Brazylijski lifting

Zgrabne i jędrne pośladki to marzenie wielu osób. Aby je uzyskać, zwykle konieczne jest utrzymywanie odpowiedniej diety i regularne odbywanie treningów, które rozbudują tkankę mięśniową w obrębie ud i pośladków. To jednak czasochłonny proces, który dodatkowo bywa też uzależniony od indywidualnych predyspozycji. Coraz częściej jednak możemy usłyszeć o pewnym zabiegu – brazylijski lifting zamiast ćwiczeń pośladków zyskuje na popularności. Na czym polega? Czy warto? Sprawdźmy!

Brazylijski lifting – efekty

Brazylijski lifting pośladków to zabieg, który w ostatnim czasie wykonywany jest coraz częściej. Ma on na celu przede wszystkim powiększyć, podnieść i ujędrnić pośladki, ale również wyszczuplić okolice z nimi sąsiadujące, co znakomicie wpłynie na kształt sylwetki. Liposukcja w okolicy talii nad talerzem biodrowym oraz w okolicach „bryczesów” nadaje pośladkom lepszy kształt w stosunku do sylwetki, a po wypełnieniu ich tłuszczem te stają się jeszcze piękniej uwypuklone, jędrne i krągłe.

Jak przebiega brazylijski lifting?

Lifting brazylijski przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a zatem pacjent musi być zdrowy i powinien wykonać podstawowe badania, zlecone przez lekarza – zwykle są to oznaczenie grupy krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG. Przed zabiegiem nie należy spożywać posiłków na ok. 6 godzin oraz pić płynów ok. 2h przed.

Jeśli chodzi o sam przebieg zabiegu, to w pierwszej kolejności pobierany jest tłuszcz z miejsc, w których jest go w nadmiarze np. z okolicy „bryczesów”, talerza biodrowego, pleców z innych, newralgicznych miejsc. Tłuszcz jest odpowiednio oczyszczany i następnie przeszczepiany w pośladki. Ilość tłuszczu zależy od objętości, jaką uzyskamy wskutek jej pobrania od pacjenta oraz od rozmiaru pośladków, jakie chce posiadać. Najczęściej podawane objętości są w przedziale od 350 do 600ml na jeden pośladek.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: https://www.kliniki.pl/brazylijski-lifting-posladkow/.

Postępowanie po brazylijskim liftingu

Gojenie po zabiegu jest praktycznie bezbolesne, niemniej należy zastosować się do zaleceń lekarskich oraz nosić specjalne ubranie uciskowe (powoduje ono, że tłuszcz będzie się prawidłowo się wgajał, a obrzęki będą redukowane). Do pełnego zagojenia potrzebne są około 4 tygodnie – wówczas objętość przeszczepionego tłuszczu stabilizuje się i nie wchłania.

Brazylijski lifting zamiast ćwiczeń pośladków to modny zabieg, który jednak bywa dość ryzykowny. Jeśli zainteresowała Cię taka metoda dążenia do wymarzonej sylwetki, koniecznie znajdź dobrą klinikę, która specjalizuje się w tego typu zabiegach i posiada odpowiednią renomę.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here