Jak sobie radzić z przetłuszczającymi się włosami

Włosy przetłuszczające się to powszechnie znany problem. Potrafi przydarzyć się każdemu na różnym etapie życia i bywa niezwykle krępujące. Za zjawisko przetłuszczania się włosów tak naprawdę odpowiada stan skóry głowy, w której zachodzi proces produkcji sebum, łoju oraz w następstwie utleniania – dochodzi do rozwoju bakterii i grzybów powodujących łupież i swędzenie. Utrzymanie skóry i włosów we właściwej kondycji jest wyzwaniem dla każdego. Pielęgnację trzeba dostosowywać do potrzeb, które zmieniają się ze względu na wiek i czynniki środowiskowe.

Sezonowe przetłuszczanie skóry głowy

W sezonie jesienno-zimowym u wielu osób nasila się kłopot przetłuszczających włosów. Nawet jeśli zazwyczaj nie występuje, to u niektórych wskutek noszenia czepek włosy zaczynają się nadmiernie przetłuszczać. Kiedy chronimy głowę przed zimnem i wiatrem, może ucierpieć na tym skóra. Jeśli ulega przegrzaniu i ma ograniczony dostęp do powietrza pod tkaninami okrywającymi, mogą zacząć się problemy z regulacją sebum. Nagłe zmiany temperatur również jej nie służą. Przez wzrost wydzielania sebum, pojawia się uczucie nieświeżości i swędzenie głowy. Przegrzana skóra wytwarza pot, który ulega utlenianiu i staje się pożywką dla bakterii i grzybów. Podczas wzmożonej produkcji sebum czesanie i drapanie głowy rozprowadza wydzieliny na całą długość włosów. Fryzura wygląda nieestetycznie, włosy są tłuste i się strączkują.

Produkty z biosiarką do włosów

Niezwykle skutecznym remedium na łupież, łojotok i przetłuszczające się włosy są produkty zawierające wodę siarczkową. Polska ekologiczna marka Balneokosmetyki czerpie wodę siarkową do produkcji swoich produktów wprost ze źródła „Malina” w Solcu-Zdroju. Jest to najsilniejsza na świecie woda siarczkowa o niezwykłych, potwierdzonych badaniami właściwościach leczniczych i regeneracyjnych. Siarka jest makroskładnikiem niezbędnym do życia, bierze bardzo ważny udział w procesach powstawania ważnych białek – kolagenu i keratyny (budulce skóry i włosów). Woda siarczkowa ma właściwości keratolityczne, dobrze oczyszcza i złuszcza skórę. Skutecznie pozbywa się nadmiaru sebum i ułatwia wchłanianie składników odżywczych. Ma silne działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Nie przesusza skóry i nie powoduje podrażnień, posiada również właściwości regeneracyjne. Szampon na wodzie siarczkowej do włosów tłustych z tendencją do łupieżu z pewnością pomoże pozbyć się kłopotu, ale też nie przesuszy skóry. Dobre oczyszczenie skóry głowy jest kluczowe dla wzrostu cebulek włosowych, na których nic nie zalega. Do utrzymania efektów, w czasie gdy nie dokucza łupież, można używać regulujących i regeneracyjnych kosmetyków z siarką do włosów, np. biosiarczkowego szamponu regeneracyjnego z arganiną z odżywką, pobudzającą porost włosów.

Produkty z siarką są naturalne i bardzo skuteczne. Szampon z biosiarką jest świetnym i ekologicznym rozwiązaniem na problem z przetłuszczającymi się włosami. Kosmetyki z wodą siarczkową są propozycją, którą warto wypróbować nie tylko podczas problemów z przetłuszczającymi się włosami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here