla włosów zniszczonych. Są też różnego rodzaju sera na końcówki włosów i one też często zawierają w sobie proteiny, aby zapobiegać rozdwajaniu się końcówek włosów. Niszczenie się końcówek włosów jest bardzo nieprzyjemne dla posiadaczek fryzury dotkniętej tej przypadłością. Jeśli sumiennie używa się proteinowej odżywki na końcówki, to dzięki temu można ograniczyć podcinanie końcówek włosów. Dzięki temu rzadziej skraca się włosy i mogą rosnąć bardzo długie. Takie serum można używać nie tylko po myciu, ale kilka razy dziennie. Zarówno w okresie zimowym, kiedy włosy wiele razy w ciągu dnia ocierają się o swetry, szaliki, kurtki, ale też w lecie, gdy fryzura narażona jest na działanie promieni słonecznych, ale też często słonej wody. Jednak oprócz działania na suche włosy, powinno się też stosować odżywki przy myciu głowy. Dobrym rozwiązaniem jest olejowanie włosów na noc- nałożenie odrobiny ulubionego oleju (może być to olej awokado, oliwa z oliwek, olej lniany) i związanie włosów w kucyk i pozostawienie na całą noc. Rano zmywa się olej z włosów i nakłada na nie odżywkę proteinową. Taką odzywkę trzyma się na włosach od dziesięciu do trzydziestu minut, a potem dokładnie spłukuje. Używanie odżywek powinno być regularnym zabiegiem pielęgnacyjnym każdej osoby, która pragnie mieć piękne włosy. Proteiny sprawiają, że włosy stają się jedwabiste i tworzą taflę.
Najbardziej znaną proteiną, którą stosuje się w pielęgnacji włosów jest keratyna. Jest to składnik zarówno włosów jak i paznokci. Dlatego jej stosowanie w odżywkach jest bardzo ważne- wzmacnia struktury włosa i zapobiega uszkodzeniom. Keratynę powinno się stosować w serum na końcówki włosów, a także na całą długość. Nie powinno się stosować odżywek do włosów z keratyną codziennie, ale powinna być używana minimum raz na dwa tygodnie. Serum do włosów powinno być używane nawet kilka razy w ciągu dnia. Stosowaną odżywkę powinno się zostawić na włosach kilkanaście minut, aby keratyna mogła wniknąć do włosa. Zaleca się też na przykład włożenie termoizolującego czepka albo podgrzewanie leciutko włosów suszarką. Odżywka do włosów z keratyną to sposób na efekt tafli na włosach, który jest znany z reklam albo z wybiegów. Najważniejsze jest regularne stosowanie takich odżywek, ale przed wielkimi wyjściami można pokusić się o na przykład keratynowe prostowanie włosów. Po tym zabiegu włosy są przez długi czas piękne i bez odkształceń. Włosy z tendencją do lekkiego kręcenia się mogą pozostawać proste bez względu na warunki atmosferyczne. Po takim zabiegu, który powinien zostać przeprowadzony w odpowiednim i renomowanym salonie fryzjerskim, zalecane jest regularne i często stosowanie odżywki do włosów z keratyną. Wtedy faktycznie można zwiększyć częstotliwość stosowania tego typu zbiegów pielęgnacyjnych, gdyż efekt wizyty u fryzjera będzie trwał dłużej, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.
Niezbyt duży wydatek, jakim jest zakup odpowiedniej odżywki z keratyną zwraca się wielokrotnie. Oszczędza się na zabiegach podcinania końcówek u fryzjera. (zaoszczędza się przy tym na długości włosów, co u osób które starają się zapuścić włosy ma kolosalne znaczenie). Po keratynowym prostowaniu można stosować takie zabiegi rzadziej, a poza tym oszczędza się wiele czasu i nerwów, które byłyby poświęcałoby się na układanie poniszczonych włosów, albo próby nakładania na nie innych odżywek, a także stosowanie fryzur, które mogłyby ukryć zniszczenia. Dlatego najważniejsza jest regularność w stosowaniu proteinowych odżywek na włosy. Warto jest dbać o różnorodną „dietę” dla włosów i stosować dodatkowo inne odżywki takie jak nawilżające i natłuszczające, ale nie można się nie zgodzić, że proteiny są niezwykle ważne dla życia. Keratyna buduje włosy i bez tego składnika fryzura mogłaby ulec niewiarygodnym zniszczeniom. Dlatego warto wspomagać włosy i nakładać na nie dużo odżywki z keratyną: to pomoże włosom wzrastać i być zdrowymi i lśniącymi. Włosy są ozdobą każdej kobiety, a ta regularność i sumienność w stosowaniu odżywki na pewno się zwróci wielokrotnie. Warto dbać o zdrowe i piękne włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here