Hypoalergiczny tusz do rzęs

Skóra okolic oczu należy do najdelikatniejszych miejsc na ludzkim ciele. Wymaga ona zatem specjalnego traktowania na co dzień. Kosmetyki używane każdego dnia, zarówno produkty do malowania, jak i pielęgnacji mogą powodować występowanie uciążliwych podrażnień. Wywołują je zazwyczaj kosmetyki niehypoalergiczne, które podrażniają i wywołują reakcje uczuleniowe na skórze wrażliwej i podatnej na alergie.

Objawy uczulenia na składniki tuszu do rzęs

Pierwsze objawy uczulenia na składniki tuszu do rzęs są niewinne i niekiedy nie są przez nas łączone z alergią. Zaczyna się od delikatnego pieczenia i łzawienia oczu. Z czasem do objawów dołącza ogólny dyskomfort. Pomimo zmiany nawyków (zbyt długa praca przy komputerze, noszenie soczewek kontaktowych, czy wysuszenie filmu łzowego) objawy uczulenia utrzymują się. Jest to prawdopodobnie oznaką uczulenia na tusz do rzęs. Po zdiagnozowaniu przyczyny dyskomfortu warto zmienić produkty do makijażu oka na hypoalergiczny tusz do rzęs. Co ważne, alergia na produkty do makijażu może pojawić się z czasem, nie zawsze jest to alergia wrodzona.

Wybór kosmetyków do makijażu

Borykając się z uciążliwymi podrażnieniami po stosowaniu produktów niehypoalergicznych należy zwrócić większą uwagę na wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu. Dobór odpowiednich kosmetyków do skóry wrażliwej jest trudnym zadaniem, jednak coraz więcej koncernów kosmetycznych decyduje się na produkcję kosmetyków dedykowanych skórze podatnej na alergie. Odpowiedni hypoalergiczny tusz do rzęs może rozwiązać nasze problemy z reakcjami alergicznymi na pewne składniki standardowych kosmetyków. Wybór odpowiedniego tuszu nie jest jednak łatwym zadaniem. Podczas dokonywania zakupów należy zwrócić szczególną uwagę na specjalne etykiety, którymi powinny być oznaczone produkty hypoalergiczne.

Hypoalergiczny tusz do rzęs – próba uczuleniowa

Jak wspomniano wcześniej, produkty hypoalergiczne powinny być oznaczone specjalnymi znaczkami na etykiecie. Nawet jeśli zakupiony w drogerii tusz jest oznaczony jako hipoalergiczny i odpowiedni dla bardzo wrażliwych oczu, to przed jego aplikacją na rzęsy warto wykonać próbę uczuleniową. Próbę należy wykonać w równie wrażliwym miejscu, lecz mnie widocznym. Dobrym miejscem jest na przykład skóra za uchem, na którą należy nałożyć niewielką ilość tuszu. Jeżeli do 72 godzin nie nie wystąpi reakcja uczuleniowa, produkt można bezpiecznie nałożyć na rzęsy.

Co na podrażnione okolice oczu?

Zdiagnozowanie alergii na kosmetyki jest pierwszym krokiem do przywrócenia odpowiedniej kondycji oczu. Hypoalergiczny tusz do rzęs stanowi doskonały zamiennik dla standardowych produktów do makijażu oka. Jednak jak doraźnie zneutralizować podrażnienie oczu? Ratunkiem na podrażnione oczy po niehypoalergicznym tuszu do rzęs jest ogórkowa maseczka na okolice oczu. Zawiera łagodzący oczar wirginijski, rozjaśniający ekstrakt z ogórka oraz nawilżający i kojący wyciąg z aloesu. Doskonale sprawdzi się przy wrażliwych oczach i nawracających stanach zapalnych okolic oczu.

Gdzie kupić hypoalergiczny tusz do rzęs?

Zakup hypoalergicznego tuszu do rzęs jest nie lada wyzwaniem. Na rynku dostępnych jest niewiele produktów, które w zupełności nie uczulają. Z tego powodu zakup kosmetyków jest dla alergików trudnym przedsięwzięciem, lecz nie jest niemożliwe. Kosmetyki hypoalergiczne znajdziemy w lepszych drogeriach, które wyposażone są w dział z naturalnymi kosmetykami hypoalergicznymi. Kiedy jednak słyszmy, jak koleżanka zachwyca się nowym kosmetykiem za kilkanaście złotych, w pierwszej chwili mamy ochotę pójść w jej ślady. Szybko jednak przypominamy sobie, że prawdopodobnie skończy się to podrażnieniem oczu i stratą pieniędzy. Co ciekawe, dobra marka i wysoka cena nie zawsze idą w parze z dobrą jakością. Chcąc kupić odpowiedni tusz dla alergików należy zwrócić uwagę na inne jego cechy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tuszu?

Chcąc uniknąć kolejnej reakcji uczuleniowej oraz rozczarowania należy dokładnie zapoznać się z etykietą produktu. Choć czytanie etykiety nie jest niczym ciekawym, warto jednak poświęcić czas na jej zapoznanie. Gdy po nałożeniu tuszu zastanawiamy się, dlaczego oczy nam łzawią lub pieką odpowiedź jest bardzo prosta: któryś ze składników nas uczula. Jak wspomniano wcześniej, przed zakupem tuszu warto zrobić test uczuleniowy. kupując bowiem hypoalergiczny tusz do rzęs nie mamy nigdy stuprocentowej pewności czy jakiś składnik mascary nas nie uczuli. Test należy wykonać za uchem bądź na zgięciu łokcia lub kolana. Są to wrażliwe miejsca, które podobnie jak okolice oczu, szybko zareagują na uczulające produkty. Jeśli po nałożeniu na jedno z tych miejsc produktu skóra stanie się zaczerwieniona lub pojawi się na niej wysypka to znak, że jesteśmy uczuleni na dany tusz.

Jakich składników unikać?

Hypoalergiczny tusz do rzęs musi posiadać odpowiednio dobrane składniki. Nie może zawierać pochodnych ropy naftowej, uwodorowionej kalafonii z pentaerytrytolem czy wosku karnauba. Jakich składników warto szukać na etykiecie mascary? Wody, wosku pszczelego, organicznego wyciągu z euterpy warzywnej, oleju rycynowego, oleju z migdałów, oleju słonecznikowego i innych naturalnych składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here