Suszarki do włosów - jak kupować?

Suszarka do domowego użytku czy profesjonalna?
Suszarki do domowego użytku mają zdecydowanie niższą cenę od suszarek fryzjerskich profesjonalnych ze względu na to, że te przeznaczone do salonów są wyposażone w inne silniki. Silnik suszarki fryzjerskiej, przeznaczonej do użytku przez wiele godzin bez przerwy w salonie fryzjerskim musi pozwalać na taką pracę. W domowych warunkach silniki tego typu nie są potrzebne. Jeśli więc chcemy zapłacić więcej jedynie za to, aby w domowej łazience mieć suszarkę z turbo silnikiem, to musimy wiedzieć, że to nie przyniesie nam żadnej realnej korzyści.

Obudowa suszarki
Dodatkowo, kupując suszarkę profesjonalną dopłacamy również do trwałej obudowy, odpornej na uszkodzenia mechaniczne. Fryzjerki często upuszczają suszarki na podłogę, często też takie suszarki są używane. Dlatego muszą mieć silniejszą konstrukcję niż te, których używamy średnio raz na dwa dni w domowych warunkach. Przestrzegamy jednak: jeśli suszarka, którą chcesz kupić nie ma innych dobrych wartości poza tym, że ma po prostu silnik dostosowany do masowej pracy, to nie warto w nią inwestować.

Waga suszarki
Suszarki profesjonalne mają też zdecydowanie większe rozmiary niż suszarki do domowego użytku. Wszystko ze względu na specjalne silniki, w które są wyposażone. Za tym idzie również ich zwiększona waga: im bardziej złożona budowa suszarki, tym większe gabaryty i wagę osiągnie, a jednocześnie tym mniej będzie poręczna. Poręczność suszarki jest bardzo ważna, jeśli chcemy używać jej dla własnych potrzeb. Całkowicie inaczej suszy się włosy innej osobie niż sobie samej.

Suszarka do gęstych włosów
Suszarki do gęstych włosów powinny mieć nieco zwiększoną moc. Im większa moc, tym silniej powietrze będzie wypychane z suszarki. Im dłuższe włosy, tym również moc suszarki powinna być większa. Jeśli chcemy szybko wysuszyć rano włosy geste i długie, wówczas potrzebujemy suszarki o mocy co najmniej 2000 W. Jeśli jednak nasza czupryna nie jest tak gęsta, a włosy schną same bez problemu, wówczas do układania fryzury wystarczać nam będzie z reguły moc równa 1500 W.

Regulacja temperatury w suszarkach do włosów
Osoby, które są wrażliwe na wysokie temperatury, a wiec osoby, które mają na przykład trądzik różowaty, powinny koniecznie zainwestować w taką suszarkę, która ma zainstalowany regulator temperatury. O ile dla zdrowia włosów wskazane jest suszenie ich w chłodnym nawiewie, to jednak gdy mamy zimę i w łazience jest zimno, wówczas lepiej jednak mieć suszarkę z regulatorem temperatury. Dodatkowo, ciepły nawiew z suszarki będzie nam potrzebny, gdy będziemy chcieli wyregulować sobie loki metodą termalną.

Suszarki do włosów z jonizacją
Suszarki do włosów opinie z funkcją jonizacji spotykają się z coraz bardziej przychylnymi komentarzami nie tylko ze strony blogerek urodowych, ale również ze strony klientek. Używając suszarki z jonizacją regularnie można szybko przekonać się, jak polepsza się stan naszych włosów. Wszystko przez to, że strumień powietrza wypuszczany na włosy z suszarki nie jest suchy, a tym samym nie uszkadza włosów.

Suszenie ciepłym, czy zimnym powietrzem?
Jak wiadomo, włosy łatwiej jest wysuszyć, gdy używamy do tego ciepłego nawiewu powietrza. Dzięki ciepłu wygenerowanemu przez suszarkę, woda rozpływa się w powietrzu. Jednak ciepłe powietrze wydmuchiwane z suszarki zostawia na włosach ładunek elektryczny, który negatywnie wpływa na ich stan. Suszarki z jonizacją pozwalają pozbyć się tego problemu. Włosy naelektryzowane nie tylko źle wyglądają, ale także źle rosną. Trudno jest je ułożyć we fryzurę. O lokach przy naelektryzowanych włosach można w zasadzie zapomnieć.
Suszarki do włosów opinie z jonizatorem pozwalają również suszyć włosy tylko na zimno. Suszenie włosów na zimno powoduje, że łuski nie otwierają się, a włos pozostaje gładki i finalnie fryzura bardziej się błyszczy po takim suszeniu.

Suszarki do włosów opinie z jonizacją
Suszarki z jonizatorem zapobiegają matowieniu i wysuszaniu włosów. Nie są na szczęście już tak drogie jak kiedyś. Obecnie w każdym sklepie z narzędziami domowymi można kupić sobie suszarkę z jonizatorem powietrza za mniej niż 150 zł. Funkcji jonizacji powietrza nie mają jak dotąd jeszcze małe suszarki turystyczne.

Dobra suszarka do włosów opinie: jak znaleźć?
Udając się na zakupy po suszarkę z jonizacją powietrza trzeba jednak mieć już wiedzę na temat tego, które suszarki tego typu są bublami. Niektóre modele szeroko dostępne na rynku mają wprawdzie wbudowany mechanizm jonizowania powietrza, ale w praktyce nie działają tak jak powinny. Jak poznać, że suszarka jonizuje powietrze? Niestety, nie da się tego ocenić na pierwszy rzut oka. Powietrze zjonizowane nie ma żadnego zapachu, a jonizacja nie generuje żadnych dźwięków. Aby ustrzec się przed kupowaniem bubli, warto po prostu zaufać znanym i sprawdzonym na całym świecie markom sprzętu do stylizacji włosów.

Dobra suszarka z jonizacją może spowodować, że nasze włosy będą finalnie w lepszej kondycji niż przed rozpoczęciem jej stosowania. Dlatego wydaje się, że kupno suszarki z jonizacją to jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here