W jaki sposób schudnąć i cieszyć się życiem?

0
1004

Odchudzanie jest długim oraz ciężkim procesem, który będzie wymagał od nas wiele poświęceń. Wprowadzenie do naszego życia rutyny, aktywności ruchowej oraz deficytu kalorycznego będzie kluczem, którego szukamy.

Zobacz również: Skuteczne suplementy diety okiem Dietetyka

Dieta oraz kalorie

Na początku powinniśmy zastanowić się, ile chcemy stracić kilogramów, aby wiedzieć, do czego chcemy dążyć. Następnie należy obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, aby ułatwić sobie ten proces, najlepiej jest ściągnąć sobie aplikacje do liczenia kalorii, która zdecydowanie ułatwi nam życie. Takich aplikacji jest mnóstwo i to już od ciebie zależy, którą z nich wybierzesz. Proces liczenia kalorii w takiej aplikacji wygląda tak, że podajemy swoją wagę, wzrost, wiek oraz płeć, a następnie zaznaczamy swój cel. W naszym przypadku będzie to zrzucenie kilogramów. Program od razu obliczy nasze zapotrzebowanie i odejmie od tego 200-300 kalorii oraz pokaże wszystkie makroskładniki, które musimy spożywać w trakcie dnia. Wiadomo, że takie programy dadzą ogólny zarys, tego ile powinniśmy jeść, ponieważ każdy organizm jest inny. Każdy człowiek ma inny metabolizm oraz inne proporcje. Dlatego powinniśmy przetestować, kalorie, które podała nam aplikacja i po okresie dwóch tygodni sprawdzić, czy nasza waga spadła. Jeśli tak się nie stało, należy obniżyć podane kalorie o kolejne 200 i po dwóch tygodniach znowu sprawdzić wagę. Należy powtarzać ten proces do momentu, aż waga będzie spadać, wtedy poznamy swoje ciało na tyle, że będziemy w stanie wiedzieć mniej więcej, ile jedzenia powinniśmy przyjmować. Kolejnym procesem będzie wprowadzenie zdrowego jedzenia do naszego życia, oraz rozłożenie swojej diety na 5-6 małych posiłków. Zrezygnowanie z fast foodów, gazowanych napojów oraz innego jedzenia, które źle wpływa na nasze ciało, będzie na pewno pomocne w tym procesie. Powinniśmy zamienić te rzeczy na pełnowartościowe posiłki bogate w białko, w zdrowe tłuszcze oraz węglowodany. Znacznie łatwiejsze będzie zamówienie sobie diety pudełkowej. Jest mnóstwo cateringowych firm, które przygotują posiłki, specjalnie przez nas wybrane. W ten sposób zaoszczędzimy dużo czasu, ponieważ nie będziemy musieli gotować, jednak takie rozwiązanie jest dosyć kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Wprowadzenie aktywności do swojego życia

Wprowadzenie aktywności do naszego życia pozwala na spalanie kalorii każdego dnia, co będzie sprzyjało odchudzaniu i sprawi, że odkryjemy nowe pasje, które staną się tym, czego szukaliśmy przez całe życie. Nie musi być to od razu chodzenie na siłownie pięć razy w tygodniu, może to być spacerowanie, jogging, pływanie, aerobik. Aktywność również poprawi nasze samopoczucie, ponieważ po każdym treningu, będziemy mieli świadomość, że w końcu ruszyliśmy się z miejsca i idziemy w dobrym kierunku. Podczas uprawiania zróżnicowanych sportów, nawet tych rekreacyjnych w naszym ciele wydzielana będzie większa ilość serotoniny, która sprawi, że od razu poprawi nam się humor, oraz będziemy mieli więcej energii w ciągu dnia.

Wprowadzenie Aktywności ruchowej oraz diety idealnie będzie ze sobą współpracować. Te dwa procesy sprawią, że odchudzanie stanie się łatwe, oraz przyjemne, a twoje samopoczucie będzie na coraz większym poziomie każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here