tatuowanie

Kobiety lubią zadbanych mężczyzn, to nic dziwnego. Jednak niestety zdarzają się sytuacje, że mężczyźni zapominają o właściwej pielęgnacji. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, jak każdy facet powinien o siebie dbać i nie ma to nic wspólnego z byciem osobą metroseksualną.

Antyperspirant to podstawa

Gdy zaczyna się lato i wysokie temperatury, w powietrzu czuć zapach…potu, który zazwyczaj pochodzi od płci męskiej. Niestety ten zapach, szczególnie w autobusie jest bardzo trudny do zniesienia. Dlatego wszystkim mężczyznom przypominamy, że dezodorant nie wystarczy, lecz należy używać antyperspirantu. Niektórzy mają większą tendencję do potliwości, w związku z tym muszą baczniejszą uwagę zwracać na tego typu kwestie. Ponadto zapach naszego potu zależy od tego co jemy i jaki tryb życia prowadzimy, dlatego pamiętajcie, by szczególnie latem stronić od ostrych potraw.

A gdy masz tatuaż…

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na zrobienie sobie tatuażu. To nic dziwnego, wszak to świetna ozdoba ciała. Jednak o tę ozdobę bezwzględnie należy dbać, a więc nie możecie zapomnieć o właściwej pielęgnacji, zarówno tuż po wykonaniu tatuażu, jak i kiedy już się wygoi. Zatem na samym początku powinniście poprosić tatuażystę o polecenie najwyższej jakości kremu do tatuażu, po czym go zakupić. Trzeba tutaj pamiętać, że będzie potrzebny krem przyspieszający gojenie i dobrze nawilżający, gdyż skóra w trakcie gojenia nie może być przesuszona. Po tym, jak tatuaż się zagoi należy nadal go nawilżać. Kremy do tatuażu powinny stać się stałym elementem męskiej kosmetyczki. Wśród nich musi znaleźć się także ten z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+. Nawet jeśli chcesz uchodzić za twardziela z tatuażami i uważasz większość kosmetyków za zbędną fanaberię, to w pielęgnację tatuażu koniecznie musisz zainwestować, aby szybko się zagoił i zawsze dobrze się prezentował.

Czyste buty Twoją wizytówką

Nawet w wieku dorosłym można usłyszeć od rodziców krytykę: umyj wreszcie te buty. Choć wielu mężczyzn o siebie bardzo dba, to czasami o myciu butów zapomina. Dlatego przypominamy, że buty są Twoją wizytówką i świadczą o tym, że dbasz o szczegóły, a także jesteś dokładny i precyzyjny w tym co robisz. Z pewnością o takiej kwestii nie można zapominać, gdy przychodzi się na rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy, wszak pierwsze wrażenie bardzo się liczy, a często nie tylko kobiety są lustrowane od stóp do głów.

Zadbaj o czyste i schludne paznokcie

Nie musisz być lekarzem czy fizjoterapeutą, by dbać o swoje dłonie i paznokcie. To Twój obowiązek. Niestety, gdy masz brudne paznokcie często uznawany jesteś za brudasa. Rozumiemy, że możesz pracować fizycznie czy w ogrodzie, ale tak naprawdę wyczyszczenie paznokci nie jest zajęciem czasochłonnym, a świadczy o Twojej higienie. Mężczyźni mają zwyczaj witając się podawać sobie ręce, robią to również często w kontaktach z kobietami, dlatego jeśli również to robisz, zawsze powinieneś zwracać uwagę na czystość Twoich dłoni i paznokci, a także długość tych ostatnich, wszak wbicie komuś paznokci w skórę nie jest niczym przyjemnym.

Zęby Twoją wizytówką

Choć z pewnością nie powinno tak być, to jednak ciągle się zdarza, że wielu mężczyzn zapomina o regularnym szczotkowaniu zębów. Nieprzyjemny zapach z ust zabijają gumami do żucia, jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że to nie wystarcza, aby zęby były zdrowe i dobrze się prezentowały. Niektórzy niestety zapominają nawet o gumie do żucia i wtedy robi się większy problem…Zatem koniecznie musisz zainwestować nie tylko w dobrą pastę z fluorem, ale również szczoteczkę sensoryczną, dzięki której nie musisz dbać o to, czy wykonujesz prawidłowe ruchy przy myciu, gdyż urządzenie robi to za Ciebie. Ponadto ma wbudowany timer, dzięki któremu nie musisz również pilnować czasu, który powinien być przeznaczony na mycie zębów. Jeśli chcesz mieć bielszy uśmiech, to możesz również zainwestować w specjalny aparat do wybielania, który jest na pewno znacznie tańszy niż wybielanie u dentysty. Oczywiście najtrwalsze i najlepsze efekty da udanie się do specjalisty. A propos dentysty musisz pamiętać o regularnych wizytach, wszak próchnica nie wygląda dobrze, a przez zaniedbania możesz również stracić zęby, a kobiety na uzębienie zwracają uwagę.

Warto o siebie dbać, a nawet trzeba o siebie dbać. Dzięki temu nie tylko jesteście atrakcyjniejsi dla płci przeciwnej, ale również lepiej czujecie się sami ze sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here