Nawilżająca maska do włosów

Nawilżanie włosów jest bardzo ważne i wie o tym każdy, kto choć raz miał problem z suchością włosów, która w dodatku uwielbia pojawiać się szczególnie jesienią oraz zimą. Jest to okres, w którym włosy są szczególnie podatne i narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak mróz i wiatr, ale i czynników, które mogą atakować włosy w pomieszczeniach. Mowa tutaj oczywiście o ogrzewaniu, które jest wrogiem dobrej kondycji skóry, włosów oraz paznokci. Na pewno każdy doskonale zna ten czas w roku, gdy ogrzewania naprawdę daje mu się we znaki i bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie. Dlatego tak ważnym jest regularne wietrzenie pomieszczeń, w których się znajdujemy. Aby w pełni zadbać o włosy w tym okresie, warto na przykład zapoznać się z tym, czym jest nawilżająca maska do włosów. Na pewno będzie to doskonały sposób na to, aby utrzymać swoje włosy w doskonałej kondycji przez okres trwania całej zimy. Na pewno są to sposoby, z których powinna skorzystać każda kobieta lub każdy mężczyzna posiadający długie i przesuszające się włosy.

Jakie są podstawowe powody przesuszonych i nieładnie wyglądających włosów?

Nie da się dyskutować z tym, że dobrze nawilżone włosy po prostu wyglądają zdecydowanie ładniej. Doskonale się układają, są gładkie i podatne na różnego rodzaju stylizacje. Nie odstają każdy w swoją stronę i, z całą pewnością zachwycają swoim blaskiem. To właśnie dlatego szczególnie warto zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów i stosować się do kilku podstawowych zasad, które ułatwią życie zwłaszcza jesienią oraz zimą. Co przyczynia się do takiego stanu rzeczy i tego, że włosy tak łatwo się przesuszają? Do ich przesuszenia przyczynia się naprawdę wiele różnych, a przede wszystkim także poważnie złożonych czynników. Są to na przykład czynniki, których trudno uniknąć na przykład podczas wakacyjnego wyjazdu. Chodzi tutaj o promieniowanie UV, ale i niestety o kąpiele w morskiej wodzie i w wodzie z chlorem, jaką znaleźć można w wielu basenach. Oczywiście za przesuszanie się włosów odpowiada także ich stylizacja, a raczej produkty, które są do niej używane. Nie od dziś wiadomo, że wszelkiego rodzaju lakiery do włosów są bardzo niezdrowe i potrafią znacznie osłabić włosy, a także pozbawić je naturalnego blasku oraz elastyczności. Bardzo szkodliwe dla struktury włosa są także akcesoria do ich układania. Najgorsza z tego towarzystwa oczywiście jest prostownica oraz suszarka z gorącym powiewem. Przesuszone włosy pojawiają się też częściej u osób borykających się z problemem przetłuszczającej się skóry głowy.

Jakie są domowe sposoby, na to aby powstała nawilżająca maska do włosów?

Takich dobrych i sprawdzonych sposobów, które spokojnie można wypróbować w domu jest naprawdę ogrom. A między innymi jajeczna maska idealna na każde włosy. Jako nawilżająca maska do włosów sprawdzi się wręcz idealnie!
Do przygotowania tej odżywki, maski nawilżającej, koniecznie potrzeba żółtka jajka, 2 łyżek oliwy z oliwek oraz 2 łyżek soku z cytryny. Jedyną filozofią w produkcji tej maski jest fakt, że składniki należy ze sobą dokładnie wymieszać, aby nie było żadnych grudek i nałożyć na wilgotne włosy. Tutaj warto wspomnieć o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Włosy muszą być chłodne! Nigdy gorące, ponieważ na gorących pasmach, jajko ścięłoby się błyskawicznie i zamiast nawilżającej maski do włosów miałoby się raczej dziwną jajecznicę. Takie sposoby są bardzo często praktykowane przez kobiety zajmujące się pielęgnacją włosów na poważnie, ponieważ są one naturalne i dają pewność, że nie da się za ich pośrednictwem sobie zaszkodzić. Warto mieć kilka takich sprawdzonych trików, które odratują włosy w każdej sytuacji.

Dobrym sposobem na piękne i nawilżone włosy jest też maseczka ze śmietany! Kolejny produkt, który spokojnie można znaleźć w lodówce, a tak doskonale spisze się on w przypadku pielęgnacji i nawilżenia włosów w dogłębny sposób.
Wystarczy, że nałożysz na włosy pół szklanki zimnego jogurtu lub kwaśnej śmietany. Taką maseczkę warto zostawić na włosach przez okres około pół godziny. Po tym czasie należy ją dokładnie wypłukać zimną wodą. Przyznać trzeba, że jest to doskonały sposób na to, aby naturalnie odbudować włosy. Nie od dziś wiadomo, że jogurty zawierają w sobie probiotyki, które wnikają w głąb skóry, a w tym przypadku także włosów. Jest to tani sposób na to, aby odzyskać piękne i nawilżone włosy, bez potrzeby wydawania milionów na drogich fryzjerów i nie zawsze skuteczne zabiegi.

Dobrym pomysłem na maskę nawilżającą włosy jest też ciepły miód. Jest to banalnie proste. Wystarczy podgrzać trochę miodu, a potem nałożyć go na całą długość lekko wilgotnych i chłodnych włosów. Taką maseczkę można trzymać na włosach przez kwadrans, a potem dokładnie wymyć chłodnym strumieniem wody.

Tego typu nawilżająca maska do włosów może być jak najbardziej nakładana na włosy przynajmniej raz w tygodniu lub zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, a włosy będą sprawiały wrażenie oklapniętych, przesuszonych i pozbawionych swojej naturalnej witalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here