Blizny po trądziku – pozbywamy się niechcianych zmian

Blizny po trądziku to zmiany, z którymi wcale nie trzeba zmagać się do końca życia. Obecny poziom medycyny estetycznej, a także kosmetologi sprawia, że można się z nimi uporać podczas kilku wizyt w odpowiednim gabinecie. Co oferują takie punkty?

Blizny po trądziku – charakterystyka zmian

Te nieestetyczne zmiany pojawiają się na skutek walki toczonej z trądzikiem. W momencie gdy pielęgnacja zakażonej skóry nie będzie zbyt dokładna może dojść do zmian ropnych. Trądzik znacznie dłużej się goi, a co za tym idzie pozostawia po sobie większe spustoszenie na skórze. Nierówności, wgłębienia i charakterystyczna cienka skóra, właśnie to pozostaje po trądziku. Na szczęście nie trzeba z tym funkcjonować. Od czego zacząć? Najlepiej od wizyty kwalifikacyjnej w salonie kosmetycznym, czy gabinecie medycyny estetycznej. Podczas niej zostanie oceniona kondycja skóry, a także metoda walki z niechcianymi zmianami.

Blizny po trądziku – jak usunąć?

Skóra dotknięta bliznami po trądziku potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Rozpocząć można oczywiście od domowych sposobów. Niestety w wielu przypadkach wszelkiego rodzaju kremy, czy domowe peelingi nie przynoszą pożądanych rezultatów. Właśnie wtedy przychodzą z pomocą różnego rodzaju zabiegi. Wśród nich są: peeling chemiczny, mikrodermabrazja, dermabrazja, a także laser frakcyjny.

Dermabrazja i mikrodermabrazja

Zabieg dermabrazji oparty jest na mechanicznym złuszczaniu naskórka, a także wierzchniej warstwy skóry. Po jego wykonaniu skóra staje się bardziej gładka, a także dotleniona. Wykonywana jest zazwyczaj na twarzy, szyi, a także dekolcie. To samo dotyczy mikrodermabrazji. Wyróżnia się ona tym, że nie dociera tak głęboko, a co za tym idzie jest mniej inwazyjna. Niestety efekty są wówczas nieco słabsze. Jej zaletą jest możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania. Zadaniem mikrodermabrazji również jest dotlenienie skóry, a dodatkowo pobudzenie produkcji kolagenu. Niestety obie te metody nie są przeznaczone dla wszystkich. Zrezygnować muszą osoby, które mają: trądzik grudkowo-zaskórnikowy, trądzik różowaty, skłonności do powstawania bliznowców, zakażenia wirusowe, grzybicze lub bakteryjne, zmiany nowotworowe skóry, łojotok, a także znamiona skórne. Czasowym przeciwwskazaniem jest również okres ciąży jak i karmienia piersią.

Peeling chemiczny kontra blizny po trądziku

Peeling chemiczny uznaje się za jeden z najskuteczniejszych zabiegów w leczeniu blizn po trądziku. Wykonuje się go w oparciu o mieszanki kwasów, które odpowiadają za usunięcie martwego naskórka, a także wygładzenie skóry. Bardzo ważne jest by przed zabiegiem kosmetyczka np. z https://salonpieknecialo.pl/ odpowiednio przebadała skórę. Wówczas będzie mogła dobrać odpowiednie mieszanki kwasów i ich stężenia. Dzięki temu zabieg będzie bezpieczny, a rezultaty zadowalające.

Blizny po trądziku, a laser frakcyjny

Blizny po trądziku to zmiany, z którymi może poradzić sobie nowoczesna metoda jaką jest laser. Obecnie coraz więcej salonów posiada go u siebie. Efekty jego pracy są bardzo zadowalające, ponieważ potrafi on zarówno zredukować jak i całkowicie zlikwidować blizny. Pamiętać jednak należy, że każdy przypadek jest inny i nie u każdego efekty będą tak samo zadowalające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here