Farbowanie włosów farbami plakatowymi

Różne pomysły przychodzą ludziom do głowy. Gdy kobiecie nagle zamarzy się nowy kolor włosów, a akurat nie będzie ona miała okazji do tego, by udać się do drogerii po normalną farbę, może pomyśleć o wykorzystaniu typowych artykułów szkolnych swoich dzieci, czyli po prostu farbek plakatowych. Jedni uznają to za dziwny pomysł, inni z kolei, gdy tylko o nim usłyszą, sami będą chcieli go przetestować. Kobiety potrafią bowiem dbać o swoje włosy z tak wielką starannością, że są nawet gotowe lekko się „poświęcić”, byleby tylko odmienić lub poprawić ich wygląd. Czasem w tej kwestii oczywiście przesadzają. Gdy zaczynają czuć się źle i nieatrakcyjnie w swoim naturalnym kolorze włosów, automatycznie pragną go zmienić i nie są w stanie odwlec tej decyzji w czasie. Nie chcą nawet czekać na wizytę u fryzjera, bo dla nich te dwa dni wydają się być nieskończenie długim okresem. Chcą mieć nowy kolor na głowie i to właśnie teraz, dlatego zaczynają przeszukiwać cały Internet w celu odnalezienia takich technik, które pozwoliłyby im na zabarwienie włosów z pomocą najprostszych produktów. Farbowanie włosów farbami plakatowymi wbrew pozorom jest możliwe. Niektóre farbki zawierają w sobie tak silne pigmenty, iż nawet nałożone na włosy potrafią zapewnić im pełne i świetne krycie. Czy jednak przeprowadzanie zabiegu koloryzacyjnego w ten dość nietypowy sposób będzie mądrym pomysłem? Czy taka zwykła farba plakatowa przypadkiem nie zniszczy samych włosów? Co o tej metodzie sądzą sami fryzjerzy oraz te kobiety, które już się nią posłużyły?

Dominującą cechą wielu kobiet jest niecierpliwość. Podczas gdy taki mężczyzna jest w stanie odczekać nawet kilka tygodni, byleby tylko zakupić swoją wymarzoną grę komputerową, gdy jakikolwiek pomysł wpadnie do kobiecej głowy, ona chce go jak najszybciej zrealizować. Pragnie to zrobić tu i teraz, dlatego szuka pomysłów na to, jak osiągnąć swój cel w błyskawiczny sposób. Skoro zdecydowała się już na zabarwienie swoich włosów, a nie ma szans na to, by udać się do drogerii, która jest już zamknięta, zaczyna zastanawiać się nad pokryciem swoich kosmyków zwykłymi farbami plakatowymi. Nie jest to dziwny wymysł zwariowanych nastolatek. Mimo iż to one zdecydowanie najczęściej starają się farbować swoje włosy eksperymentalnymi i dziwnymi artykułami, nawet dojrzałe i starsze kobiety robią to równie często. Farbowanie włosów farbami plakatowymi wbrew pozorom może dać całkiem dobry efekt, o ile tylko zabieg zostanie właściwie przeprowadzony. Zanim jednak ktokolwiek się za niego zabierze, powinien zadać sobie jedno kluczowe pytanie – czy ta metoda nie zepsuje przypadkiem samego wyglądu kosmyków? Opinie w tym temacie są oczywiście skrajnie podzielone. Farbowanie farbami plakatowymi polecane jest przez większość testujących je kobiet, ale już niekoniecznie przez samych fryzjerów czy ekspertów od wyglądu. Każdy zdrowo myślący człowiek powinien jednak sam domyślać się tego, że taka zwykła plakatówka (chociażby była najlepszej jakości), nigdy nie zastąpi nikomu normalnej farby. O tym należy po prostu pamiętać.

Efekt farbowania przeprowadzonego przy użyciu podstawowych farb plakatowych (tych używanych przez uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków) najprawdopodobniej nie będzie w stu procentach zadowalający. Oczywiście nawet najzwyklejsza farba zmieni barwę kosmyków. Sprawi, że nagle staną się one intensywnie zielone lub krwisto czerwone. Będą mogły przyjąć zupełnie dowolny odcień! Ograniczeniem stanie się tutaj wyłącznie paleta farb plakatowych. Jeżeli kobiecie zamarzy się kolor głębokiej pomarańczy, bez trudu uzyska go nawet na czarnych włosach, pokrywając je jedną lub dwoma warstwami mocnej plakatówki. Teoretycznie więc końcowy efekt będzie taki jak ten zamierzony. Włosy zostaną zabarwione i równomiernie pokryte nowym odcieniem. To, co jednak dobrze wpłynie na ich wygląd, niekoniecznie dobrze zadziała na ich strukturę i ogólny stan. Skoro farby plakatowe służą do malowania papieru, należałoby je stosować zgodnie z ich przeznaczeniem. Nawet na ich opakowaniach często można znaleźć informację o tym, że nie powinno się ich używać na skórze czy włosach. Naniesione na kosmyki mogą nawet zbyt mocno je zabarwić. Gdy tylko kobieta będzie chciała powrócić do swojego naturalnego koloru, okaże się to praktycznie niemożliwe. Farby plakatowe nieraz są bardzo trudne do zmycia. Ciężko usunąć je z włosów przy pomocy nawet najsilniejszego szamponu oczyszczającego. Należy zatem umyć głowę przynajmniej kilkukrotnie, a to wymaga zastosowania gigantycznej ilości kosmetyku. W takiej dawce nigdy nie wpłynie on dobrze na same włosy. Podobnie zresztą jak farbki plakatowe.

Farbowanie włosów farbami plakatowymi można więc uznać za czystą głupotę. O ile nastolatkom można wybaczyć to, że czasem zdarza się im skorzystać z tej nieodpowiedniej techniki farbowania, tak dojrzała kobieta nie powinna nawet się nad nią zastanawiać. Jeżeli pragnie ona zmienić swój kolor na głowie, ma do wyboru tylko dwie opcje – albo zafarbować włosy samodzielnie farbą, albo udać się do fryzjera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here