Jak używać pianki do włosów?

Pianka do włosów to fantastyczny produkt stylizacyjny. Korzystają z niej wszyscy fryzjerzy, a równie często i chętnie robią to same kobiety i dziewczyny – czasem nawet mężczyźni. Odpowiednio użyta może wspaniale poprawić objętość całej fryzury i sprawić, że będzie wyglądać to tak, jak gdyby tych włosów było po prostu znacznie więcej! Po zastosowaniu pianki kosmyki stają się bardzo plastyczne, dzięki czemu łatwiej poddają się dalszym zabiegom stylizacyjnym. Można z nich wtedy tworzyć zupełnie dowolne fryzury, za każdym razem uzyskując zaskakująco dobry efekt. Kosmyki pokryte nawet niewielką ilością pianki do włosów będą mieć też o wiele lepszą strukturę. Zaczną mniej się puszyć, a mimo tego staną się gęstsze. Każda kobieta poradzi sobie wtedy z upięciem ich w wysoki kok lub zachwycający dużą objętością kucyk. Pianki do włosów szczególnie polecane są posiadaczkom kosmyków falowanych. Podkreślają bowiem ich naturalny skręt, a jednocześnie zapobiegają ich puszeniu się i opadaniu. Mogą nawet zabezpieczać włosy farbowane przed przedwczesnym płowieniem ich koloru, wydobywając z niego jego cudowną głębię i podwyższona intensywność. Pianki stały się także najlepszymi przyjaciółkami tych kobiet, które narzekają na swoje cienkie i smętne kosmyki. Przy pomocy tych produktów do stylizacji mogą unieść swoje włosy u nasady i zapewnić im po prostu maksymalną objętość.

Oczywiście rodzaj pianki powinien być dobrany do rodzaju samych włosów. Nie zawsze ten sam produkt sprawdzi się podobnie na kosmykach falowanych i tych prostych. W przypadku włosów kręconych zaleca się korzystać z dość delikatnych kosmetyków. Powinny mieć one lekką konsystencję i w miarę naturalny skład. Nie stworzą na głowie efektu „hełmu” i nie doprowadzą do sklejania się pojedynczych pasm. Minusem lżejszych i łagodniej działających pianek jest to, że nie utrwalają one fryzury zbyt dobrze, ale po jej ułożeniu zawsze można spryskać ją dodatkowo zwykłym lakierem, aby przez cały dzień trzymała się ona w jednym miejscu. Pianki przeznaczone do włosów kręconych w zamian oferują swoim użytkowniczkom całą masę dodatkowych substancji nawilżających. To dzięki nim włosy znacznie mniej się puszą i przestają się elektryzować. Mimo iż są mocno odżywione i nawilżone, wciąż pięknie się kręcą i naturalnie falują.

Gdy pianka do włosów kręconych zostanie już wybrana, trzeba będzie nauczyć się z niej korzystać. Jak to zatem zrobić? Otóż taki preparat zawsze powinien być nakładany na lekko wilgotne pasma. Najpierw należy więc dokładnie oczyścić swoje włosy (najlepiej użyć tutaj delikatnego i naturalnego szamponu), później spłukać je letnią wodą i odciągnąć jej nadmiar ręcznikiem. Można także zastosować specjalną odżywkę do włosów kręconych. Ułatwi ona ich rozczesanie, dzięki czemu już na tym etapie można będzie poradzić sobie z większymi kołtunami. Po dokładnym rozczesaniu włosów wystarczy sięgnąć po piankę i wycisnąć jej niewielką porcję na otwartą dłoń. W przypadku włosów półdługich i długich optymalną ilością będą dwie dozy produktu. Należy nanieść go dłońmi na całą długość włosów, skupiając się przede wszystkim na ich nasadzie. Piankę powinno się wgniatać w kosmyki, aby poprawić wygląd ich naturalnych skrętów.

Mimo iż pianki do włosów fantastycznie podkreślają naturalne kobiece fale, o wiele częściej kobiety stosują je w celu poprawienia objętości swoich fryzur. Jak zatem powinno się ich używać, aby taki efekt osiągnąć? Po pierwsze – jeżeli kobieta ma włosy bardzo cienkie, musi poszukać dla siebie pianki przeznaczonej właśnie do takiego rodzaju kosmyków. Przed jej użyciem powinna oczyścić swoje włosy, a następnie osuszyć je ręcznikiem, aby woda przestała z nich ściekać. Konieczne jest również dokładne rozczesanie wszystkich pasm. Najlepiej robić to grzebieniem o rzadkich ząbkach, który nie szarpie włosów, a jedynie delikatnie je rozwarstwia. Piankę należy natomiast nakładać przy pomocy rzadkiego grzebienia. Największą jej ilość należy umieścić przy samej nasadzie włosów i następnie ją wmasować lub wgnieść w same kosmyki. Resztkę preparatu można po prostu rozczesać grzebieniem, aby przedostał się on na całą długość kosmyków. Po tym kroku wystarczy zająć się już tylko suszeniem całej fryzury. Najlepiej robić to z głową pochyloną w dół, aby zmaksymalizować objętość fryzury. Nie tylko pianka do włosów poprawia wygląd cienkich pasm. Równie dobrze robi to bowiem odpowiednia technika suszenia.

Nie jest wcale powiedziane, że z pianek do włosów mogą korzystać tylko i wyłącznie te panie, których włosy są cienkie i delikatne lub kręcone bądź pofalowane. Ten podstawowy kosmetyk stylizacyjny świetnie zadziała także na zupełnie proste i mocne pasma. Dodatkowo je wygładzi i stworzy na nich lśniącą poświatę, która będzie wspaniale błyszczeć w naturalnych promieniach słonecznych. Dzięki zastosowaniu pianki do włosów można też przedłużyć świeżość pasm. Nie trzeba ich tak często myć, co na pewno tylko wyjdzie im na dobre. Codziennie oczyszczanie skóry głowy mogłoby ją bowiem dość mocno podrażnić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here