Jak sprawić, by zapach perfum był trwalszy?

Odpowiednio dobrany zapach ulubionych perfum czy wody toaletowej potrafi nie tylko umiejętnie dopełnić naszej codziennej stylizacji, ale także poprawić nam nastrój, dać uczucie orzeźwienia w zbyt gorące dni, a otulić ciepłymi korzennymi aromatami jesienią i zimą. Zdarza się jednak, że niektóre perfumy zbyt szybko przestajemy czuć na swojej skórze. Co można zrobić, aby ich zapach był trwalszy?

Na jaką skórę i gdzie warto aplikować ulubione perfumy?

Niewiele osób o tym wie, ale na nawilżonej skórze zapach utrzymuje się znacznie dłużej niż na wysuszonej. Dlatego też na przykład Egipcjanie stosowali swoje pachnidła po wcześniejszym użyciu substancji natłuszczających i nawilżających skórę. Warto więc pamiętać, aby przez zastosowaniem ulubionego zapachu, użyć bezzapachowego balsamu nawilżającego, który skutecznie przedłuży trwałość perfum. Skutecznym sposobem może być także posmarowanie skóry wazeliną, ale ze względu na jej tłustą konsystencję, wiele osób raczej waha się przed tym rozwiązaniem.

Miejsca na ciele, w których perfumy utrzymują się najdłużej to te partie, w których krew krąży najżywiej, w związku z czym są one najcieplejsze. W związku z tym warto nanosić ulubiony zapach na zewnętrzne strony nadgarstków, zgięcia łokci, klatka piersiowa między obojczykami czy pachwiny i kostki. Odradzane jest natomiast perfumowanie się za uszami, bowiem w tych miejscach wydzielanie sebum jest nieco bardziej intensywne, co może zmieniać zapach perfum na bardziej kwaśny. Ciekawostką wartą zapamiętania jest też fakt, że po rozpyleniu perfum na nadgarstki, nie należy ich pocierać. Krążąca w żyłach krew sama spowoduje, że cząsteczki esencji zapachowych zaczną nabierać intensywności. Jeśli pocieramy skórę, cząsteczki zostaną rozbite, a zapach może utrzymywać się znacznie krócej, a nawet zmieniać.

Stosowanie produktów pielęgnujących z linii zapachowej

Dobrym sposobem na zintensyfikowanie zapachu ulubionych perfum jest również zakup zestawu kosmetycznego do pielęgnacji ciała z danej linii zapachowej. To nie tylko efektowny prezent, ale także wydajne opakowania starczające na długo i pozwalające cieszyć się aromatem poszczególnych perfum. Layering, czyli warstwowe nakładanie na siebie zapachu poprzez mycie się żelem pod prysznicem, nawilżanie ciała balsamem, a następnie stosowanie perfum, zdecydowanie przedłuży ich intensywność. Wśród popularnych zestawów z kosmetykami uzupełniającymi linie zapachowe perfum dostępnych w sklepie https://perfumy.pl/ znaleźć można m.in. tak popularne zapachy, jak Thierry Mugler Angel, Thierry Mugler Alien, Dior J”adore, Chanel No. 5, Chanel Coco Mademoiselle czy Chanel Eau Fraiche.

Warto też pamiętać, że stosując dłużej ulubione perfumy, możemy po pewnym czasie przestać czuć je aż tak intensywnie, co skutkuje zwiększeniem ilości aplikowanego zapachu. Pamiętajmy o tym, że zbyt duża ilość używanych perfum, zwłaszcza o ciężkich, korzennych nutach zapachowych może być bardzo męcząca dla otoczenia, zwłaszcza jeśli decydujemy się stosować je codziennie przed wyjściem do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here