dym
fot. pexels.com

Fajka wodna, czyli inaczej bongo jest często pomysłem na prezent na osiemnastkę, ale i nie tylko. Dla jednych to bardzo popularny gadżet, a dla innych zupełna nowość. Zobacz, jakie są rodzaje fajek wodnych i wybierz takie bongo, które spełni twoje oczekiwania.

Zobacz też: http://jegoego.pl/wybieramy-nowe-bongo/

Bongo w wersji mini

Mini bongo to wersja zdecydowanie mniejsza od tradycyjnej fajki wodnej. Sprawdzi się dla osób, które korzystają z fajki wodnej w pojedynkę od czasu do czasu. Wówczas nie potrzeba kompletnego i dużego sprzętu, ale zdecydowanie wystarczy bongo mini. Zda ono egzamin również w podróży, ponieważ zazwyczaj są one lekkie i kompaktowe. Bongo mini jest z reguły nieco tańsze od klasycznego, także sprawdzi się również na start.

Bongo proste – wersja najbardziej klasyczna

Prosta fajka wodna jest najbardziej klasycznym, uniwersalnym, a do tego również eleganckim rodzajem tego gadżetu. To, co wyróżnia bongo proste od innych jest głównie kształt produkowanego dymu, który zdecydowanie bardziej przypomina chmury, aniżeli zwykły dym. Bongo proste może występować w wersji mini, jak i klasycznej. Zawiera ono prostą rurową konstrukcję, dyfuzory i łodygę.

Bongo zaokrąglone

Główna cecha, która wyróżnia bongo zaokrąglone i jest dla niego charakterystyczne to bulgocące bąbelki, które wydzielają się podczas korzystania z tej fajki wodnej. Te gadżety bazują na tzw. rundzie i mają obszerne zaokrąglone dno – od czego właśnie pochodzi ich nazwa. Dzięki dużemu dnu, bonga zaokrąglone są bardzo stabilne.

Bongo szklane

A tak naprawdę są to fajki wodne ze szkła laboratoryjnego. Produkuje się je z trójtlenku boru oraz krzemionki. To, co wyróżnia wyroby ze szkła borokrzemowego to niezwykła trwałość i delikatność materiału. Takie wyroby są bardzo cienkie i żaroodporne. Dzięki tym cechom, bonga ze szkła laboratoryjnego wytwarzają chłodny i łagodny dym.

Fajka wodna akrylowa

Bongo z akrylu to alternatywa dla fajki wodnej szklanej. To pierwsze jest tańsze i nie są aż tak bardzo kruche, jak te ze szkła laboratoryjnego. Fajka wodna akrylowa wytwarza intensywny dym, przy czym ta szklana dla porównania – łagodniejszy. 

Przeczytaj też: http://www.kosmetyka.edu.pl/pomysly-na-spersonalizowane-prezenty/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here