Rzęsy jedwabne

Ulubionym kosmetykiem wszystkich kobiet jest oczywiście tusz do rzęs. Panie, które dbają o swój wygląd, potrafią po prostu zawsze mieć go przy sobie. Oczywiście tuż przed wyjściem z domu, nawet gdyby tylko wybierały się do spożywczego sklepu lub na spacer do parku, przeciągają swoje włoski czarną i wyrazistą maskarą, aby dodać całemu spojrzeniu świeżości i wypełnić czymś tą gołą i pustą twarz. Pomalowane rzęsy same w sobie tworzą minimalny makijaż. Stają się wręcz jego największym atutem. Gdyby tak pomalować buzię przeróżnymi korektorami, fluidami i pudrami, następnie ją zaakcentować z pomocą modelujących preparatów (bronzerów i róży), a na samym końcu zaznaczyć mocniej brwi i pokryć powieki fantazyjnymi cieniami, makijaż (nawet ten najlepiej wykonany) wciąż okazałby się niekompletny, bo zabrakłoby w nim czegoś najważniejszego – oczywiście zaznaczonych rzęs. Już małe dziewczynki, uczęszczające do szkół podstawowych, próbują je sobie malować. Mamy zabraniają im korzystania z innych kolorowych kosmetyków, wiedząc, że taki puder czy fluid mógłby pogorszyć stan ich cery, ale na tusz do rzęs dają im wolną rękę. Nie jest to jakiś specjalnie wymagający kosmetyk, dlatego też nawet dziewczynki i nastolatki teoretycznie mogą z niego korzystać. Chętnie to zresztą robią! Maskary są łatwe w użyciu, dlatego w przeciągu paru zaledwie minut można stworzyć dzięki nim na rzęsach niesamowity efekt. Niektórym kobietom taki rezultat nie wystarcza jednak w stu procentach. I to właśnie one coraz częściej sięgają po rzęsy jedwabne lub innego rodzaju rzęsy sztuczne.

Większość standardowych tuszy, występujących we wszystkich drogeriach, jest w stanie upiększyć odrobinę grube, mocne i długie rzęsy. Z tymi krótszymi i delikatniejszymi trudno jest jednak coś zrobić. Nawet jeśli zostanie na nie naniesiony najdroższy i najlepszy tuż na świecie, nie zmieni on faktu, że powieki pokryte są małą ilością włosków, których zwykłymi maskarami nie da się niestety zagęścić. Efekt ten dadzą kobiecie wyłącznie sztuczne rzęsy. Przedłużając je w taki sposób, można osiągać zróżnicowane rezultaty. Wszystko zależy od konkretnej zastosowanej techniki oraz rodzaju samych rzęs – czyli materiału, z którego zostały one wykonane. Na efektywność tej upiększającej metody spory wpływ mają także same kosmetyczki. Nie do końca wykwalifikowana „ekspertka” od makijażu, która po raz trzeci czy czwarty w życiu będzie doklejać rzęsy swojej klientce, może zupełnie świadomie zaproponować jej olbrzymi i piękny wachlarz włosków, który jednak kompletnie nie będzie pasować do kształtu samych oczu czy koloru cery. Takie rzęsy rzadko kiedy wyglądają dobrze. Zazwyczaj stosowane są wyłącznie na specjalnych okazjach – ślubach, weselach, imprezach urodzinowych oraz sylwestrach. Kobiety dość chętnie wykorzystują je również podczas przyjęć przebieranych, kiedy tylko muszą jakoś oryginalnie się przystroić i dopasować do swojej kreacji równie wyrazisty makijaż. Sztuczne rzęsy tworzą go same. Takie teatralne nie sprawdzą się jednak na co dzień.

Zwracając uwagę na różnorodne rodzaje sztucznych rzęs i starając się wybrać spośród nich coś naprawdę najlepszego, najlepiej w pierwszej kolejności spojrzeć na to, z czego takie włoski zostały w ogóle wykonane. Dobrym wyborem mogą okazać się te jedwabne. Rzęsy jedwabne uznaje się za jedną z najpopularniejszych odmian tych produktów. Pozwoliły one zwykłym kobietom na skorzystanie z tego niesamowitego makijażu oczu. Dawniej bowiem sztuczne rzęsy noszone były przede wszystkim przez większe gwiazdy, które mogły w nich pokazywać się na czerwonych dywanach lub w takich makijażach występowały w różnych przedstawieniach, spektaklach teatralnych i bardzo ważnych uroczystościach. Przeciętna kobieta nie chciała aż tak drastycznie zmieniać wyglądu swojej twarzy, dlatego uznawała, że sztuczne rzęsy po prostu nie są dla niej, a zwykły tusz powinien jej w zupełności wystarczyć. Techniki umożliwiające tworzenie mniejszych i cieńszych kępek zmieniły jednak to wszystko o sto osiemdziesiąt stopni. Sztuczne rzęsy stały się po prostu subtelniejsze i delikatniejsze. Niektóre z nich wyglądają tak naturalnie, że wręcz nie da się ich odróżnić od prawdziwych rzęs kobiecych. Tak właśnie zazwyczaj wyglądają rzęsy jedwabne. Wystarczy spojrzeć na różne fora internetowe i blogi, na których kobiety pokazują, jak wyglądały przed ich założeniem i jak prezentują się teraz. Efekt zawsze jest świetny! Nie dominuje on twarzy ani samego makijażu, a mimo tego zwraca na siebie lekką uwagę. O to właśnie powinno chodzić w sztucznych rzęsach. Nie mają one totalnie zmieniać naturalnej urody, a po prostu ją podkreślać i podkręcać.

Jeżeli natomiast jakaś kobieta zastanawia się nad tym, czy takie sztuczne rzęsy będą w ogóle do niej pasować, zawsze może najpierw zdecydować się na doklejenie tych odczepianych i zobaczyć, jak się w nich czuje i jak w nich wygląda. Mimo wszystko rzęsy oferowane w gabinetach kosmetycznych nosi się z dużo większą łatwością i przyjemnością. Są one po prostu wygodniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here