salon fryzjerski poznań

Prostowanie włosów to jeden ze sposobów na to, aby całkowicie odmienić codzienną fryzurę. Jeśli zostanie odpowiednio przeprowadzony, klientki salonów fryzjerskich mogą liczyć na naprawdę atrakcyjny efekt, który z pewnością przypadnie do gustu im, jak również postronnym obserwatorom.

Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że samo prostowanie włosów może być wykonywane różnymi metodami. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobiła to własnymi rękami. Zwłaszcza gdy masz pod ręką dobrej jakości prostownice. Problemem może być jednak sam efekt, jego trwałość oraz wpływ na kondycję włosów.

Jeśli więc zależy Ci na to, aby wszystko przebiegło w sposób profesjonalny, najlepszym wyborem okaże się odpowiedni salon fryzjerski. Poznań to miasto, w którym działa mnóstwo firm gwarantujących dostęp do nowoczesnych, niezwykle skutecznych metod prostowania włosów. Doskonałym na przykładem jest chociażby nanoplastia, która staje się coraz popularniejsza w naszym kraju.

Na czym polega nanoplastia?

Jak już zdążyliśmy podkreślić, jest to zabieg prostowania włosów. Odbywa się on przy użyciu naturalnych składników, które pozwalają na uzyskanie prostych, lśniących pasm na bardzo długi czas. Nie powinna być to keratyna. Dlaczego? Ponieważ zawiera ona formaldehyd, a także jego pochodne. Związek ten może w negatywy sposób oddziaływać na organizm. Zwłaszcza kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Z czego specjalista korzysta podczas nanoplastii? Są to głównie specjalnie dobrane kosmetyki, których zadaniem jest odpowiednie odżywianie komórek włosów. Tworzone są one na bazie kolagenu i aminokwasów. Do tego dochodzą profesjonalne prostownice – wysoka temperatura pozwala na lepsze przenikanie kosmetyków do struktur włosów. W ten właśnie sposób dochodzi do wzmocnienia tak zwanych mostków siarczkowych.

Efekt? Włosy stają się nie tylko proste i gładkie, ale też lśniące. Są również odpowiednio odżywione, dlatego nie ma tu mowy o nieestetycznym efekcie sztuczności.

Przebieg zabiegu nanoplastii włosów

Największą zaletą tej metody jest to, że opiera się wyłącznie na składnikach naturalnych, które w żaden sposób nie niszczą włosów. Warto jednak podkreślić, że sama nanoplastia nie trwa kilka minut. Zabieg ten przeprowadzany jest etapami. Powinien zajmować się nim dobry fryzjer. Poznań kolejny raz jest dobrym przykładem miasta, w którym działa mnóstwo salonów zajmujących się nanoplastią.

Bezpośrednio przed prostowaniem fryzjer przeprowadza test elastyczności. Pozwala on określić kondycję włosów i wskazać, jaka ilość preparatu okaże się odpowiednia. W kolejnym kroku włosy zostają umyte i podsuszone. Dopiero po tych czynnościach nałożony może zostać kosmetyków. W zależności do potrzeb, utrzymuje się go na głowie od 60 do 120 minut. Następnie środek zostaje delikatnie spłukany, a fryzjer przechodzi do prostowania każdego pasma. Na koniec fachowiec suszy włosy zimnym powietrzem, myje je, nakłada maskę, ponownie je płucze i suszy. Skomplikowane, prawda? Zabieg ten jednak zapewnia wspaniały, naturalny i przede wszystkim trwały efekt prostych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here