Profesjonalne farby do włosów

Profesjonalnie wybrane farby do włosów sprawiają, że otrzymujemy mocny kolor, który jednocześnie potrafi utrzymywać się przez dłuższy czas. Informacje o poszczególnych właściwościach danej farby znajdziemy na opakowaniu, które należy dokładnie przeanalizować przed dokonaniem ostatecznego zakupu.
Na opakowaniu znajdziemy na przykład adnotację dotyczącą zawartości amoniaku. Jest on odpowiedzialny za wnikanie pigmentu do wnętrza włosów. Jego negatywną właściwością jest to, że podrażnia skórę, dlatego profesjonalne farby do włosów nie zawierają go wcale. Widoczne jest to na opakowaniu, ponieważ producenci często podkreślają ten aspekt. Farba aby okazała się dobrym zakupem musi posiadać jednak substancję, która będzie w stanie zastąpić amoniak, jednocześnie nie powodując żadnych, nawet najmniejszych podrażnień. Najczęściej alternatywą dla amoniaku jest Monoetyoamina znana bardziej pod skrótem MEA. Charakteryzuje się ona podobnymi cechami, ale nie jest ona niebezpieczna dla skóry, nie ma też tak silnego zapachu jak amoniak. Wybierając dobrą farbę powinniśmy zwracać też uwagę na znajdujący się na opakowaniu numer oraz nazwę koloru. Jest to pożyteczna informacja, jeżeli chcemy samodzielnie zrobić sobie odrosty bez pomocy fryzjera. Dzięki temu numerowi szybciej odnajdziemy dokładnie ten sam kolor przez co zabieg zakończy się powodzeniem.
Na opakowaniu z reguły widnieje kolor, który nie będzie w stu procentach odzwierciedlał efektu farbowania. Z reguły podczas farbowania kolor staje się nieco ciemniejszy, zdarza się nawet, że ma zupełnie inny odcień, na co trzeba być przygotowanym. Kolor z opakowania będzie najbliższy oczekiwaniom w momencie, gdy będzie nakładany na włosy o podobnym kolorze.
Dokonanie odpowiedniego zakupu może więc rodzić wiele wątpliwości. Jeżeli będziemy wahać się pomiędzy poszczególnymi odżywkami, lepszym wyborem okaże się zakupienie tej w kolorze jaśniejszym. Wtedy zachodzi duże prawdopodobieństwo, że w praktyce okaże się ciemniejszy, czym spełni nasze oczekiwania. Chcąc nabyć farbę w kolorze blond, najlepszym wyborem jest kolor utrzymany w odcieniu najbardziej zbliżonym do naturalnego koloru włosów.
Mając dłuższe włosy jest duże prawdopodobieństwo, że jedno opakowanie farby może okazać się niewystarczające, dlatego lepiej jest przezornie dokonać zakupu przynajmniej dwóch opakowań. Często zdarza się tak, że zbyt mała dawka preparatu koloryzującego decyduje o nieudanym farbowaniu, które trzeba powtórzyć. Nie można w takiej sytuacji oszczędzać na ilości farby. Oczywiście należy kupować zawsze dwa takie same opakowania pochodzące od jednego producenta.
O wyborze koloru farb decyduje przede wszystkim efekt, który planujemy osiągnąć oraz naturalnych kolor naszych włosów. Jeśli więc posiadamy rozjaśnione włosy i naszym głównym celem jest ich umiejętne przyciemnienie powinniśmy mieć świadomość tego, że uzyskamy początkowo kolor posiadający zielonkawy odcień. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ farby zawierające naturalne kolory posiadają duże ilości pigmentów. Aby przeciwdziałać takiemu scenariuszowi należy umiejętnie zneutralizować ich właściwości. Można to zrobić poprzez zakup dodatkowej farby w odcieniach czerwieni. Dodanie jej w niewielkiej ilości nie tylko zapobiegnie pojawieniu się zieleni, ale jednocześnie będzie w stanie dodać kolorowi ciepłego i naturalnego odcienia.
Chcąc otrzymać silny i naturalny kolor rudy, powinniśmy zmieszać czerwoną farbę z odcieniem średni-brąz lub średni blond. Taka mieszanka pozwoli nam na uniknięcie często spotykanego efektu wściekle rudych włosów. Kolor będzie dodatkowo jeszcze trwalszy, jeśli skorzystamy z takiego połączenia.
Kobiety, które miały farbowane włosy na kolor czarny przed zmianą na inny odcień powinny udać się najpierw do fryzjera w celu przejścia zabiegu dekoloryzacji. Maksymalnie potrzeba trzech takich zabiegów, aby móc przystąpić do kolejnego farbowania. Bez przejścia zabiegów dekoloryzacji, farbowanie nie będzie w stanie dać zadowalających rezultatów. Nałożony nowy kolor będzie praktycznie niezauważalny.
Profesjonalne farby dostępne są jedynie w zakładach fryzjerskich lub hurtowniach. Doświadczony fryzjer mając je do dyspozycji jest w stanie otrzymać praktycznie każdy odcień. Farby tego rodzaju charakteryzują się znacznie większą paletą odcieni. Farby profesjonalne utrzymują się w dobrym stanie przez nawet 6 tygodni. Korzystając z tego rodzaju farb nie należy się raczej spodziewać efektu przesuszania się włosów. Decydując się na ich zakup należy mieć na uwadze to, że są one droższe od farb dostępnych w drogeriach. W przypadku osoby prywatnej najtańszym sposobem ich nabycia jest przeważnie droga internetowa. Są one dostępne bezpośrednio u hurtowników lub na portalach aukcyjnych. Przy zakupie farby tą metodą nie można zapomnieć o dokupieniu aktywatora. Konieczne jest też uzyskanie informacji na temat proporcji w jakich trzeba wymieszać go z farbą. W przeważającej części wypadków informacje te znajdziemy na opakowaniu lub na stronach producentów preparatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here