Przyklejanie rzęs na pasku

Sztuczne rzęsy na pasku – jak wybrać odpowiednią długość?
Po tym jak wybierzemy już odpowiednią markę sztucznych rzęs na pasku, należy dopasować ich długość. Każde oko jest inne: różnimy się między sobą wielkością oczu. Ze względu na to, każda kobieta potrzebuje innej długości rzęs na pasku. Dlatego, po zakupie rzęs na pasku, należy przyciąć je na odpowiednią dla nas długość. Jak ocenić, jaka długość rzęs jest najlepsza? Należy wyjąć sztuczne rzęsy na pasku z opakowania, przyłożyć do oka bez przyklejania ich i po prostu oznaczyć, w którym miejscu rzęsy wystają poza oko. Następnie, trzeba je po prostu uciąć. Wystarcza małe ostre nożyczki lub zwykłe cążki do rzęs.

Dlaczego trzeba przyciąć sztuczne rzęsy?
Zbyt długie rzęsy na pasku będą nas drażniły, szczególnie w kącikach oczu. Dodatkowo, nakładanie zbyt długich rzęs może odbić się negatywnie na naszym wyglądzie, bo oko zostanie przez nie wizualnie przeciążone. Wywołuje to efekt zmęczonego oka. Dodatkowo, zbyt długie rzęsy na pasku postarzają niepotrzebnie kobietę i sprawiają, że wygląda ona na „przemalowaną”.

Jak ciąć sztuczne rzęsy?
Często rzęsy, które kupujemy w drogeriach mają rożną gęstość: z jednej strony są bardziej geste, niż wewnątrz. Oczywiście dokonując korekty długości rzęsy drogeryjnej trzeba odcinać od niej części, w których włosków jest najmniej. Odcinanie warto wykonywać stopniowo i w małych kawałkach. Częstym błędem kobiet i kosmetyczek jest niszczenie rzęs poprzez obcięcie jednorazowo zbyt dużej części. Można oczywiście przykleić sobie zbyt krótkie rzęsy, jednak efekt nie będzie wyglądał naturalnie, a oko wyda się wyłupiaste.

Jak przygotować rzęsy naturalne przed aplikacją rzęs sztucznych?
Czy należy pomalować rzęsy naturalne przed tym, jak przykleimy do nich rzęsy sztuczne? Jeśli mówimy o przyklejaniu rzęs na pasku, a nie o doklejaniu rzęs w kępkach u kosmetyczki, to jak najbardziej wskazane jest pomalowanie rzęs naturalnych tuszem przed odklejeniem na nie paska.

Po co maluje się rzęsy tuszem przed doklejeniem paska?
Po to, aby je podkręcić. Ma to szczególne znaczenie, gdy nasze naturalne rzęsy rosną prosto. Unikniemy wówczas sytuacji, że po przyklejeniu rzęs sztucznych będą się one nieładnie odróżniały od rzęs naturalnych. Pamiętajmy jednak, aby tego tuszu nie było zbyt dużo – grudki tuszu mogą utrudniać przyklejanie rzęs sztucznych. Dodatkowo, rzęsy bardzo usztywnione tuszem nie nadają się za bardzo do naklejania na nich paska. Nawet jeśli będą to markowe i doskonalej jakości rzęsy sztuczne, to przy za bardzo wytuszowanych rzęsach naturalnych efekt będzie mizerny.

Nakładamy klej na pasek sztucznych rzęs
Klej nakładamy pęsetą. Unikajmy nakładania kleju bezpośrednio z opakowania na rzęsę – wówczas istnieje ryzyko, że dodamy go za dużo. Zbyt duża ilość kleju na pasku spowoduje, że będzie to widoczne. Dodatkowo, trudno jest taką rzęsę doczyścić. Potrzebne będzie szorowanie, które powygina włoski w sztucznej rzęsie we wszystkie strony. Będzie to jednoznaczne ze zniszczeniem rzęsy. Po nałożeniu odrobiny kleju na pasek rozprowadźmy go pęsetą i poczekajmy, aż trochę wyschnie. W czasie oczekiwania na wyschniecie można wyginać rzęsę, aby nadać jej sprężystości. Łatwiej wówczas będzie nam ją zaaplikować. Ma to szczególne znaczenie, gdy kupujemy geste rzęsy.

Jak aplikować sztuczne rzęsy?
Najtrudniej nam będzie, gdy będziemy patrzyły w tym czasie na wprost. Zdecydowanie łatwiej jest patrzeć w lusterko pod kątem: z góry lub z dołu. Podczas aplikowania warto więc układać lusterko tak, aby patrzeć w dół. Unikniemy wówczas nakładania rzęsy z pozostawianiem prześwitu. Taka przerwa między powieką a sztuczną rzęsą jest widoczna i jest mało estetyczna.

Jak aplikować rzęsy, aby był symetryczne?
Aby przykleić rzęsy symetrycznie, koniecznie zorganizujmy sobie podparcie ręki podczas aplikowania. Wówczas nie drży nam ręką. Czym aplikować rzęsy? Służą temu pęsety do kępek. Można je kupić dosłownie za mniej niż 10 zł. Można też robić to ręką, jednak nie uzyskamy wtedy tak precyzyjnych wyników jak przy użyciu specjalnego narzędzia.

Nakładanie rzęs: kolejność
Rzęsy na pasku powinno się przyklejać do skóry powieki, a nie do samych rzęs naturalnych. Prawidłowa aplikacja rzęs powinna rozpoczynać się od środkowej części oka: na początku przystawiamy rzęsy sztuczne do środka oka, a następnie doklejamy je do kącików oczu. Dociskamy rzęsy pęsetą, aby dobrze się przykleiły. Po wszystkim możemy dociskać je palcami.

Czy sztuczne rzęsy można malować?
Po zaaplikowaniu rzęs na pasku nie należy malować ich tuszem. Wiele kobiet decyduje się na malowanie rzęs dolnych, używajmy wówczas tuszu wyprodukowanego na bazie wody. Rzęsy czyścimy wodą lub płynem micelarnym: nigdy kosmetykami na bazie olejków. Rzęsy na pasku należy koniecznie wyczyścić z kleju. Mimo że nowoczesne kleje są przezroczyste, to jednak konieczne jest doczyszczanie rzęs u nasady bezpośrednio po aplikacji. Po zdjęciu paska, należy wykąpać je w specjalnych substancjach. Po czyszczeniu schowajmy je do opakowania ochraniającego przed kurzeniem i przed odkształcania się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here