Leczenie otyłości

Jedną z kilku poważniejszych chorób cywilizacyjnych we współczesnym świecie jest otyłość. W niniejszym artykule przeanalizujemy sytuacje pod tym kątem w mieście Poznań. Wpisując w wyszukiwarkę Google frazę „leczenie otyłości w Poznaniu” bądź „leczenie otyłości Poznań” jedną z pierwszych stron jakie wyskakują jest strona „wrosinski.pl”. Jest to klinika dr Włodzimierza Rosińskiego. Jest on certyfikowanym lekarzem leczenia otyłości.

Na początku analizowania problemu warto zdefiniować różnicę między otyłością a nadwagą. Otyłość jest to stan nadmiernego odkładania się tkanki tłuszczowej powodującej zaburzenia stanu zdrowia. Powodem tego stanu jest dodatni bilans kaloryczny. Natomiast nadwaga jest to nagromadzenie się tkanki tłuszczowej powyżej optymalnego poziomu spowodowany brakiem aktywności fizycznej.

Aby poznać, czy waga jest prawidłowa stosuje się prosty wskaźnik BMI. Jest to relacja pomiędzy wagą a wzrostem. Jest to przydatne narzędzie umożliwiające sprawdzenie, czy dana osoba ma niedowagę, nadwagę, czy otyłość. Aby obliczyć indeks masy ciała należy podzielić wagę wyrażoną w kg przez wzrost do potęgi kwadratowej wyrażonej w metrach kwadratowych. Wartość tego wskaźnika mniejsza niż 18,5 kg/m2 oznacza niedowagę. Wartość pomiędzy 18,5 a 25 kg/m2 oznacza prawidłową wagę. Indeks w granicach 25-30 oznacza nadwagę, a powyżej 30 otyłość. BMI większe niż 30 oznacza wysokie ryzyko rozwoju wielu chorób.

Dowody sugerują, ze występowanie nadwagi i otyłości wzrasta dramatycznie na całym świecie i że problem ten dotyczy zarówno dzieci jak dorosłych. Jest wiele konsekwencji zdrowotnych związanych z otyłością począwszy od szybszej śmierci kończąc na wielu dolegliwościach i chorobach m.in.

– cukrzyca typu 2,
– choroby sercowo-naczyniowe,
– spadek jakości życia,
– choroby układu oddechowego.

Skuteczne leczenie otyłości zależy od zaangażowania pacjenta oraz osób mu bliskich, najbliższych przyjaciół i rodziny. Odpowiednia dieta i zmiana trybu życia jest konieczna.

W zależności od lokalizacji tkanki otyłość można podzielić na brzuszną oraz pośladkowo-udową.

Największy wpływ na rozwój otyłości mają czynniki środowiskowe: nieprawidłowe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej.

Klinika dr Rosińskiego ma bardzo dobre rekomendacje w internecie. Jest jedną ze słynniejszych klinik w Poznaniu. Pozwoliła ona wielu ludziom rozpocząć nowe – lepsze życie. Jedne z popularniejszych zabiegów, jakie są w ofercie tej kliniki to m.in. liposukcja, przeszczep tłuszczu, attiva, ozonoterapia, skleroterapia, krioterapia, lasery i wiele innych.

Gabinet leczenia otyłości dr Rosińskiego powstał, aby uświadamiać ludzi, że nie wystarczy zmniejszyć ilości dostarczanej energii, lub zwiększyć jej spalanie. Pierwszym krokiem powinien być powrót organizmu do stanu równowagi metabolicznej. Aby tego dokonać należy na początku nabyć wiedzy na ten temat, następnie przejść długą drogę poprzez odpowiednie żywienie, zwiększenie aktywności. Tego nauczą specjaliści. Pokażą oni utartą ścieżkę, którą należy podążać, aby powrócić do zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here