Farby do włosów blond

Ilość czasu, jaką spędza się w ciągu całego swojego życia u fryzjera, jest naprawdę duża. Najwięcej czasu spędzają u niego kobiety, które z racji swoich długich włosów, które wymagają wyjątkowej pielęgnacji, muszą dbać o nie szczególnie. Mężczyźni z reguły odwiedzają fryzjera raz w miesiącu, ale i to nie jest regułą, bo niektórzy robią to zdecydowanie rzadziej. Nie zawsze jednak trzeba odwiedzać salon fryzjerski, żeby móc zadbać odpowiednio o swoje włosy. W warunkach domowych również można to zrobić, jeśli posiada się odpowiednie kosmetyki, które są przeznaczone do danego rodzaju włosów.

W o wiele lepszej sytuacji są te osoby, które nie muszą farbować włosów, a jedynie je podcinać raz na jakiś czas. To właśnie nakładanie farby i czekanie na efekt, który będzie zadowalający, zajmuje najwięcej czasu. Można go zaoszczędzić, jeśli przeprowadza się koloryzację w zaciszu własnego mieszkania. Nie każdy jednak wie, jak się do tego zabrać, a niektórzy wręcz obawiają się o to, czy efekt, jaki się uzyska, będzie zadowalający. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza jeśli ma się jasne włosy, które bardzo szybko łapią kolor. Poza tym, jeśli ma się już na włosach farbę, o trzeba liczyć się z tym, że efekt nie będzie taki, jak ten, który jest przedstawiony na opakowaniu farby do włosów blond.
Wszystko dlatego, że zupełnie inny rezultat uzyskuje się podczas farbowania odrostów, a więc włosów naturalnych, niż wtedy, gdy pokrywa się kolorem włosy, które już wcześniej były poddane zabiegowi koloryzacji.

Farbując włosy w zaciszu własnej łazienki, z reguły stosuje się farby, które kupuje się w drogeriach. Na obrazku jest z reguły wizerunek kobiety o danym kolorze włosów. Mniej więcej takiego efektu można oczekiwać, ale jedynie pod warunkiem, że jest to pierwsze farbowanie, a więc wówczas, gdy pokrywa się farbą włosy, które nigdy wcześniej nie były pokryte żadnym kolorem, a tym samym, nie były one rozjaśniane. Włosy, które są utlenione, a więc takie, na które nałożony był preparat z amoniakiem, bardzo szybko wchłaniają pigmenty. Oznacza to, że znacznie krótszy jest czas oczekiwania na rezultaty. Można nawet śmiało powiedzieć, że po nałożeniu odpowiedniej barwy, już po upływie mniej więcej dziesięciu minut, włosy są zafarbowane.

Warto wiedzieć o tym, że różne partie włosów wymagają różnego czasu zastosowania farby. Najszybciej kolor łapią włosy, które są przy karku. Jest to ciepłe miejsce, a więc szybciej zachodzi reakcja chemiczna, a także utlenianie, jeśli rozjaśnia się pasma. Najdłużej odpowiednią barwę uzyskuje się, jeśli nałoży się barwnik na odrosty. Dlatego będąc u fryzjera, niejednokrotnie sprawdza on, jak przebiega cały proces koloryzacji. Jeśli stwierdzi, że efekt jest już taki, jaki jest oczekiwany, to zaprasza wówczas do mycia włosów i dokładnego spłukiwania pozostałości farby. Przed koloryzacją trzeba ubrać starą koszulkę, ponieważ bardzo łatwo można pobrudzić ubranie. Można także zarzucić na ramiona ręcznik, ale jest to dość niepraktyczne, bo często się on zsuwa, a tym samym, koloryzacja może być irytująca. Wszelkie niezbędne akcesoria, jakie potrzebne są do tego zabiegu, znajdują się w opakowaniu farby. Znajdują się w nim przede wszystkim rękawiczki, które należy ubrać. A to dlatego, że bardzo łatwo zabarwić skórę podczas nakładania farby na włosy. Jeśli mimo to tak się stanie, to trzeba szybko przemyć ręce wodą, żeby nie doszło do zabarwienia naskórka.

Ponadto w zestawie znajduje się także farba w tubce, którą należy wycisnąć do szklanej miski lub innego pojemnika. Ważne jest to, żeby nie był on metalowy, bo wówczas farba może utracić swoje właściwości. Jeśli ma się możliwość, to warto poprosić o pomoc kogoś znajomego. Wiadomo, że taka pomoc może się przydać, zwłaszcza jeśli włosy są długie lub półdługie. W takiej sytuacji niezwykle trudno zafarbować włosy, które znajdują się z tyłu głowy. Wszystko dlatego, że się ich po prostu nie widzi, a także dlatego, że nie wie się, czy dokładnie pokryło się każdy kosmyk. W takiej sytuacji trzymanie dodatkowego lusterka może być niezwykle kłopotliwe. Jeśli uważa się, że już zakończyło się nakładanie farby, to należy przeczytać na ulotce, która także dołączona jest do zestawu, jak długo należy trzymać krem na włosach. Wiele zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać, więc w tym przypadku również należy kontrolować stopień zabarwienia włosów.

Jeśli jakaś część farby pozostanie niewykorzystana, to nie można zostawiać jej do czasu kolejnej koloryzacji. Wówczas nie można być pewnym efektu, a poza tym farba może wyrządzić wtedy więcej szkód niż pożytku. Niewykorzystany materiał należy wyrzucić i dokładnie umyć miskę, a także szczoteczkę, którą używało się do koloryzacji. Jak widać, cały zabieg można wykonać we własnym domu. Za pierwszym razem może być to nieco stresujące, ale jeśli się uda i wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to już przy kolejnym razie, będzie się bardziej pewnym siebie i działań, jakie się podejmuje. Dlatego, jest to warte rozważenia rozwiązanie, a do tego oszczędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here