Znajdź prostownicę swoich marzeń!

Z okazji zbliżających się świąt postanowiłaś samej sobie zafundować mały prezent. Jako że kupiłaś już podarunki całej najbliższej rodzinie, wszystkim przyjaciołom i nawet tym dalszym znajomym, a na twoim koncie pozostała jeszcze całkiem atrakcyjna sumka pieniędzy, chcesz teraz wydać je tylko na siebie. Kupić sobie coś takiego, na co do tej pory nie mogłaś sobie pozwolić. Od dawien dawna marzyła ci się już porządna i dobra prostownica. Teoretycznie posiadasz już taki sprzęt w swoim domu, ale skoro zapłaciłaś za niego trzydzieści złotych, nawet nie liczyłaś na to, że jakkolwiek poradzi on sobie z ujarzmieniem twoich fantazyjnych loków. Teraz, gdy akurat wpadło ci na konto trochę więcej pieniędzy, nareszcie jesteś w stanie zainwestować w coś porządnego – sprzęt do stylizacji z prawdziwego zdarzenia. Od paru dni przeglądasz już ranking prostownic fryzjerskich, ale dalej nie jesteś pewna, czy te urządzenia, które występują na pierwszych miejscach długiej listy, nie są po prostu przypadkiem dobrze reklamowane. Boisz się im zaufać, bo w końcu nie wydajesz na nie dziesięciu złotych. Inwestujesz w nie całą swoją premię, dlatego oczekujesz, że twój zakup na pewno będzie udany. Spełniając tą swoją małą „zachciankę”, mimo wszystko powinnaś dokładnie rozważyć wszystkie opcje, jakie tylko dostaniesz do wyboru. Odkryj po prostu, jaka prostownica zaoferowałaby ci to wszystko, czego sama od niej oczekujesz.

Nie musisz kompletnie znać się na prostownicach, aby domyślać się, że najważniejszą ich funkcją powinna być opcja zmiany ich temperatury. Jeżeli nie będziesz w stanie szybko i wygodnie jej zmienić, zostaniesz zmuszona do korzystania z określonego poziomu nagrzania. Niekoniecznie może być on dobry dla twoich włosów. Jeżeli twoje pasma z natury są dość proste, ale chciałabyś je jednak dodatkowo wygładzać, zwłaszcza przed spięciem ich w kucyk lub kok, wystarczyłoby, gdybyś ustawiła swoje urządzenie na temperaturę wynoszącą ok. 160-180 stopni C. Prostownice o uniwersalnym stopniu nagrzania zazwyczaj są jednak dużo cieplejsze. Mogą wręcz spalić cieńsze i delikatne włosy, dlatego też prędzej czy później wylądują w twoim koszu, bo nie będziesz chciała ponownie ich używać. Koniecznie sprawdź zatem, czy wybrane przez ciebie prostownice pozwalają ci na dowolną zmianę ich temperatury. Dzięki tej praktycznej funkcji będziesz mogła dostosować ich poziom nagrzania do struktury swoich naturalnych włosów. Na tych cienkich i delikatnych zastosujesz niższe temperatury, a na tych mocno zakręconych skorzystasz z nagrzania wynoszącego ponda 200 stopni C. Zadziałasz na swoje włosy tak, aby je upiększyć, ale absolutnie im nie zaszkodzić.

Dobry i funkcjonalny system regulowania temperatury urządzenia przyda ci się zdecydowanie najbardziej. Nie tylko on decyduje jednak o jakości prostownic. Oglądając ten cały ranking prostownic fryzjerskich, sama będziesz mogła zobaczyć, że jego twórcy zwracają również sporą uwagę na inne dodatkowe funkcje tych urządzeń. Klasyfikują je do różnych miejsc przy uwzględnieniu zastosowanych w nich materiałów. Musisz koniecznie dowiedzieć się, z jakiego tworzywa wykonano podobającą ci się prostownicę. Najlepsza okaże się ta, której pokrycie będzie w pełni ceramiczne. Nie jest ono szkodliwe dla włosów. Tak naprawdę ze wszystkich dostępnych na rynku materiałów (oczywiście mowa o tych stosowanych w produkcji prostownic) to ceramika uchodzi za najlepsze tworzywo. Pokryta nią powłoka zabezpieczy twoje włosy przed negatywnym działaniem wysokich temperatur. Dzięki niej jeszcze lepiej ochronisz swoje kosmyki, choć oczywiście nie oznacza to, że będziesz mogła totalnie zrezygnować z posługiwania się kosmetykami termoochronnymi. Zawsze nałóż je na włosy jeszcze przed ich prostowaniem. Kosmyki pokryte zabezpieczającym je filmem staną się mniej podatne na zniszczenia i ewentualne popalenie, do którego może dojść zwłaszcza wtedy, gdy ustawisz swoją prostownicę na bardzo wysoką temperaturę, przekraczającą te zalecane 200 stopni C.

Skoro powstrzymywałaś się od zakupu prostownicy już od dłuższego czasu i pozwoliłaś sobie na nią dopiero teraz, gdy zaczęłaś dysponować zwiększonym budżetem, postaraj się zainwestować w coś naprawdę porządnego. Nie żałuj swoich pieniędzy. Tak naprawdę im mniej ich wydasz, tym więcej ich stracisz. Prostownica za dwadzieścia czy trzydzieści złotych już po jednym tygodniu może nadawać się do wyrzucenia. Wywołane przez nią zniszczenia będą wymagać od ciebie specjalistycznej pielęgnacji włosów, na którą poświęcisz kolejne swoje ciężko zarobione pieniądze. A po co zmagać się z późniejszymi efektami ubocznymi prostowania, skoro ten najpopularniejszy zabieg stylizacyjny możesz przeprowadzić w sposób bezpieczny dla twoich włosów. Dobra prostownica nie może być tania. Jeśli wejdziesz raz jeszcze na ranking prostownic fryzjerskich, sama dostrzeżesz, że w pierwszej dziesiątce listy po prostu nie ma urządzeń, których cena wynosiłaby mniej niż sto złotych. Wnioski nasuwają się same. Za wysoką jakość trzeba po prostu trochę zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here