Fryzura do twarzy pociągłej

Na świecie żyje ponad siedem i pół miliarda ludzi. A nawet więcej, bo tegoroczne badania wykazały, że żyje nas 7,6 miliarda. Najwięcej ludzi zamieszkuje Azję. Następna jest Afryka, a potem Europa. A w dalszej kolejności pozostałe kontynenty. Każdego roku na świecie rodzi się ponad sto trzydzieści milionów dzieci. W tym czasie umiera około pięćdziesięciu pięciu milionów ludzi.
Dlaczego na wstępie pojawiły się dane dotyczące populacji świata? Otóż dlatego, by udowodnić, że choć jest na świecie tylu ludzi, to nie ma dwóch identycznych osób. Może żyć ktoś łudząco podobny do kogoś. Jednak nigdy nie będzie on posiadał wszystkich identycznych cech wyglądu. Mimo nawet wielkiego podobieństwa czymś się różni od swojego sobowtóra. Ludzie różnią się między sobą sylwetką, ruchami, barwą głosu, charakterem, ale to nie wszystko. Bo różnią się przede wszystkim twarzą.
Ktoś ma twarz okrągłą, a inny trójkątną. Często spotyka się ludzi, których charakteryzuje pociągła twarz. Taka różnorodność ludzkiej twarzy nie jest czymś nowych. Od zawsze, czyli od powstania świata tak było, że każdy ma twarz charakterystyczną dla swojej osoby. Szacuje się, że w historii świata żyło na ziemi sto osiem miliardów ludzi. I wszyscy byli różni. Choć mogły być podobieństwa na zasadzie sobowtórów, ale nigdy nie było dwóch oryginałów.
Wielu ludzi uważa, że idealny kształt twarzy, to kształt owalny, jak i lekko pociągła twarz. A jaką my mamy twarz ? I jak dokonać analizy własnej twarzy ? Gdy chcemy określić kształt twarzy trzeba uczesać włosy gładko do tyłu, uszy zakryć dłońmi. I popatrzeć prosto w lustro. Co świadczy o kształcie twarzy? O kształcie świadczą wystające kości policzkowe, okrągłe policzki, szpiczasty podbródek i czoło
Na owalny kształt twarzy składają się szeroko rozstawione kości policzkowe. Twarz zaokrągla się w stronę czoła i podbródka. A dolna jej część jest dłuższa niż górna.
Twarz tak zwana trójkątna posiada szerokie i prostokątne czoło. Kości policzkowe osadzone są wysoko. Osoba posiadająca twarz trójkątną ma zazwyczaj małe oczy, szerokie usta, ale wąskie wargi.
Gdy posiadamy okrągłą twarz, to musimy dokonać takich zmian w swoim wyglądzie, aby ją wydłużyć. Charakterystyczne dla twarzy okrągłej są duże oczy, pełna część policzkowa i słabo zaznaczone usta.
Najwięcej ludzi posiada kształt twarzy zwany czworokątem. Twarz czworokątna jest identyczna pod względem szerokości na dole i na górze. Ludzie ci posiadają duże oczy, dobrze wykształcone kąty szczęki. Usta pełne z zaokrągloną dolną wargą.
Istnieje jeszcze mieszany typ twarzy. Zdarza się to wówczas, gdy nasza twarz nie spełnia wszystkich kryteriów, które pozwoliłyby jednoznacznie określić kształt naszej twarzy.
Do każdego rodzaju twarzy pasuje inna fryzura. Fryzura jest głównie po to, aby atrakcyjnie wyglądać. Ale także po to, by ukryć mankamenty urody. A przy pomocy dobrze dobranej fryzury dużo można ukryć. Wszak nie ma kobiet idealnych pod względem urody. Są tylko dobrze zrobione. Prawdziwą urodę pań uchodzących za piękne najlepiej ocenić z samego rana. Gdy po wstaniu z łózka kobieta nie zdążyła jeszcze zrobić makijażu i fryzury. Wówczas może się zdarzyć, że nie poznamy osoby. Tak jest w przypadkach osób mało znanych, jak i w przypadku gwiazd estrady, czy filmu.
Każdą twarz zdobią zdrowe, mocne i błyszczące włosy, oraz zęby. Te dwie rzeczy najbardziej decydują o zadbaniu. Niestety w wielu wypadkach zaniedbywana jest jedna i druga rzecz. Lecz są i takie osoby, które nadmiernie dbają o swoją urodę. W zasadzie to jedno i drugie krańcowe podejście jest złe. Najlepszy jest złoty środek. Niedbalstwo sprawia, że osoba wygląda niechlujnie, niehigienicznie i po prostu brzydko. Natomiast nadmierna troska zatruwa życie. I może przerodzić się w obsesję na swoim punkcie. Czyli, jak widać każda skrajność jest niedobra, bo wyrządza szkodę człowiekowi.
Dbając o swoje włosy warto co jakiś czas odciążyć je od farbowania, trwałych ondulacji, lakierowania. A nawet prostowania, lokowania na lokówce i suszenia przy pomocy suszarki. Te urządzenia wprawdzie oszczędzają nam czas i ułatwiają życie, ale jednocześnie negatywnie wpływają na kondycję naszych włosów, a nawet skóry. Powodując oparzenia skóry i wyrywanie włosów.
W ramach rehabilitacji naszych włosów warto pochylić się nad naturą. Nad naturalnymi szamponami, odzywkami i płukankami. Bo jeżeli nie natura, to co uzdrowi nasze włosy ? Oferty w sklepach z produktami bio i eko polecają kosmetyki wyprodukowane na bazie ekologicznie uprawianych ziół. Zadaniem takich kosmetyków jest leczenie, regeneracja i zapobieganie istniejącym problemom.
Dobrze dobrana fryzura jest bardzo ważna dla każdej kobiety. Gdyż podnosi jej atrakcyjność nie tylko w oczach innych, lecz również w oczach samej kobiety. Zaraz po wyjściu z salonu kosmetycznego czuje się ona piękna, zadbana, atrakcyjna, swobodna i pewna siebie. Tyle samo radości każdemu z nas sprawiają zadbane zęby. Nie musimy wówczas zasłaniać ust dłonią, ani unikać ludzi. Najprostszym i najlepszym wyjściem jest jak najszybsze odwiedzenie stomatologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here