olejek herbaciany

Olejki eteryczne znowu wracają do łask. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo mają wiele właściwości, a ich sposób stosowania może być dobrany do indywidualnych potrzeb. Dowiedz się więcej już teraz.

Olejki w kosmetyce

Zwalczają cellulit, wygładzają zmarszczki, ujędrniają, ujednolicają koloryt skóry, przyśpieszają gojenie się ran. Wpływają zbawiennie na zmiany trądzikowe, doskonale regenerują skórę, włosy i paznokcie. Właśnie na takie efekty można liczyć, jeśli tylko dobierzemy odpowiednie olejki naturalne i będziemy je stosować właściwie oraz regularnie. Pamiętajmy, że efekty będą zauważalne, ale na to potrzeba czasu i systematyczności. Najważniejsze, że o nasze piękno zadbamy naturalnie.

Olejki dla zdrowia

Olejki można wykorzystywać zamiast leków farmaceutycznych. Odkryto je już wieki temu, kiedy medycyna nie była tak rozwinięta. Okazuje się, że wtedy były to jedyne lekarstwa, które niejednokrotnie ratowały zdrowie, a nawet życie. Przykładem może być olejek herbaciany, który działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo. Inne olejki mogą świetnie radzić sobie z problemami górnych dróg oddechowych, bólem głowy, problemami skórnymi czy chorobami układu pokarmowego. Zawsze należy wykorzystywać je zgodnie z przedstawianymi właściwościami i metodami zastosowania. Niektóre można spożywać, inne inhalować, a jeszcze inne nadają się do masażu ciała czy kąpieli.

Olejki dla relaksacji

Olejki pięknie pachną, a ich ogromny wybór sprawia, że każdy może komponować rzeczywiście ulubione zapachy. Te naturalne substancje pochodzenia roślinnego świetnie sprawdzą się do relaksacji. Można je dodawać do kominków aromaterapeutycznych, by ich zapach rozprzestrzenił się na całe pomieszczenie. Są doskonałe jako pachnidło do wanny. Te najlepsze dodawane są też do świec, które rozpalone, wpływają kojąco na stres i nerwy dnia codziennego. Warto wiedzieć, że w ramach aromaterapii trzeba wybierać konkretne olejki do naszego aktualnego stanu. Olejki mają przecież różne właściwości, także w zakresie zapachu.

Uwaga

Zawsze należy czytać informacje, które podaje producent. Te dotyczą nie tylko składu, ale także warunków przechowywania olejków, by te nie straciły swoich właściwości i użytkowania. Chociaż olejki eteryczne są w pełni naturalne, to czasem mogą doprowadzić do negatywnych skutków ubocznych. Na przykład wykorzystanie zbyt dużej ilości olejku grejpfrutowego bezpośrednio na skórę, może przyczynić się do jej podrażnienia, a nawet poparzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here